Resultater for Øst Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:22.73 2018-11-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.62 | 1:11.29 | 1:49.48 | 2:28.44 | |||
2 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.31 | 1:12.83 | 1:51.88 | 2:30.64 | |||
3 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 34.73 | 1:13.81 | 1:53.77 | 2:34.48 | |||
4 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 34.82 | 1:14.62 | 1:55.15 | 2:34.94 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.61 | 1:15.44 | 1:55.65 | 2:36.03 | |||
6 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.12 | 1:14.57 | 1:55.07 | 2:37.04 | |||
7 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.27 | 1:15.20 | 1:55.68 | 2:37.14 | |||
8 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.87 | 1:16.80 | 1:58.35 | 2:39.02 | |||
9 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 36.55 | 1:17.00 | 1:58.46 | 2:40.48 | |||
10 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.26 | 1:16.64 | 1:58.48 | 2:41.04 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.25 | 1:17.69 | 1:58.91 | 2:41.26 | |||
12 | María Fanney Kristjánsdóttir | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.18 | 1:16.99 | 1:59.09 | 2:41.45 | Deltager ikke i finalen | ||
13 | Isabel Mass | 1998 | JGI Svømning | 37.10 | 1:17.63 | 1:59.14 | 2:41.48 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 36.59 | 1:18.56 | 2:01.32 | 2:43.86 | |||
15 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.93 | 1:16.92 | 1:59.88 | 2:43.97 | |||
16 | Emma Bruhn | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.94 | 1:19.31 | 2:01.94 | 2:44.19 | |||
17 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 37.77 | 1:20.10 | 2:02.80 | 2:44.91 | |||
18 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.31 | 1:19.42 | 2:01.68 | 2:45.00 | |||
19 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.65 | 1:20.42 | 2:03.57 | 2:45.80 | Deltager ikke i finalen | ||
20 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømmeklub | 38.03 | 1:20.07 | 2:03.29 | 2:45.97 | |||
21 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.91 | 1:19.11 | 2:02.44 | 2:46.45 | |||
22 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 38.09 | 1:20.43 | 2:03.33 | 2:47.08 | |||
23 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 38.57 | 1:21.51 | 2:05.06 | 2:47.61 | |||
24 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.32 | 1:20.57 | 2:03.55 | 2:48.04 | |||
25 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 39.07 | 1:21.48 | 2:05.03 | 2:48.61 | |||
26 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.74 | 1:20.41 | 2:04.47 | 2:49.20 | |||
27 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 39.02 | 1:21.95 | 2:05.61 | 2:49.39 | |||
28 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.23 | 1:21.31 | 2:05.41 | 2:49.66 | |||
29 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.29 | 1:21.52 | 2:05.73 | 2:49.85 | |||
30 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 38.64 | 1:23.25 | 2:08.33 | 2:53.20 | |||
31 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 38.69 | 1:23.51 | 2:08.75 | 2:53.48 | |||
32 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.51 | 1:24.73 | 2:09.63 | 2:53.55 | |||
33 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.55 | 1:22.71 | 2:08.10 | 2:53.69 | |||
34 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.71 | 1:23.90 | 2:09.42 | 2:54.12 | |||
35 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 39.33 | 1:24.09 | 2:09.52 | 2:54.64 | |||
36 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømmeklub | 40.54 | 1:24.87 | 2:09.75 | 2:54.83 | |||
37 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 40.26 | 1:25.86 | 2:11.36 | 2:55.76 | |||
38 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.42 | 1:25.66 | 2:11.34 | 2:57.03 | |||
39 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 40.71 | 1:26.26 | 2:12.39 | 2:57.38 | |||
40 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 40.27 | 1:26.09 | 2:12.11 | 2:57.66 | |||
41 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømmeklub | 38.49 | 1:24.03 | 2:10.66 | 2:58.46 | |||
42 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 40.64 | 1:26.71 | 2:14.02 | 3:01.97 | |||
43 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 39.75 | 1:27.49 | 2:17.39 | 3:06.41 | |||
- | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |