Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16. Sprintcup der HSG Uni Rostock
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Rostock |
HSG Uni Rostock e.V. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 18, 2019 to May 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 75 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christel Schulz |
1940 |
SG Einheit Rathenow |
+0.36 |
671 |
46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dr. Ute Fehling |
1943 |
Köpenicker SV Neptun 89 |
+0.88 |
413 |
54.68 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 70 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christa Kappis |
1945 |
HSG Uni Rostock |
+0.83 |
330 |
54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 65 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karin Auner |
1952 |
HSG Uni Rostock |
+0.83 |
195 |
58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bärbel Wodtke |
1953 |
TSV Chemie Premnitz |
+0.43 |
193 |
58.26 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 50 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uta Hermes |
1967 |
HSG Uni Rostock |
+0.76 |
559 |
36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 45 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kati Maaß |
1973 |
SC Stadthagen |
+0.68 |
707 |
33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annette Stein |
1974 |
ESV Frankfurt (Oder) 1948 e.V. |
+0.80 |
486 |
38.47 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 40 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Natalie Månsson |
1979 |
Simklubben Triton |
+0.75 |
508 |
36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dörte Kamrau |
1975 |
TG TriZack Rostock |
+0.73 |
491 |
36.57 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dorte Dugbæk |
1976 |
SIGMA Birkerød |
+0.65 |
367 |
40.28 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 35 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susan Przywara |
1983 |
SCW Eschborn |
+0.68 |
676 |
31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Rücken Damen AK 20 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alina Tristram |
1998 |
Hanse SV Rostock |
+0.77 |
|
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Spiller |
1995 |
SC Delphin Wittenberge e.V. |
+0.80 |
|
40.27 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-05-18 10:49:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 10:49:07 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|