Tulokset Vest Junior/Senior kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & S68 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 37, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 721 | 30.08 | 1:04.91 | 1:44.16 | 2:15.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.32 | |||||||||
2 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 666 | 29.77 | 1:07.36 | 1:47.79 | 2:19.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
3 | Mia Borgensgaard | 2003 | 654 | 30.55 | 1:05.99 | 1:47.41 | 2:20.32 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.87 | |||||||||
4 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 628 | 31.57 | 1:09.24 | 1:49.03 | 2:22.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.21 | |||||||||
5 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 624 | 31.36 | 1:07.95 | 1:50.16 | 2:22.59 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:23.37 | |||||||||
6 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 589 | 31.94 | 1:09.95 | 1:52.33 | 2:25.34 | |||
H2Odense | 2:25.50 | |||||||||
7 | Laura Marie Dige | 2004 | 581 | 33.13 | 1:09.57 | 1:52.28 | 2:26.03 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:27.00 | |||||||||
8 | Fenja Romanski | 2005 | 561 | 33.17 | 1:09.29 | 1:53.80 | 2:27.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.99 | |||||||||
9 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 583 | 31.08 | 1:07.98 | 1:51.03 | 2:25.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:21.87 | |||||||||
10 | Cille Christensen | 2004 | 571 | 31.74 | 1:11.33 | 1:52.83 | 2:26.83 | |||
Kolding SK | 2:26.22 | |||||||||
11 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 571 | 31.47 | 1:08.62 | 1:52.08 | 2:26.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.21 | |||||||||
12 | Nikoline Andersen | 2003 | 544 | 31.14 | 1:10.26 | 1:55.23 | 2:29.22 | |||
H2Odense | 2:30.27 | |||||||||
13 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 537 | 33.69 | 1:11.14 | 1:55.62 | 2:29.84 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:29.90 | |||||||||
14 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 522 | 32.75 | 1:10.93 | 1:56.15 | 2:31.30 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.64 | |||||||||
15 | Caroline Liboriussen | 2002 | 514 | 32.46 | 1:12.26 | 1:57.54 | 2:32.10 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:29.70 | |||||||||
16 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 509 | 31.53 | 1:09.70 | 1:57.04 | 2:32.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:22 |