Resultat för Øst Junior/Senior kortbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 28 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 28, 400m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mads Jensen (1991) 4:16.97 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:02.36 | 2:14.21 | 3:36.61 | 4:40.30 | |||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.58 | 2:12.69 | 3:37.89 | 4:44.25 | |||
3 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.53 | 2:24.75 | 3:40.95 | 4:46.64 | |||
4 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.54 | 2:18.12 | 3:40.15 | 4:46.84 | |||
5 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.82 | 2:22.38 | 3:43.84 | 4:48.83 | |||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.63 | 2:19.46 | 3:47.22 | 4:50.29 | |||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.83 | 2:22.02 | 3:45.06 | 4:50.74 | |||
8 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømmeklub | 1:04.65 | 2:19.38 | 3:48.02 | 4:51.69 | |||
9 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.12 | 2:20.71 | 3:50.50 | 4:55.97 | |||
10 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.23 | 2:26.53 | 3:49.07 | 4:56.66 | |||
11 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.61 | 2:27.80 | 3:52.36 | 4:58.31 | |||
12 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.68 | 2:30.18 | 3:50.53 | 4:58.89 | |||
13 | William Studsgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.92 | 2:25.07 | 3:53.82 | 5:00.03 | |||
14 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:10.42 | 2:27.51 | 3:56.49 | 5:01.35 | |||
15 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.65 | 2:22.92 | 3:53.12 | 5:01.73 | |||
16 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømmeklub | 1:08.28 | 2:28.58 | 3:55.34 | 5:03.57 | |||
17 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:11.56 | 2:29.50 | 3:55.50 | 5:03.67 | |||
18 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 1:08.40 | 2:30.63 | 3:52.95 | 5:04.49 | |||
19 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømmeklub | 1:09.62 | 2:27.55 | 3:57.14 | 5:06.60 | |||
20 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.64 | 2:28.92 | 3:58.15 | 5:07.20 | |||
21 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:08.76 | 2:29.52 | 3:55.12 | 5:07.21 | |||
22 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.89 | 2:32.33 | 4:01.36 | 5:11.11 | |||
23 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.37 | 2:33.61 | 4:00.21 | 5:13.55 | |||
24 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 1:09.27 | 2:30.95 | 4:01.67 | 5:13.58 | |||
- | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |