Resultater for Øst Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.46 | 1:00.20 | 1:30.97 | 2:00.82 | |||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.18 | 59.95 | 1:30.95 | 2:01.43 | Deltager ikke i finalen | ||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 27.73 | 58.22 | 1:29.65 | 2:01.62 | |||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.13 | 1:00.44 | 1:31.83 | 2:02.16 | |||
5 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.35 | 1:00.77 | 1:31.86 | 2:03.41 | |||
6 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 28.83 | 59.68 | 1:31.94 | 2:03.72 | |||
7 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.14 | 1:00.46 | 1:32.22 | 2:04.76 | |||
8 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.62 | 1:01.29 | 1:33.41 | 2:04.89 | |||
9 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.07 | 1:00.75 | 1:33.16 | 2:04.97 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.46 | 1:01.40 | 1:33.94 | 2:05.73 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.51 | 1:01.15 | 1:33.59 | 2:06.75 | |||
12 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.36 | 1:02.18 | 1:34.45 | 2:06.81 | Deltager ikke i finalen | ||
13 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.54 | 1:01.84 | 1:34.98 | 2:08.38 | |||
14 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 29.65 | 1:02.75 | 1:36.54 | 2:09.85 | |||
15 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.20 | 1:03.15 | 1:37.07 | 2:10.71 | |||
16 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.42 | 1:02.28 | 1:37.38 | 2:12.38 | |||
17 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.41 | 1:05.43 | 1:40.01 | 2:14.28 | |||
18 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.73 | 1:05.35 | 1:39.88 | 2:14.39 | |||
19 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.89 | 1:06.19 | 1:41.02 | 2:14.66 | |||
20 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.79 | 1:07.90 | 1:42.83 | 2:16.24 | |||
21 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.49 | 1:06.30 | 1:41.60 | 2:16.41 | |||
22 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 31.56 | 1:05.71 | 1:41.12 | 2:16.43 | |||
23 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.33 | 1:07.30 | 1:43.37 | 2:19.30 | |||
24 | William Studsgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.19 | 1:09.10 | 1:44.89 | 2:19.66 | |||
25 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømmeklub | 32.68 | 1:08.01 | 1:44.75 | 2:20.08 | |||
26 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.14 | 1:07.49 | 1:43.99 | 2:20.50 | |||
27 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.15 | 1:08.79 | 1:45.37 | 2:21.42 | |||
28 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 33.03 | 1:08.82 | 1:45.35 | 2:22.33 | |||
29 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.40 | 1:10.11 | 1:47.23 | 2:22.72 | |||
30 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.68 | 1:10.74 | 1:47.69 | 2:25.00 | |||
31 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.58 | 1:11.81 | 1:49.26 | 2:25.15 | |||
32 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 34.93 | 1:13.43 | 1:51.56 | 2:26.40 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |