Resultater for Øst Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 33 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 28.16 | 59.97 | |||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.04 | 1:00.35 | |||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | JGI Svømning | 28.65 | 1:01.69 | |||||
4 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.72 | 1:03.50 | |||||
5 | Andrea Paaske | 2001 | JGI Svømning | 29.40 | 1:03.74 | |||||
6 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.55 | 1:03.76 | |||||
7 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.67 | 1:03.82 | |||||
8 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 29.04 | 1:03.95 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.18 | 1:04.04 | |||||
10 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 30.37 | 1:04.80 | |||||
11 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 30.22 | 1:04.86 | |||||
12 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 31.18 | 1:05.42 | Deltager ikke i finalen | ||||
13 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.03 | 1:05.54 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 31.25 | 1:05.68 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.82 | 1:05.71 | |||||
16 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Herlev Svømning | 30.23 | 1:06.04 | |||||
17 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømmeklub | 31.17 | 1:06.09 | |||||
18 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.50 | 1:06.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.97 | 1:06.38 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.56 | 1:06.38 | |||||
21 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 31.39 | 1:06.64 | |||||
22 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.28 | 1:07.14 | |||||
23 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.36 | 1:07.23 | |||||
24 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 31.11 | 1:07.42 | |||||
24 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 31.97 | 1:07.42 | |||||
26 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.86 | 1:07.97 | |||||
27 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.33 | 1:07.99 | |||||
28 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.80 | 1:08.03 | Deltager ikke i finalen | ||||
29 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.51 | 1:08.07 | |||||
30 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.80 | 1:08.25 | |||||
31 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.41 | 1:08.34 | |||||
32 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.03 | 1:08.39 | |||||
33 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.65 | 1:08.63 | |||||
34 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.63 | 1:08.75 | |||||
35 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.83 | 1:08.97 | |||||
36 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.75 | 1:09.57 | |||||
37 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 33.50 | 1:09.74 | |||||
38 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 32.11 | 1:09.82 | |||||
39 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.38 | 1:10.02 | |||||
40 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.69 | 1:10.25 | |||||
41 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.53 | 1:10.35 | |||||
42 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 32.52 | 1:10.40 | |||||
43 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.25 | 1:10.45 | |||||
44 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.82 | 1:10.47 | |||||
45 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 32.89 | 1:10.84 | |||||
46 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.22 | 1:11.12 | |||||
47 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.76 | 1:11.25 | |||||
48 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.00 | 1:11.31 | |||||
49 | Emma Vega Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.17 | 1:11.43 | |||||
50 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.44 | 1:12.27 | |||||
51 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 34.34 | 1:12.92 | |||||
52 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.25 | 1:12.94 | |||||
53 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 33.85 | 1:13.06 | |||||
54 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 33.42 | 1:13.07 | |||||
55 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.26 | 1:13.17 | |||||
56 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 32.60 | 1:13.23 | |||||
57 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.93 | 1:13.50 | |||||
58 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.26 | 1:13.88 | |||||
59 | Liv Salhauge | 2005 | Værløse Svømmeklub | 35.39 | 1:16.66 | |||||
60 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømmeklub | 35.07 | 1:17.02 | |||||
- | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 4.4 Tyvstart | |||||
- | Olivia Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:22 |