Resultat för Gentofte Sommerstævne på langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag - stævnestart 17:15
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 21 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 20:31 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 28.21 | 58.41 | 1:27.94 | 1:58.00 | |||
2 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 29.61 | 1:02.93 | 1:37.60 | 2:08.51 | |||
3 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.40 | 1:07.66 | 1:44.64 | 2:21.49 | |||
4 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 31.19 | 1:07.62 | 1:47.24 | 2:23.42 | |||
- | Alexander Gadegaard | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.10 | 1:03.82 | 1:37.62 | 2:11.29 | |||
2 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 32.22 | 1:08.77 | 1:44.61 | 2:19.24 | |||
3 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.49 | 1:08.77 | 1:45.00 | 2:19.90 | |||
4 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.94 | 1:07.63 | 1:44.33 | 2:20.93 | |||
5 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:24.89 | 2:11.18 | 2:54.81 | 2:54.81 | |||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 32.63 | 1:09.31 | 1:47.79 | 2:26.39 | |||
2 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 32.57 | 1:11.53 | 1:53.84 | 2:34.47 | |||
3 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 33.50 | 1:13.89 | 1:56.74 | 2:38.70 | |||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.10 | 1:02.27 | 1:36.90 | 2:08.85 | |||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 31.37 | 1:07.63 | 1:43.44 | 2:17.91 | |||
3 | Viktor Bernstein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 31.74 | 1:08.74 | 1:45.18 | 2:19.46 | |||
4 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.30 | 1:08.01 | 1:44.96 | 2:20.41 | |||
5 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 32.87 | 1:10.22 | 1:46.66 | 2:22.40 | |||
6 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.85 | 1:10.46 | 1:49.20 | 2:26.37 | |||
7 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.61 | 1:10.98 | 1:49.63 | 2:27.95 | |||
8 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 34.62 | 1:12.27 | 1:51.08 | 2:30.05 | |||
9 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.02 | 1:16.83 | 1:57.98 | 2:36.18 | |||
10 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.39 | 1:18.67 | 1:58.50 | 2:36.29 | |||
11 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 35.95 | 1:16.08 | 1:57.77 | 2:38.20 | |||
12 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.90 | 1:16.29 | 1:58.53 | 2:40.88 | |||
13 | Mads Borch | 2006 | Roskilde Svømning | 39.09 | 1:27.53 | 2:20.11 | 3:09.84 | |||
- | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 35.27 | 1:12.98 | 1:52.01 | 2:29.49 | |||
2 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 34.04 | 1:13.55 | 1:53.98 | 2:30.39 | |||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.34 | 1:13.98 | 1:55.46 | 2:34.59 | |||
4 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.14 | 1:17.72 | 2:00.13 | 2:39.15 | |||
5 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 34.29 | 1:14.28 | 2:00.00 | 2:40.46 | |||
6 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.64 | 1:21.18 | 2:02.47 | 2:40.88 | |||
7 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 36.91 | 1:20.26 | 2:04.57 | 2:43.42 | |||
8 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.82 | 1:19.11 | 2:03.90 | 2:43.53 | |||
9 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.87 | 1:18.86 | 2:03.00 | 2:43.99 | |||
9 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.21 | 1:20.02 | 2:01.96 | 2:43.99 | |||
11 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 36.30 | 1:17.89 | 2:01.90 | 2:47.39 | |||
12 | Mark Nielsen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.60 | 1:23.81 | 2:09.40 | 2:50.49 | |||
13 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.83 | 1:19.10 | 2:05.90 | 2:51.18 | |||
14 | Jacob Hwaiz | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 39.87 | 1:28.00 | 2:15.49 | 2:59.11 | |||
15 | Vitus Ketscher | 2009 | Hvidovre Svømme Klub | 42.24 | 1:29.82 | 2:15.95 | 3:01.59 | |||
16 | Nicolaj Cortsen | 2007 | Herlev Svømning | 38.15 | 1:25.55 | 2:14.85 | 3:01.73 | |||
17 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.13 | 1:25.77 | 2:15.23 | 3:03.58 | |||
18 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.61 | 1:27.84 | 2:17.51 | 3:03.91 | |||
19 | Gustav Elvis Capaldi | 2007 | Sigma Swim Allerød | 41.27 | 1:31.88 | 2:21.73 | 3:07.74 | |||
20 | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.90 | 1:30.23 | 2:21.71 | 3:11.89 | |||
21 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.74 | 1:33.31 | 2:26.30 | 3:17.64 | |||
22 | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | 43.77 | 2:31.77 | 3:20.96 | 3:20.96 | |||
23 | Kalle Rasmussen | 2008 | Roskilde Svømning | 45.11 | 1:39.42 | 2:32.96 | 3:24.73 | |||
- | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:31 |