Tulokset DM-L/DJM-L og Danish Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 768 | 56.00 | 1:56.13 | 2:57.32 | 4:00.33 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Karsten Vedel | 1992 | 728 | 57.92 | 1:59.59 | 3:01.97 | 4:04.65 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Westermann | 1995 | 704 | 56.58 | 1:58.77 | 3:03.40 | 4:07.41 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Thomas Olsen | 1992 | 702 | 58.12 | 2:00.21 | 3:03.88 | 4:07.63 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 677 | 58.89 | 2:02.08 | 3:05.95 | 4:10.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 640 | 1:00.91 | 2:06.30 | 3:11.45 | 4:15.40 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 633 | 1:01.32 | 2:06.88 | 3:13.17 | 4:16.37 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Mikkel Johansen | 1994 | 628 | 1:01.49 | 2:06.39 | 3:12.50 | 4:16.96 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 608 | 1:01.34 | 2:08.14 | 3:14.33 | 4:19.75 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Søren Dahl | 1993 | 601 | 59.33 | 2:03.74 | 3:11.84 | 4:20.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 601 | 1:02.06 | 2:08.43 | 3:15.33 | 4:20.84 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 590 | 1:01.19 | 2:07.77 | 3:14.68 | 4:22.43 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 575 | 1:02.64 | 2:09.56 | 3:17.50 | 4:24.58 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 573 | 1:02.53 | 2:09.97 | 3:18.43 | 4:24.94 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Kasper Holkjær | 1993 | 570 | 1:02.54 | 2:09.33 | 3:17.27 | 4:25.38 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | 569 | 59.91 | 2:06.36 | 3:15.51 | 4:25.58 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Morten Steen Christensen | 1992 | 569 | 1:01.65 | 2:09.28 | 3:18.88 | 4:25.60 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Viktor Christensen | 1995 | 568 | 1:02.50 | 2:10.69 | 3:19.46 | 4:25.76 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Thor Andersen | 1992 | 568 | 1:00.72 | 2:08.64 | 3:17.54 | 4:25.79 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
20 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 561 | 1:01.97 | 2:10.13 | 3:19.15 | 4:26.84 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Thomas Steenberg | 1994 | 545 | 1:01.87 | 2:08.40 | 3:17.26 | 4:29.40 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 535 | 1:02.57 | 2:11.15 | 3:21.30 | 4:31.10 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
23 | Laust Norgren | 1995 | 526 | 1:01.33 | 2:10.70 | 3:21.99 | 4:32.57 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:38 |