Tulokset Gentofte Sommerstævne på langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 21 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 34.30 | |||||||
JGI Svømning | 34.26 | |||||||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 34.56 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 35.05 | |||||||
JGI Svømning | 34.78 | |||||||||
4 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 37.28 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.49 | |||||||||
5 | Christine Henriksen | 2003 | 37.58 | |||||||
JGI Svømning | 36.80 | |||||||||
6 | Freja Møller | 2004 | 37.87 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 37.04 | |||||||||
7 | Clara Carlquist | 2003 | 38.34 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.54 | |||||||||
8 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 38.43 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 37.53 | |||||||||
9 | Amalie Schou | 2003 | 38.94 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.01 | |||||||||
10 | Frederikke Falk-List | 2004 | 39.95 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.19 | |||||||||
11 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 40.47 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.95 | |||||||||
12 | Frederikke Meisner From | 2004 | 45.83 | |||||||
Roskilde Svømning | 42.59 | |||||||||
13 | Jasmin Danielsen | 2001 | 55.74 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 53.79 | |||||||||
- | Kristine Erringsø | 2004 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 47.33 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klara Frida Johansen | 2005 | 46.25 | |||||||
Roskilde Svømning | 42.97 | |||||||||
2 | Mathilde Fogelberg Handberg | 2005 | 47.97 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 49.74 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 38.46 | |||||||
Roskilde Svømning | 37.76 | |||||||||
2 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 41.34 | |||||||
Herlev Svømning | 40.99 | |||||||||
3 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 43.27 | |||||||
Herlev Svømning | 41.46 | |||||||||
4 | Sofie Lind | 2006 | 44.57 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.47 | |||||||||
5 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 45.42 | |||||||
Herlev Svømning | 43.49 | |||||||||
6 | Rikke Parkhøi | 2006 | 45.66 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.70 | |||||||||
7 | Liva Wissing | 2006 | 46.53 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 47.46 | |||||||||
8 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 46.65 | |||||||
Herlev Svømning | 53.79 | |||||||||
9 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 56.89 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 56.73 | |||||||||
- | Fanny Grange | 2006 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 43.04 | |||||||||
- | Sofja Kjeldsen | 2006 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 45.02 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Hovmand | 2007 | 38.40 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 39.03 | |||||||||
2 | Karen Markussen | 2007 | 42.33 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 43.46 | |||||||||
3 | Lara Ghizzaui | 2007 | 42.41 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 41.65 | |||||||||
4 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 44.38 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.93 | |||||||||
5 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 44.41 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 45.54 | |||||||||
6 | Kristine Dupont | 2007 | 44.59 | |||||||
Herlev Svømning | 45.64 | |||||||||
7 | Helena Honore | 2007 | 45.71 | |||||||
Herlev Svømning | 46.03 | |||||||||
8 | Anna Powers | 2007 | 46.05 | |||||||
Herlev Svømning | 45.99 | |||||||||
9 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 47.39 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.48 | |||||||||
10 | Maja Andersen | 2007 | 47.43 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 46.42 | |||||||||
11 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 49.28 | |||||||
Herlev Svømning | 49.83 | |||||||||
12 | Julia Vincentz | 2007 | 51.50 | |||||||
Roskilde Svømning | 57.41 | |||||||||
13 | Iben Karlsmark | 2007 | 51.85 | |||||||
Herlev Svømning | 50.51 | |||||||||
14 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 52.72 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 54.89 | |||||||||
- | Nina Griffin | 2007 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 50.58 | |||||||||
- | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | DSQ | flyben efter start | ||||||
Herlev Svømning | 52.14 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 40.14 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.30 | |||||||||
2 | Marie Moesgaard | 2008 | 40.40 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 41.50 | |||||||||
3 | Sofie Leidecker | 2008 | 42.49 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 43.70 | |||||||||
4 | Caroline Liechti | 2008 | 45.28 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 46.83 | |||||||||
5 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 45.58 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.03 | |||||||||
6 | Karla Rekling | 2008 | 45.76 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.89 | |||||||||
7 | Simone Stenberg | 2008 | 45.98 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 46.73 | |||||||||
8 | Alberte Stub | 2008 | 46.11 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 49.92 | |||||||||
9 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 46.71 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 48.81 | |||||||||
10 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 47.74 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 48.64 | |||||||||
11 | Kajsa Andkjær | 2008 | 48.02 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 57.55 | |||||||||
12 | Anna Sofie Skov | 2008 | 48.17 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.51 | |||||||||
13 | Karoline Drescher | 2008 | 48.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 50.93 | |||||||||
14 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 49.17 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 51.41 | |||||||||
15 | Fiona Bergqvist | 2008 | 51.05 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 57.22 | |||||||||
16 | Xenia Fristrup | 2008 | 53.52 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 56.10 | |||||||||
17 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 53.76 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 53.72 | |||||||||
18 | Laura Raahauge | 2008 | 54.21 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 54.60 | |||||||||
19 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 54.83 | |||||||
Herlev Svømning | 54.41 | |||||||||
20 | Ana Bogdanovic | 2008 | 59.67 | |||||||
Herlev Svømning | 56.68 | |||||||||
21 | Freya Rasmussen | 2010 | 1:05.75 | |||||||
Herlev Svømning | 1:09.50 | |||||||||
22 | Amalie Witt | 2010 | 1:07.11 | |||||||
Herlev Svømning | 1:03.27 | |||||||||
- | Liv Rosenkrantz | 2008 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 55.98 | |||||||||
- | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 58.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:20 |