Resultater for KVIK Sydbank Ã…rgangs Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgang | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zenia Englund | 2008 | 255 | 39.11 | 1:26.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.72 | |||||||||
2 | Olivia Møllgaard | 2008 | 247 | 37.65 | 1:26.94 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.79 | |||||||||
3 | Ida Fam | 2008 | 119 | 50.06 | 1:50.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Ida Larsen | 2009 | 101 | 54.90 | 1:56.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Marie Lund Bro | 2008 | DSQ | SW.8.3.Br.v.50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 528 | 31.80 | 1:07.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.99 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 499 | 31.92 | 1:08.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.86 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 470 | 32.61 | 1:10.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.12 | |||||||||
4 | Isabella Pedersen | 2007 | 462 | 33.75 | 1:10.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.45 | |||||||||
5 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 461 | 33.75 | 1:10.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
6 | Alma Møller-Ern | 2006 | 456 | 32.76 | 1:10.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.24 | |||||||||
7 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 434 | 33.13 | 1:12.10 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.59 | |||||||||
8 | Emma Hansen | 2007 | 430 | 35.17 | 1:12.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.80 | |||||||||
9 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 419 | 33.75 | 1:12.95 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
10 | Mathilde Møller | 2007 | 418 | 34.25 | 1:12.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.44 | |||||||||
11 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 415 | 34.43 | 1:13.20 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
12 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 412 | 34.32 | 1:13.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.90 | |||||||||
13 | Falka Tind | 2006 | 409 | 34.37 | 1:13.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.56 | |||||||||
14 | Anna Blom Bygum | 2006 | 403 | 34.07 | 1:13.89 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.10 | |||||||||
15 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 394 | 34.70 | 1:14.46 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.49 | |||||||||
16 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 385 | 34.30 | 1:15.06 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:15.08 | |||||||||
17 | Rikke Therp | 2006 | 367 | 35.19 | 1:16.26 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.71 | |||||||||
18 | Siv Reimer | 2006 | 348 | 35.40 | 1:17.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.31 | |||||||||
19 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 341 | 35.83 | 1:18.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.78 | |||||||||
20 | Amalie Backhausen | 2006 | 318 | 36.94 | 1:20.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.74 | |||||||||
21 | Julie Philip | 2007 | 317 | 36.65 | 1:20.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.48 | |||||||||
22 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 296 | 38.24 | 1:21.87 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.11 | |||||||||
23 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 295 | 36.73 | 1:21.97 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.21 | |||||||||
24 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 245 | 39.38 | 1:27.18 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.83 | |||||||||
25 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 221 | 39.66 | 1:30.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.94 | |||||||||
26 | Andrea Højbjerg | 2007 | 216 | 41.75 | 1:30.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.03 | |||||||||
27 | Smilla Hauge | 2007 | 192 | 40.93 | 1:34.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.33 | |||||||||
28 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 151 | 44.29 | 1:42.43 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:00.56 | |||||||||
29 | Josephine Michelsen | 2007 | 141 | 47.62 | 1:44.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.37 | |||||||||
30 | Johanne Lund Bro | 2007 | 97 | 50.09 | 1:58.72 | |||||
Roskilde Svømning | 2:28.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:35 |