Tulokset Øst Junior/Senior kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 34 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Herlev Svømning | 24.73 | 53.31 | |||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 25.40 | 54.36 | |||||
3 | Frederik Møller | 2002 | Herlev Svømning | 25.78 | 55.21 | |||||
4 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.03 | 55.36 | |||||
5 | Julius Munk | 2000 | Herlev Svømning | 25.89 | 55.51 | |||||
6 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.72 | 56.45 | |||||
7 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.25 | 56.68 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.52 | 56.68 | |||||
9 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 26.76 | 56.73 | |||||
10 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 27.10 | 57.57 | |||||
11 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.05 | 57.67 | |||||
12 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.20 | 57.76 | |||||
13 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 26.72 | 57.79 | |||||
14 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Sigma Swim Allerød | 27.30 | 57.85 | |||||
15 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.57 | 58.06 | |||||
16 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.85 | 58.53 | |||||
17 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.46 | 58.56 | |||||
18 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.91 | 58.59 | |||||
19 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 27.63 | 58.97 | |||||
20 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 27.64 | 59.07 | |||||
21 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 27.50 | 59.10 | |||||
22 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 27.91 | 59.18 | |||||
23 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.30 | 59.23 | |||||
23 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 27.77 | 59.23 | |||||
25 | Carl Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 27.62 | 59.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
26 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 27.48 | 59.45 | |||||
27 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 27.73 | 59.48 | |||||
28 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Vest-Brøndby | 27.64 | 59.52 | |||||
29 | Nicolai Wiuff | 2002 | JGI Svømning | 27.48 | 59.60 | |||||
30 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.46 | 1:00.00 | |||||
31 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.07 | 1:00.01 | |||||
32 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 27.18 | 1:00.02 | |||||
33 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.37 | 1:00.33 | |||||
34 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.26 | 1:00.45 | |||||
35 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.55 | 1:00.53 | |||||
36 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.92 | 1:00.62 | |||||
37 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 28.61 | 1:00.64 | |||||
38 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 28.37 | 1:00.73 | |||||
39 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømmeklub | 28.52 | 1:00.74 | |||||
40 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 28.16 | 1:00.82 | |||||
41 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 28.38 | 1:00.87 | |||||
42 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.19 | 1:00.93 | |||||
43 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 27.98 | 1:01.20 | |||||
44 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 28.34 | 1:01.43 | |||||
45 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømmeklub | 28.15 | 1:01.50 | |||||
46 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 28.34 | 1:01.73 | |||||
47 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.32 | 1:01.74 | |||||
48 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.84 | 1:01.88 | |||||
49 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 29.41 | 1:01.90 | |||||
50 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 28.37 | 1:02.02 | |||||
51 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 29.06 | 1:02.25 | |||||
52 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 29.59 | 1:02.31 | |||||
53 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.27 | 1:02.36 | |||||
54 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 28.78 | 1:02.56 | |||||
55 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 28.97 | 1:02.73 | |||||
56 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.86 | 1:02.80 | |||||
57 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 29.48 | 1:03.34 | |||||
58 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 29.35 | 1:03.50 | |||||
59 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 29.41 | 1:03.86 | |||||
60 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.97 | 1:03.95 | |||||
61 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 30.07 | 1:04.06 | |||||
62 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 29.68 | 1:04.28 | |||||
63 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 29.65 | 1:04.37 | |||||
64 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 29.95 | 1:04.81 | |||||
65 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.38 | 1:04.96 | |||||
66 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.94 | 1:05.01 | |||||
67 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.00 | 1:05.05 | |||||
68 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | JGI Svømning | 30.64 | 1:05.14 | |||||
69 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.69 | 1:05.46 | |||||
70 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.29 | 1:05.50 | |||||
71 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 31.17 | 1:05.55 | |||||
72 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 31.18 | 1:06.12 | |||||
73 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 31.51 | 1:07.79 | |||||
74 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.69 | 1:10.32 | |||||
- | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:44 |