Resultater for Vest Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 09:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & S68 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:41.33 2015-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Eva Hjort | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.92 | 2:31.45 | 3:56.15 | 5:07.45 | |||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 1:10.52 | 2:30.74 | 3:58.77 | 5:10.40 | |||
3 | Karoline L. Kristensen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.79 | 2:31.82 | 4:03.64 | 5:14.85 | |||
4 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:14.20 | 2:31.77 | 4:04.03 | 5:16.95 | |||
5 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | Kolding SK | 1:09.86 | 2:31.86 | 4:04.06 | 5:17.70 | |||
6 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.01 | 2:28.44 | 4:02.20 | 5:18.15 | |||
7 | Caroline Liboriussen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:14.15 | 2:37.03 | 4:10.18 | 5:21.98 | |||
8 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:16.76 | 2:35.99 | 4:07.96 | 5:22.07 | |||
9 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 1:11.79 | 2:35.14 | 4:05.16 | 5:22.45 | |||
10 | Freja Romanski | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 1:14.73 | 2:39.30 | 4:09.04 | 5:22.92 | |||
11 | Christine Henriksen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:12.66 | 2:35.59 | 4:08.27 | 5:24.63 | |||
12 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:16.91 | 2:39.63 | 4:09.08 | 5:25.64 | |||
13 | Laura Vedel Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:13.95 | 2:37.96 | 4:15.09 | 5:29.00 | |||
14 | Sarah Kildahl | 2004 | Lyseng IF | 1:18.02 | 2:42.24 | 4:11.06 | 5:29.37 | |||
15 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:12.42 | 2:37.95 | 4:14.63 | 5:32.13 | |||
16 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 1:18.07 | 2:40.63 | 4:16.75 | 5:33.76 | |||
17 | Cassandra Spring | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.91 | 2:42.15 | 4:16.97 | 5:34.19 | |||
18 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:16.47 | 2:45.57 | 4:17.88 | 5:34.87 | |||
19 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.12 | 2:42.73 | 4:22.65 | 5:37.21 | |||
20 | Stine Mejdahl | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.96 | 2:42.10 | 4:19.34 | 5:37.83 | |||
21 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.98 | 2:43.94 | 4:20.57 | 5:43.21 | |||
22 | Linea Lodberg Klein | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.73 | 2:48.23 | 4:24.29 | 5:45.03 | |||
23 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 1:17.49 | 2:45.64 | 4:23.93 | 5:45.90 | |||
24 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:19.80 | 2:45.94 | 4:24.96 | 5:45.99 | |||
25 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 1:19.32 | 2:48.38 | 4:28.08 | 5:47.18 | |||
26 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.54 | 2:45.47 | 4:26.51 | 5:47.80 | |||
27 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:19.90 | 2:43.57 | 4:27.68 | 5:47.93 | |||
28 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 1:22.60 | 2:47.24 | 4:30.39 | 5:48.82 | |||
29 | Jazmin Jensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:21.75 | 2:46.67 | 4:25.07 | 5:49.16 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 09:54 |