Resultat för Øst Junior/Senior kortbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 19 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Trine Kjøngerskov (2000) 2:12.62 2015-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.91 | 1:03.56 | 1:38.00 | 2:12.81 | |||
2 | Cecilie Wiuff | 2000 | JGI Svømning | 31.38 | 1:06.81 | 1:43.27 | 2:20.18 | |||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.22 | 1:08.53 | 1:45.39 | 2:23.41 | |||
4 | María Fanney Kristjánsdóttir | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.55 | 1:07.97 | 1:45.32 | 2:23.75 | |||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 31.74 | 1:08.68 | 1:47.10 | 2:26.15 | |||
6 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.19 | 1:09.96 | 1:48.48 | 2:26.42 | |||
7 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 31.50 | 1:08.66 | 1:47.58 | 2:27.24 | |||
8 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.45 | 1:10.19 | 1:48.91 | 2:28.71 | |||
9 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømmeklub | 33.56 | 1:11.57 | 1:50.48 | 2:28.87 | |||
10 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.66 | 1:10.13 | 1:49.35 | 2:30.84 | |||
11 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.90 | 1:09.68 | 1:49.24 | 2:30.98 | |||
12 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 33.45 | 1:11.18 | 1:51.50 | 2:31.96 | |||
13 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.39 | 1:11.57 | 1:51.34 | 2:32.10 | |||
14 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.83 | 1:11.85 | 1:51.71 | 2:32.69 | |||
15 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.93 | 1:14.15 | 1:54.25 | 2:34.67 | |||
16 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.55 | 1:13.18 | 1:54.38 | 2:35.71 | |||
17 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.43 | 1:12.36 | 1:53.93 | 2:37.14 | |||
18 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.63 | 1:13.88 | 1:55.44 | 2:37.63 | |||
19 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.72 | 1:12.04 | 1:54.75 | 2:37.79 | Deltager ikke i finalen | ||
20 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.29 | 1:12.86 | 1:55.45 | 2:39.48 | Deltager ikke i finalen | ||
21 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.06 | 1:13.92 | 1:56.27 | 2:40.47 | Deltager ikke i finalen | ||
22 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.78 | 1:16.79 | 1:59.02 | 2:43.20 | |||
23 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 33.92 | 1:15.12 | 1:59.98 | 2:43.38 | |||
24 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 34.81 | 1:14.57 | 1:56.86 | 2:43.67 | |||
25 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.18 | 1:19.12 | 2:02.77 | 2:45.38 | |||
26 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.68 | 1:15.74 | 2:01.12 | 2:45.44 | |||
27 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 36.10 | 1:18.91 | 2:06.30 | 2:55.06 | |||
- | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:43 |