Tulokset Gentofte Sommerstævne på langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag - stævnestart 17:15
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 21 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 20:13 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.68 | 1:00.58 | 1:34.72 | 2:07.99 | |||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 30.71 | 1:04.51 | 1:39.46 | 2:14.24 | |||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 32.25 | 1:06.85 | 1:41.68 | 2:16.41 | |||
4 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.05 | 1:10.25 | 1:49.16 | 2:27.26 | |||
5 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 32.98 | 1:11.02 | 1:51.28 | 2:31.87 | |||
6 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 35.05 | 1:15.06 | 1:56.29 | 2:37.34 | |||
7 | Frederikke Meisner From | 2004 | Roskilde Svømning | 35.16 | 1:15.80 | 1:58.38 | 2:41.55 | |||
- | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kristine Erringsø | 2004 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Natacha Munch | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 31.76 | 1:07.34 | 1:44.68 | 2:21.85 | |||
2 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 32.94 | 1:11.24 | 1:53.42 | 2:36.69 | |||
3 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.62 | 1:16.45 | 1:57.89 | 2:38.62 | |||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 32.91 | 1:07.94 | 1:44.06 | 2:18.94 | |||
2 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 32.87 | 1:10.36 | 1:48.78 | 2:26.40 | |||
3 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 36.22 | 1:18.51 | 2:01.46 | 2:41.22 | |||
4 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 37.12 | 1:19.45 | 2:01.77 | 2:43.81 | |||
5 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 43.95 | 1:33.56 | 2:25.30 | 3:12.80 | |||
6 | Augusta Anemone Friis | 2006 | Roskilde Svømning | 44.38 | 1:37.20 | 2:31.64 | 3:18.93 | |||
- | Fanny Grange | 2006 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Sofja Kjeldsen | 2006 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.35 | 1:08.10 | 1:45.67 | 2:22.81 | |||
2 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 33.77 | 1:11.97 | 1:51.38 | 2:30.28 | |||
3 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 35.03 | 1:14.41 | 1:54.76 | 2:32.34 | |||
4 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 36.03 | 1:17.04 | 1:59.13 | 2:38.93 | |||
5 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 37.47 | 1:19.77 | 2:02.09 | 2:40.94 | |||
6 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 37.75 | 1:20.67 | 2:02.33 | 2:43.72 | |||
7 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 36.06 | 1:18.37 | 2:03.89 | 2:44.18 | |||
8 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.12 | 1:21.51 | 2:05.40 | 2:47.35 | |||
9 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.68 | 1:20.76 | 2:03.89 | 2:47.38 | |||
10 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 38.01 | 1:20.80 | 2:05.11 | 2:49.24 | |||
11 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svømning | 39.97 | 1:23.97 | 2:09.52 | 2:50.28 | |||
12 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 39.14 | 1:23.59 | 2:09.57 | 2:50.93 | |||
13 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 39.70 | 1:26.72 | 2:14.24 | 2:59.98 | |||
14 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 39.54 | 1:26.58 | 2:16.60 | 3:04.39 | |||
15 | Julia Vincentz | 2007 | Roskilde Svømning | 43.59 | 1:35.47 | 2:28.70 | 3:18.80 | |||
16 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | Herlev Svømning | 44.03 | 1:35.14 | 2:29.74 | 3:22.63 | |||
17 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 46.20 | 2:32.95 | 3:23.91 | ||||
- | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 33.38 | 1:11.51 | 1:51.85 | 2:32.91 | |||
2 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 35.71 | 1:15.72 | 1:56.43 | 2:35.54 | |||
3 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 37.94 | 1:21.69 | 2:04.14 | 2:44.21 | |||
4 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 35.85 | 1:17.79 | 2:02.26 | 2:45.22 | |||
5 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 37.98 | 1:21.79 | 2:06.14 | 2:51.27 | |||
6 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.99 | 1:26.38 | 2:14.00 | 2:57.32 | |||
7 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.60 | 1:31.30 | 2:17.73 | 2:57.63 | |||
8 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.42 | 1:26.02 | 2:15.94 | 3:03.28 | |||
9 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.21 | 1:31.07 | 2:18.61 | 3:03.87 | |||
10 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.20 | 1:30.10 | 2:18.28 | 3:05.37 | |||
11 | Karoline Drescher | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.86 | 1:33.32 | 2:24.58 | 3:12.28 | |||
12 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 45.25 | 1:37.16 | 2:30.61 | 3:19.80 | |||
13 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 45.40 | 1:39.18 | 2:33.85 | 3:20.40 | |||
- | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:13 |