Results for Vest Junior/Senior kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stvne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
|
|
Stvne by |
Hjrring |
|
Udskriftstidspunkt |
19:01 |
|
|
Arrangr |
Dansk Svmmeunion & S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stvne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Lb 25, 800m Frisvmning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnet |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
|
718 |
1:05.39 |
2:14.41 |
3:22.46 |
4:30.03 |
8:55.23 |
|
|
Vejle Svmmeklub |
8:50.70 |
|
|
5:37.22 |
6:44.18 |
7:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jackie Gade |
1998 |
|
699 |
1:04.95 |
2:12.39 |
3:20.20 |
4:28.02 |
9:00.06 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
8:50.95 |
|
|
5:36.22 |
6:44.81 |
7:52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thea Se Bach |
2002 |
|
684 |
1:05.32 |
2:13.65 |
3:22.37 |
4:30.74 |
9:03.81 |
|
|
Thisted Svmmeklub |
8:56.86 |
|
|
5:39.43 |
6:47.93 |
7:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
672 |
1:06.34 |
2:17.02 |
3:25.76 |
4:35.32 |
9:07.25 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
9:13.00 |
|
|
5:43.69 |
6:51.71 |
8:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fenja Romanski |
2005 |
|
636 |
1:06.18 |
2:16.88 |
3:28.29 |
4:37.82 |
9:17.34 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
9:47.60 |
|
|
5:48.28 |
6:57.89 |
8:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marie Christensen |
2002 |
|
633 |
1:05.96 |
2:15.59 |
3:25.20 |
4:35.69 |
9:18.01 |
|
|
Agfs Svmmeafdeling |
9:16.38 |
|
|
5:46.16 |
6:56.87 |
8:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cille Christensen |
2004 |
|
620 |
1:07.18 |
2:19.27 |
3:30.17 |
4:41.96 |
9:22.07 |
|
|
Kolding SK |
9:37.04 |
|
|
5:53.26 |
7:04.08 |
8:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilie Wolf Srensen |
2003 |
|
615 |
1:06.56 |
2:16.58 |
3:27.19 |
4:38.16 |
9:23.48 |
|
|
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling |
9:23.17 |
|
|
5:49.67 |
7:01.25 |
8:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
614 |
1:07.27 |
2:17.83 |
3:28.03 |
4:38.81 |
9:23.72 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
9:20.55 |
|
|
5:49.90 |
7:01.78 |
8:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mia T. Klver-Kristensen |
2004 |
|
611 |
1:08.00 |
2:18.30 |
3:29.65 |
4:40.64 |
9:24.65 |
|
|
H2Odense |
9:40.28 |
|
|
5:51.56 |
7:03.18 |
8:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Martha Bjerg |
2004 |
|
605 |
1:07.96 |
2:19.52 |
3:31.11 |
4:43.04 |
9:26.73 |
|
|
Lyseng IF |
9:23.20 |
|
|
5:54.77 |
7:06.34 |
8:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
597 |
1:08.13 |
2:20.96 |
3:32.92 |
4:44.54 |
9:29.02 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
9:29.56 |
|
|
5:55.94 |
7:06.88 |
8:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
596 |
1:07.37 |
2:18.23 |
3:29.14 |
4:41.00 |
9:29.39 |
|
|
H2Odense |
9:25.75 |
|
|
5:52.93 |
7:04.93 |
8:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
|
581 |
1:07.89 |
2:20.96 |
3:32.43 |
4:44.47 |
9:34.33 |
|
|
Agfs Svmmeafdeling |
9:32.61 |
|
|
5:55.97 |
7:08.52 |
8:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ss Freund |
2004 |
|
570 |
1:07.22 |
2:19.50 |
3:33.31 |
4:47.26 |
9:37.79 |
|
|
Esbjerg Svmmeklub |
9:29.66 |
|
|
6:00.88 |
7:14.08 |
8:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
|
570 |
1:06.68 |
2:18.95 |
3:30.48 |
4:43.31 |
9:38.09 |
|
|
Kolding SK |
9:33.00 |
|
|
5:57.32 |
7:11.06 |
8:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
567 |
1:08.40 |
2:20.90 |
3:33.36 |
4:45.57 |
9:38.80 |
|
|
Vejle Svmmeklub |
9:23.52 |
|
|
5:58.37 |
7:12.11 |
8:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Victoria Frhr Piihl |
2005 |
|
567 |
1:09.76 |
2:23.44 |
3:37.24 |
4:50.35 |
9:39.02 |
|
|
Kolding SK |
9:50.95 |
|
|
6:03.36 |
7:16.26 |
8:28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
|
562 |
1:06.57 |
2:18.56 |
3:31.67 |
4:45.23 |
9:40.85 |
|
|
Vejle Svmmeklub |
9:38.25 |
|
|
5:59.34 |
7:13.81 |
8:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anna Varming |
2005 |
|
534 |
1:09.30 |
2:23.40 |
3:38.35 |
4:53.16 |
9:50.49 |
|
|
Viborg Svmme Klub |
9:35.74 |
|
|
6:08.05 |
7:22.74 |
8:37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
|
530 |
1:09.95 |
2:24.83 |
3:39.33 |
4:54.48 |
9:52.16 |
|
|
Esbjerg Svmmeklub |
9:44.39 |
|
|
6:09.26 |
7:23.98 |
8:39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tilde Se Bach |
2005 |
|
527 |
1:08.93 |
2:23.31 |
3:38.38 |
4:53.44 |
9:53.08 |
|
|
Thisted Svmmeklub |
10:10.78 |
|
|
6:08.93 |
7:24.81 |
8:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
|
526 |
1:10.75 |
2:25.79 |
3:41.09 |
4:55.19 |
9:53.81 |
|
|
Esbjerg Svmmeklub |
9:47.34 |
|
|
6:10.13 |
7:25.02 |
8:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
|
508 |
1:10.12 |
2:24.94 |
3:40.13 |
4:55.27 |
10:00.67 |
|
|
Odder Svmmeklub |
10:03.90 |
|
|
6:11.53 |
7:28.59 |
8:45.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Laura S. Olesen |
2005 |
|
507 |
1:10.48 |
2:25.30 |
3:41.51 |
4:57.89 |
10:00.91 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
10:10.17 |
|
|
6:15.26 |
7:32.54 |
8:48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anne Terp |
2004 |
|
496 |
1:12.43 |
2:29.29 |
3:45.84 |
5:02.12 |
10:05.51 |
|
|
Skive Svmmeklub Poseidon |
9:59.26 |
|
|
6:19.04 |
7:35.20 |
8:52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Christiansen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
|
Afmeldt |
|
Vejle Svmmeklub |
9:47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
Licens til Svmmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
19:01 |
|