Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 kesäkuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
16:42 |
|
|
Järjestäjä |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 kesäkuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m SKU P-14 15 16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Enerfix Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
|
472 |
1:12.80 |
2:37.00 |
4:01.92 |
|
5:12.96 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
5:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
441 |
1:11.02 |
2:33.57 |
4:06.11 |
|
5:20.26 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
5:35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Konsta Vainio |
2005 |
|
440 |
1:15.39 |
2:44.08 |
4:11.60 |
|
5:20.59 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
430 |
1:18.13 |
2:44.60 |
4:12.33 |
|
5:22.93 |
|
|
Uinti Tampere |
5:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topias Tynjä |
2005 |
|
430 |
1:09.86 |
2:38.99 |
4:13.43 |
|
5:23.02 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
405 |
1:13.49 |
2:42.06 |
4:19.92 |
|
5:29.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
404 |
1:10.76 |
2:37.74 |
4:17.21 |
|
5:29.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
390 |
1:16.78 |
2:43.07 |
4:18.22 |
|
5:33.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jimi Kojo |
2005 |
|
365 |
1:18.82 |
2:47.15 |
4:23.12 |
|
5:40.89 |
|
|
Uimaseura Aquila |
5:43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nardi Gabriel Orenshtein |
2005 |
|
365 |
1:19.46 |
2:45.16 |
4:24.36 |
|
5:41.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Salomo Pihlaja |
2005 |
|
353 |
1:16.78 |
2:49.48 |
4:29.07 |
|
5:44.90 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Akseli Liukkonen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
5:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m SKU P-14 15 16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Enerfix Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
541 |
1:02.76 |
2:24.10 |
3:49.85 |
|
4:59.11 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
524 |
1:09.20 |
2:29.55 |
3:53.62 |
|
5:02.37 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taavi Backman |
2004 |
|
524 |
1:08.12 |
2:27.34 |
3:56.15 |
|
5:02.37 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
515 |
1:07.94 |
2:23.84 |
3:56.29 |
|
5:04.02 |
|
|
TaTu Tampere |
5:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eetu Haipus |
2004 |
|
500 |
1:07.88 |
2:25.56 |
3:56.63 |
|
5:07.12 |
|
|
Oulun Lohet |
5:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
433 |
1:17.82 |
2:38.80 |
4:10.19 |
|
5:22.31 |
|
|
Simmis Wanda |
5:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Riccardo Castagno |
2004 |
|
430 |
1:10.18 |
2:34.88 |
4:06.91 |
|
5:22.99 |
|
|
Uinti Tampere |
5:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samuel Saari |
2004 |
|
420 |
1:16.37 |
2:39.61 |
4:18.55 |
|
5:25.56 |
|
|
Cetus Espoo |
5:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
|
413 |
1:10.91 |
2:35.67 |
4:10.85 |
|
5:27.34 |
|
|
Ålands Simförening |
5:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aapo Koskinen |
2004 |
|
412 |
1:15.41 |
2:38.52 |
4:10.91 |
|
5:27.53 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Samuli Masalin |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
5:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m SKU P-14 15 16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Enerfix Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
629 |
1:05.94 |
2:19.98 |
3:41.25 |
|
4:44.57 |
|
|
Cetus Espoo |
4:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
628 |
1:05.24 |
2:20.15 |
3:44.70 |
|
4:44.62 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niko Matela |
2003 |
|
589 |
1:06.14 |
2:26.05 |
3:44.53 |
|
4:50.74 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
4:55.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olli-pekka Pietarila |
2003 |
|
544 |
1:08.95 |
2:28.09 |
3:51.55 |
|
4:58.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
543 |
1:03.38 |
2:24.50 |
3:53.91 |
|
4:58.85 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
521 |
1:10.41 |
2:28.42 |
3:56.29 |
|
5:02.89 |
|
|
Kemin Uimaseura |
5:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
518 |
1:09.15 |
2:29.67 |
3:54.18 |
|
5:03.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
488 |
1:07.42 |
2:31.38 |
3:58.64 |
|
5:09.64 |
|
|
Uinti Tampere |
5:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
477 |
1:10.96 |
2:28.40 |
4:00.01 |
|
5:11.95 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
5:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eetu Palvanen |
2003 |
|
474 |
1:08.47 |
2:29.62 |
4:01.11 |
|
5:12.53 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Visa Kotiniitty |
2003 |
|
470 |
1:05.98 |
2:28.80 |
4:03.04 |
|
5:13.44 |
|
|
Uinti Tampere |
5:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oskari Repo |
2003 |
|
464 |
1:12.77 |
2:37.32 |
3:58.09 |
|
5:14.95 |
|
|
Cetus Espoo |
5:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 kesäkuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
16:42 |
|