Resultater for Vest Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & S68 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 633 | 27.43 | 56.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 54.19 | |||||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 627 | 27.72 | 57.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | 56.92 | |||||||||
3 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 623 | 27.01 | 57.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.52 | |||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 613 | 27.76 | 57.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.10 | |||||||||
5 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 609 | 27.61 | 57.66 | |||||
Horsens Svømmeklub | 57.61 | |||||||||
6 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 581 | 28.83 | 58.55 | |||||
Holstebro Svømme Club | 58.20 | |||||||||
7 | Mads Kloster | 2002 | 580 | 28.02 | 58.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
Thisted Svømmeklub | 56.34 | |||||||||
8 | David Hjort | 2000 | 572 | 27.64 | 58.85 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.52 | |||||||||
9 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 561 | 28.41 | 59.26 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 59.36 | |||||||||
10 | Thor Brunsgaard | 2003 | 560 | 28.73 | 59.28 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hobro Svømmeklub | 59.54 | |||||||||
11 | Lasse Dall | 1997 | 558 | 28.59 | 59.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.81 | |||||||||
12 | Frederik Venø Elling | 2003 | 554 | 29.02 | 59.49 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
13 | Jonas Kjær | 2003 | 540 | 28.92 | 1:00.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.97 | |||||||||
14 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 539 | 29.33 | 1:00.06 | |||||
Lyseng IF | 1:00.74 | |||||||||
15 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 512 | 29.80 | 1:01.08 | |||||
H2Odense | 59.97 | |||||||||
16 | Anton Borg Hjort | 2000 | 511 | 28.50 | 1:01.11 | |||||
Lyseng IF | 58.48 | |||||||||
17 | Thomas Schiby | 2001 | 504 | 30.03 | 1:01.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.78 | |||||||||
18 | Daniel Gallacher | 2002 | 496 | 29.80 | 1:01.75 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:00.56 | |||||||||
19 | Ejnar Truelsen | 2002 | 494 | 30.15 | 1:01.82 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:02.28 | |||||||||
20 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 481 | 30.05 | 1:02.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.51 | |||||||||
21 | August B Bjerregaard | 2003 | 476 | 30.23 | 1:02.59 | |||||
H2Odense | 1:02.39 | |||||||||
22 | Martin H. Abel | 2001 | 475 | 29.96 | 1:02.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.13 | |||||||||
23 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 473 | 30.37 | 1:02.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.69 | |||||||||
24 | Mads Iversen | 2004 | 466 | 30.41 | 1:03.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.59 | |||||||||
25 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 464 | 30.55 | 1:03.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.56 | |||||||||
26 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 461 | 30.43 | 1:03.27 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.01 | |||||||||
27 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 454 | 30.76 | 1:03.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
28 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 443 | 30.99 | 1:04.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.89 | |||||||||
29 | Lucas Rosenborg | 2004 | 433 | 31.49 | 1:04.61 | |||||
Lyseng IF | 1:05.34 | |||||||||
30 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 429 | 31.76 | 1:04.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.00 | |||||||||
31 | Lucas Grinderslev | 2001 | 427 | 31.49 | 1:04.91 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:02.95 | |||||||||
32 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 414 | 31.71 | 1:05.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.98 | |||||||||
33 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 413 | 31.22 | 1:05.62 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.65 | |||||||||
34 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 405 | 31.85 | 1:06.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.38 | |||||||||
35 | Gustav Hansen | 2004 | 403 | 31.29 | 1:06.16 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.39 | |||||||||
36 | Asger Mathiasen | 2004 | 402 | 31.87 | 1:06.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
37 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 398 | 32.38 | 1:06.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.32 | |||||||||
38 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 398 | 31.76 | 1:06.44 | |||||
Kolding SK | 1:05.13 | |||||||||
39 | Oscar Pedersen | 2004 | 384 | 32.45 | 1:07.24 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.26 | |||||||||
40 | Daniel Østerballe | 2003 | 382 | 32.32 | 1:07.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.05 | |||||||||
41 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 342 | 34.00 | 1:09.84 | |||||
Kolding SK | 1:13.08 | |||||||||
42 | Marcus Albæk | 2004 | 341 | 33.61 | 1:09.94 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.16 | |||||||||
- | Sebastian Jacobsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:07 |