Resultat för Øst Junior/Senior kortbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 25.06 | ||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 25.95 | ||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 26.06 | ||||||
4 | Gustav Friberg | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 26.13 | ||||||
5 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.56 | ||||||
6 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 26.70 | ||||||
7 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 26.74 | ||||||
8 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 26.85 | ||||||
9 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.88 | ||||||
10 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 26.90 | ||||||
11 | Frederik Møller | 2002 | Herlev Svømning | 26.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.17 | ||||||
13 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.19 | ||||||
14 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.37 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 27.42 | ||||||
16 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.58 | ||||||
17 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 27.64 | ||||||
18 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.72 | ||||||
19 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.81 | ||||||
20 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 28.11 | ||||||
21 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.28 | ||||||
22 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 28.39 | ||||||
23 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 28.47 | ||||||
23 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.47 | ||||||
25 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 28.48 | ||||||
26 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 28.54 | ||||||
27 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Solrød Svømmeklub | 29.15 | ||||||
28 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.21 | ||||||
29 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.28 | ||||||
30 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 29.36 | ||||||
31 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 29.55 | ||||||
32 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 29.58 | ||||||
33 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 29.68 | ||||||
34 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.83 | ||||||
35 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 29.88 | ||||||
36 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.28 | ||||||
37 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.54 | ||||||
38 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 30.58 | ||||||
39 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømmeklub | 30.69 | ||||||
40 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.76 | ||||||
41 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 30.77 | ||||||
42 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 31.26 | ||||||
43 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.74 | ||||||
- | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:05 |