Results for DGI Sprint 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1952-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 59.00 | ||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olivia Steenstrup | 2000 | Rødding Svømmeklub | 36.43 | ||||||
2 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 36.91 | ||||||
3 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.16 | ||||||
4 | Lucca Mikkelsen | 2002 | Bov IF | 41.87 | ||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 31.93 | ||||||
2 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.37 | ||||||
3 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.69 | ||||||
4 | Katrine S. Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 34.53 | ||||||
5 | Naja Johnsen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.63 | ||||||
6 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.65 | ||||||
7 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.39 | ||||||
8 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Bov IF | 37.62 | ||||||
9 | Mathilde Baltsersen | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 40.23 | ||||||
10 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 40.51 | ||||||
10 | Cecilie Meier | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 40.51 | ||||||
12 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 42.26 | ||||||
13 | Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.63 | ||||||
14 | Laura Holmgaard Jordt | 2004 | Nord-Als Svømmeklub | 45.49 | ||||||
15 | Isabella Knudsen | 2004 | Bov IF | 50.68 | ||||||
16 | Dichte Kristensen | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 51.15 | ||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.85 | ||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.75 | ||||||
3 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.67 | ||||||
4 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 35.79 | ||||||
5 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.22 | ||||||
6 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 36.68 | ||||||
7 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.36 | ||||||
8 | Maria Crisan | 2005 | Svømmeklubben Opnør | 37.46 | ||||||
9 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.09 | ||||||
10 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.45 | ||||||
11 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 39.74 | ||||||
12 | Sara Als | 2006 | Vamdrup Idrætsforening | 41.69 | ||||||
13 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 41.94 | ||||||
14 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 42.46 | ||||||
15 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 42.65 | ||||||
16 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.13 | ||||||
17 | Katrine Due Sørensen | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.64 | ||||||
18 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 44.15 | ||||||
19 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 45.27 | ||||||
20 | Clara Wesselhoff | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 45.47 | ||||||
21 | Norgee Lauren Schmidt | 2006 | Bov IF | 47.05 | ||||||
22 | Pernille Ravn | 2006 | Rødekro Svømmeklub | 48.43 | ||||||
23 | Hanne Mærsk Johannsen | 2006 | Bov IF | 50.89 | ||||||
- | Laura Ranch | 2006 | Rødekro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sophia Lee Axholdt | 2006 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Pernille Hermannsen | 2005 | Rødekro Svømmeklub | DSQ | ei rørt ved vending | |||||
- | Thea Kvejborg | 2006 | Svømmeklubben Koral | DSQ | EFB 25m | |||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.69 | ||||||
2 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.86 | ||||||
3 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.52 | ||||||
4 | Sigrid Sand Jürgensen | 2007 | Svømmeklubben Opnør | 39.95 | ||||||
5 | Sofie Skibelund Olesen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.57 | ||||||
6 | Mathilde S. Iversen | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 41.75 | ||||||
7 | Gro Holt | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 43.48 | ||||||
8 | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.24 | ||||||
9 | Anja Kisielewicz | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 44.62 | ||||||
10 | Anneli Paulson | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 45.58 | ||||||
11 | Katharina Poulsen | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 47.95 | ||||||
12 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 48.10 | ||||||
13 | Drea Schmidt | 2008 | Bov IF | 48.69 | ||||||
14 | Emma Schmidt | 2008 | Vamdrup Idrætsforening | 53.42 | ||||||
15 | Julie Holmgaard Hansen | 2008 | Nord-Als Svømmeklub | 54.38 | ||||||
16 | Signe Sperling | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | 54.61 | ||||||
- | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | DSQ | aflslut på mave | |||||
- | Lahisha Nakkeeran | 2007 | Bov IF | DSQ | brystag ved vending | |||||
- | Lucie Hempel | 2008 | Bov IF | DSQ | tyvstart | |||||
- | Stina Elise Sørensen | 2007 | Bov IF | DSQ | EFB25m | |||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Jensen Børager | 2009 | Vamdrup Idrætsforening | 48.41 | ||||||
2 | Ellen Lassen | 2009 | Rødding Svømmeklub | 51.76 | ||||||
3 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 59.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.19 | ||||||
2 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.63 | ||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 30.44 | ||||||
2 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 33.24 | ||||||
3 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.33 | ||||||
4 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 34.75 | ||||||
5 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.56 | ||||||
6 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 38.15 | ||||||
7 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 39.44 | ||||||
8 | Alexander Schmidt | 2004 | Bov IF | 40.18 | ||||||
9 | Amir Dawoud | 2004 | Svømmeklubben Opnør | 43.12 | ||||||
10 | Emil Stidsen | 2003 | H.G.F. Svømning | 46.48 | ||||||
- | Asger Moos Hansen | 2004 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.17 | ||||||
2 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 35.55 | ||||||
3 | Nikolai Kristensen | 2005 | Vamdrup Idrætsforening | 37.74 | ||||||
4 | Jonathan Præstiin | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.00 | ||||||
5 | Lasse Hansen | 2006 | Bov IF | 38.41 | ||||||
6 | Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.46 | ||||||
7 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 39.89 | ||||||
8 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 44.52 | ||||||
9 | Martin Mark Hansen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.42 | ||||||
10 | Andreas Nygaard Skødt | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 46.14 | ||||||
11 | Kristian Kruse Frederiksen | 2006 | H.G.F. Svømning | 46.36 | ||||||
12 | Gustav Kollander | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 46.39 | ||||||
13 | Issa Dawoud | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 54.13 | ||||||
- | Jasper Balle West | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Hauge Holm | 2007 | Bov IF | 43.93 | ||||||
2 | Johannes Due Jessen | 2008 | Haderslev Svømme Klub | 44.69 | ||||||
3 | Sophus Heningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 45.01 | ||||||
4 | Ebbe Als Olsen | 2007 | Vamdrup Idrætsforening | 46.35 | ||||||
5 | Jacob Rosenstand | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 48.24 | ||||||
6 | Zacharias Falk Caspersen | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | 52.03 | ||||||
7 | Frederik Elling | 2007 | Bov IF | 1:01.04 | ||||||
- | Bertram Johannsen | 2008 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | EFB25m | |||||
- | Columbus Vibild | 2007 | Rødding Svømmeklub | DSQ | 2 crawlbentag v ven | |||||
- | Kasper O. Jensen | 2007 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Silas Krogh | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niclas Petersen | 2009 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.45 | ||||||
2 | Luis Cayetano Alonso | 2009 | Rødding Svømmeklub | 50.78 | ||||||
3 | Simon Als | 2010 | Vamdrup Idrætsforening | 1:02.64 | ||||||
- | Mikkel Fangel Christensen | 2009 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | udsvøm på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 34.89 | ||||||
2 | Olivia Steenstrup | 2000 | Rødding Svømmeklub | 35.26 | ||||||
3 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.24 | ||||||
4 | Lucca Mikkelsen | 2002 | Bov IF | 38.43 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 30.45 | ||||||
2 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 31.55 | ||||||
3 | Naja Johnsen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.06 | ||||||
4 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.34 | ||||||
5 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Bov IF | 34.48 | ||||||
6 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.04 | ||||||
7 | Manja Laursen | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 35.10 | ||||||
8 | Iben Mønsted | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 35.66 | ||||||
9 | Katrine S. Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 36.46 | ||||||
10 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 36.47 | ||||||
11 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | H.G.F. Svømning | 36.97 | ||||||
12 | Mathilde Baltsersen | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 39.42 | ||||||
13 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 39.62 | ||||||
14 | Cecilie Daugaard | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.87 | ||||||
15 | Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.07 | ||||||
16 | Cecilie Meier | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 42.04 | ||||||
17 | Sille Bramann | 2003 | Nord-Als Svømmeklub | 42.67 | ||||||
18 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 42.75 | ||||||
19 | Laura Holmgaard Jordt | 2004 | Nord-Als Svømmeklub | 45.91 | ||||||
20 | Isabella Knudsen | 2004 | Bov IF | 47.61 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.21 | ||||||
2 | Maria Crisan | 2005 | Svømmeklubben Opnør | 35.60 | ||||||
3 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.77 | ||||||
4 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 35.78 | ||||||
5 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 36.14 | ||||||
6 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.55 | ||||||
7 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.18 | ||||||
8 | Nora Gombos | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.22 | ||||||
9 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.98 | ||||||
10 | Clara Wesselhoff | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 39.41 | ||||||
11 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.10 | ||||||
12 | Silja Larsen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 42.81 | ||||||
13 | Sara Als | 2006 | Vamdrup Idrætsforening | 42.92 | ||||||
14 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 43.05 | ||||||
15 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.61 | ||||||
16 | Josephine Maja Madsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.03 | ||||||
17 | Norgee Lauren Schmidt | 2006 | Bov IF | 46.21 | ||||||
18 | Ida Valentiner-Branth | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.36 | ||||||
19 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 47.00 | ||||||
20 | Hanne Mærsk Johannsen | 2006 | Bov IF | 51.94 | ||||||
- | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | asynkron arme | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.40 | ||||||
2 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.20 | ||||||
3 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.69 | ||||||
4 | Sofie Skibelund Olesen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.92 | ||||||
5 | Sigrid Sand Jürgensen | 2007 | Svømmeklubben Opnør | 39.08 | ||||||
6 | Sille Holm-Nissen | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 41.91 | ||||||
7 | Anja Kisielewicz | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 44.03 | ||||||
8 | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.60 | ||||||
9 | Sofie Simonsen Buerstedde | 2007 | Vamdrup Idrætsforening | 46.50 | ||||||
10 | Lucie Hempel | 2008 | Bov IF | 49.29 | ||||||
11 | Josefine K. Pedersen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 49.96 | ||||||
12 | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | 50.10 | ||||||
13 | Drea Schmidt | 2008 | Bov IF | 52.25 | ||||||
14 | Stina Elise Sørensen | 2007 | Bov IF | 53.72 | ||||||
15 | Tinke Johannesen | 2007 | Vamdrup Idrætsforening | 1:04.40 | ||||||
- | Lahisha Nakkeeran | 2007 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Anna Weltz Sørensen | 2008 | Rødding Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Jensen Børager | 2009 | Vamdrup Idrætsforening | 52.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1952-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 36.08 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.63 | ||||||
2 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 29.76 | ||||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.99 | ||||||
4 | Simon Damm | 2000 | Rødekro Svømmeklub | 37.07 | ||||||
5 | Rasmus H. Nørvald | 2000 | Rødekro Svømmeklub | 38.75 | ||||||
- | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 28.19 | ||||||
2 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 32.48 | ||||||
3 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.05 | ||||||
4 | Erik Both Schulte | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 33.27 | ||||||
5 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 33.88 | ||||||
6 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 34.67 | ||||||
7 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 36.04 | ||||||
8 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | 36.93 | ||||||
9 | Alexander Schmidt | 2004 | Bov IF | 38.98 | ||||||
10 | Eigil Brochner Gregersen | 2004 | Nord-Als Svømmeklub | 39.72 | ||||||
11 | Amir Dawoud | 2004 | Svømmeklubben Opnør | 42.69 | ||||||
12 | Emil Stidsen | 2003 | H.G.F. Svømning | 48.23 | ||||||
13 | Ebbe Weile | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 52.78 | ||||||
- | Asger Moos Hansen | 2004 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 34.27 | ||||||
2 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 36.12 | ||||||
3 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.29 | ||||||
4 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 36.32 | ||||||
5 | Jonathan Præstiin | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.17 | ||||||
6 | Nikolai Kristensen | 2005 | Vamdrup Idrætsforening | 38.08 | ||||||
7 | Lasse Hansen | 2006 | Bov IF | 38.46 | ||||||
8 | Jasper Balle West | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.33 | ||||||
9 | Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.53 | ||||||
10 | Gustav Kollander | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 42.91 | ||||||
11 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 44.04 | ||||||
- | Kelvin Kirubakaran | 2006 | Vamdrup Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.77 | ||||||
2 | Kasper Kühne | 2007 | Rødding Svømmeklub | 39.91 | ||||||
3 | Johannes Due Jessen | 2008 | Haderslev Svømme Klub | 40.12 | ||||||
4 | Sophus Heningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 44.25 | ||||||
5 | Bertram Johannsen | 2008 | Svømmeklubben Opnør | 44.69 | ||||||
6 | Ebbe Als Olsen | 2007 | Vamdrup Idrætsforening | 44.92 | ||||||
7 | Emil Hauge Holm | 2007 | Bov IF | 45.10 | ||||||
8 | Max Sierszecki | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.74 | ||||||
9 | Otto Milther | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 47.48 | ||||||
- | Frederik Elling | 2007 | Bov IF | DSQ | brystben v20m | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Fangel Christensen | 2009 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1952-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:02.89 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 31.15 | ||||||
2 | Olivia Steenstrup | 2000 | Rødding Svømmeklub | 31.84 | ||||||
3 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.32 | ||||||
4 | Lucca Mikkelsen | 2002 | Bov IF | 34.68 | ||||||
5 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.71 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 27.50 | ||||||
2 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 27.78 | ||||||
3 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 28.41 | ||||||
4 | Naja Johnsen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 29.96 | ||||||
5 | Katrine S. Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 31.17 | ||||||
6 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Bov IF | 31.86 | ||||||
7 | Mathilde Baltsersen | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 32.22 | ||||||
8 | Manja Laursen | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 32.50 | ||||||
9 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.52 | ||||||
9 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | H.G.F. Svømning | 32.52 | ||||||
11 | Iben Mønsted | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 32.75 | ||||||
12 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 33.13 | ||||||
13 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.35 | ||||||
14 | Cecilie Daugaard | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.98 | ||||||
15 | Cecilie Meier | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 36.35 | ||||||
16 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 36.52 | ||||||
17 | Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.38 | ||||||
18 | Karen Liv Hyttel | 2004 | Nord-Als Svømmeklub | 37.79 | ||||||
19 | Isabella Knudsen | 2004 | Bov IF | 44.13 | ||||||
- | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.90 | ||||||
2 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 29.44 | ||||||
3 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.20 | ||||||
4 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.44 | ||||||
5 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 30.87 | ||||||
6 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 31.35 | ||||||
7 | Maria Crisan | 2005 | Svømmeklubben Opnør | 32.25 | ||||||
8 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 32.34 | ||||||
9 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 33.55 | ||||||
10 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 33.75 | ||||||
11 | Thea Kvejborg | 2006 | Svømmeklubben Koral | 34.01 | ||||||
12 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.71 | ||||||
13 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 34.83 | ||||||
14 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 34.96 | ||||||
15 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 35.05 | ||||||
16 | Sara Als | 2006 | Vamdrup Idrætsforening | 35.27 | ||||||
17 | Silja Larsen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 36.53 | ||||||
18 | Josephine Maja Madsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.65 | ||||||
19 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.68 | ||||||
20 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 36.99 | ||||||
21 | Katrine Hesselager Rothe | 2005 | Nord-Als Svømmeklub | 37.02 | ||||||
22 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 37.03 | ||||||
23 | Thilde Jensen | 2006 | Nord-Als Svømmeklub | 37.19 | ||||||
24 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.30 | ||||||
25 | Katrine Due Sørensen | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.37 | ||||||
26 | Isabell Chelina Diab Fros | 2005 | Nord-Als Svømmeklub | 37.93 | ||||||
27 | Clara Wesselhoff | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 38.00 | ||||||
28 | Sille Milther | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 38.82 | ||||||
29 | Pernille Ravn | 2006 | Rødekro Svømmeklub | 38.88 | ||||||
30 | Norgee Lauren Schmidt | 2006 | Bov IF | 39.04 | ||||||
31 | Ida Valentiner-Branth | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.22 | ||||||
32 | Pernille Hermannsen | 2005 | Rødekro Svømmeklub | 39.91 | ||||||
33 | Hanne Mærsk Johannsen | 2006 | Bov IF | 41.10 | ||||||
- | Laura Ranch | 2006 | Rødekro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sophia Lee Axholdt | 2006 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.24 | ||||||
2 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 30.73 | ||||||
3 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.13 | ||||||
4 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.17 | ||||||
5 | Sille Holm-Nissen | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 33.59 | ||||||
6 | Sigrid Sand Jürgensen | 2007 | Svømmeklubben Opnør | 34.52 | ||||||
7 | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.92 | ||||||
8 | Anja Kisielewicz | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 35.06 | ||||||
9 | Mathilde S. Iversen | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 35.58 | ||||||
10 | Sofie Skibelund Olesen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.61 | ||||||
11 | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | 37.71 | ||||||
12 | Gro Holt | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 39.21 | ||||||
13 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 39.59 | ||||||
14 | Josefine K. Pedersen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.17 | ||||||
15 | Anna Weltz Sørensen | 2008 | Rødding Svømmeklub | 40.79 | ||||||
16 | Sofie Simonsen Buerstedde | 2007 | Vamdrup Idrætsforening | 41.41 | ||||||
17 | Lahisha Nakkeeran | 2007 | Bov IF | 41.43 | ||||||
18 | Drea Schmidt | 2008 | Bov IF | 41.58 | ||||||
19 | Lucie Hempel | 2008 | Bov IF | 42.11 | ||||||
20 | Stina Elise Sørensen | 2007 | Bov IF | 42.24 | ||||||
21 | Katharina Poulsen | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 43.27 | ||||||
22 | Anneli Paulson | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 43.28 | ||||||
23 | Signe Sperling | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | 44.08 | ||||||
24 | Julie Holmgaard Hansen | 2008 | Nord-Als Svømmeklub | 44.78 | ||||||
25 | Emma Schmidt | 2008 | Vamdrup Idrætsforening | 50.35 | ||||||
26 | Tinke Johannesen | 2007 | Vamdrup Idrætsforening | 1:05.81 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Jensen Børager | 2009 | Vamdrup Idrætsforening | 44.34 | ||||||
2 | Ellen Lassen | 2009 | Rødding Svømmeklub | 46.03 | ||||||
3 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 48.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1952-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 31.92 | ||||||
2 | Poul Erik Tankred | 1953 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 49.47 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.00 | ||||||
2 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.82 | ||||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.87 | ||||||
4 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 27.14 | ||||||
5 | Simon Damm | 2000 | Rødekro Svømmeklub | 31.68 | ||||||
6 | Rasmus H. Nørvald | 2000 | Rødekro Svømmeklub | 31.99 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 25.29 | ||||||
2 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 27.65 | ||||||
3 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.33 | ||||||
4 | Erik Both Schulte | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 28.52 | ||||||
5 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 29.06 | ||||||
6 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.23 | ||||||
7 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.16 | ||||||
8 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 30.24 | ||||||
9 | Alexander Schmidt | 2004 | Bov IF | 31.77 | ||||||
10 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | 31.96 | ||||||
11 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 32.99 | ||||||
12 | Amir Dawoud | 2004 | Svømmeklubben Opnør | 33.00 | ||||||
13 | Eigil Brochner Gregersen | 2004 | Nord-Als Svømmeklub | 34.47 | ||||||
14 | Emil Stidsen | 2003 | H.G.F. Svømning | 39.30 | ||||||
15 | Ebbe Weile | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.99 | ||||||
- | Asger Moos Hansen | 2004 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 31.30 | ||||||
2 | Jasper Balle West | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 31.49 | ||||||
3 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 31.51 | ||||||
4 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 31.84 | ||||||
5 | Lasse Hansen | 2006 | Bov IF | 31.96 | ||||||
6 | Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 32.44 | ||||||
7 | Nikolai Kristensen | 2005 | Vamdrup Idrætsforening | 33.27 | ||||||
8 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 34.42 | ||||||
9 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 35.23 | ||||||
10 | Gustav Kollander | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 35.80 | ||||||
11 | Andreas Nygaard Skødt | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 35.91 | ||||||
12 | Martin Mark Hansen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.75 | ||||||
13 | Issa Dawoud | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 44.11 | ||||||
- | Kelvin Kirubakaran | 2006 | Vamdrup Idrætsforening | DNS | ||||||
- | Kristian Kruse Frederiksen | 2006 | H.G.F. Svømning | DSQ | ej rørt 25m | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.65 | ||||||
2 | Kasper Kühne | 2007 | Rødding Svømmeklub | 32.80 | ||||||
3 | Sophus Heningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 33.65 | ||||||
4 | Tobias Werge | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | 33.87 | ||||||
5 | Otto Milther | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 36.02 | ||||||
6 | Bertram Johannsen | 2008 | Svømmeklubben Opnør | 36.09 | ||||||
7 | Stefan Brochner Gregersen | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | 37.56 | ||||||
8 | Johannes Due Jessen | 2008 | Haderslev Svømme Klub | 37.88 | ||||||
9 | Columbus Vibild | 2007 | Rødding Svømmeklub | 38.05 | ||||||
10 | Silas Krogh | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | 38.09 | ||||||
11 | Max Sierszecki | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.25 | ||||||
12 | Ebbe Als Olsen | 2007 | Vamdrup Idrætsforening | 38.33 | ||||||
13 | Jacob Rosenstand | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 39.54 | ||||||
14 | Kasper O. Jensen | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 43.18 | ||||||
15 | Frederik Elling | 2007 | Bov IF | 52.53 | ||||||
- | Emil Hauge Holm | 2007 | Bov IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Kuettel | 2009 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.47 | ||||||
2 | Luis Cayetano Alonso | 2009 | Rødding Svømmeklub | 42.97 | ||||||
3 | Mikkel Fangel Christensen | 2009 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.34 | ||||||
4 | Simon Als | 2010 | Vamdrup Idrætsforening | 55.32 | ||||||
- | Niclas Petersen | 2009 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsk 1 | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 2:07.84 | ||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 32.60 | 32.60 | |||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 36.03 | 1:08.63 | |||||||
Naja Johnsen | 2003 | 31.69 | 1:40.32 | |||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 27.52 | 2:07.84 | |||||||
2 | Bhs Piger 1 | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:22.80 | ||||||
Alberte Randlev Laustsen | 2005 | 36.28 | 36.28 | |||||||
Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 38.66 | 1:14.94 | |||||||
Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 37.01 | 1:51.95 | |||||||
Signe Holst Jacobsen | 2007 | 30.85 | 2:22.80 | |||||||
3 | Sønderborg Piger 1 | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:41.52 | ||||||
Sofie Damm Johansen | 2006 | 43.61 | 43.61 | |||||||
Nora Gombos | 2006 | 41.96 | 1:25.57 | |||||||
Anna Mai Andersen | 2006 | 38.48 | 2:04.05 | |||||||
Anna Emilie Damgaard | 2006 | 37.47 | 2:41.52 | |||||||
4 | Vamdrups Piger . | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 2:48.13 | ||||||
Sara Als | 2006 | 42.90 | 42.90 | |||||||
Dichte Kristensen | 2003 | 49.33 | 1:32.23 | |||||||
Mathilde Baltsersen | 2003 | 39.46 | 2:11.69 | |||||||
Cecilie Meier | 2003 | 36.44 | 2:48.13 | |||||||
5 | Nord-Als Piger | 2003 | Nord-Als Svømmeklub | 2:57.87 | ||||||
Katrine Hesselager Rothe | 2005 | 48.33 | 48.33 | |||||||
Sille Bramann | 2003 | 45.66 | 1:33.99 | |||||||
Laura Holmgaard Jordt | 2004 | 46.13 | 2:20.12 | |||||||
Karen Liv Hyttel | 2004 | 37.75 | 2:57.87 | |||||||
- | Bhs Piger 2 | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Hsk 2 | 2004 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Maja Emilie Skjødt | 2005 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Anne Horn | 2004 | 42.86 | 1:23.59 | |||||||
- | Koral Piger | 2003 | Svømmeklubben Koral | DSQ | EFB25m | |||||
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sønderborg Piger 2 | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:30.28 | ||||||
Andrea Berg Nielsen | 2007 | 39.11 | 39.11 | |||||||
Kalina Gamisheva | 2008 | 40.85 | 1:19.96 | |||||||
Sofie Skibelund Olesen | 2007 | 39.56 | 1:59.52 | |||||||
Signe Jensen | 2007 | 30.76 | 2:30.28 | |||||||
2 | Vamdrups Piger 2 . | 2009 | Vamdrup Idrætsforening | 3:28.49 | ||||||
Emma Schmidt | 2008 | 54.61 | 54.61 | |||||||
Emma Jensen Børager | 2009 | 1:04.56 | 1:59.17 | |||||||
Tinke Johannesen | 2007 | 47.13 | 2:46.30 | |||||||
Sofie Simonsen Buerstedde | 2007 | 42.19 | 3:28.49 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1952-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Koral Drenge | 1997 | Svømmeklubben Koral | 2:08.59 | ||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 33.92 | 33.92 | |||||||
Alexander Roe | 1997 | 35.63 | 1:09.55 | |||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 27.57 | 1:37.12 | |||||||
Magnus Andersen | 2005 | 31.47 | 2:08.59 | |||||||
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Bhs Drenge 1 | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:26.42 | ||||||
Jasper Balle West | 2006 | 41.26 | 41.26 | |||||||
Jonathan Præstiin | 2005 | 39.84 | 1:21.10 | |||||||
Erik Both Schulte | 2004 | 33.16 | 1:54.26 | |||||||
Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | 32.16 | 2:26.42 | |||||||
- | Vamdrups Drenge . | 2005 | Vamdrup Idrætsforening | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hgf Jysk Lakrids | 2003 | H.G.F. Svømning | DSQ | EFB25m | |||||
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sønderborg Drenge 2 | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:55.28 | ||||||
Mikkel Fangel Christensen | 2009 | 48.36 | 48.36 | |||||||
Oliver Kuettel | 2009 | 53.22 | 1:41.58 | |||||||
Boris Gamishev | 2007 | 34.40 | 2:15.98 | |||||||
Max Sierszecki | 2007 | 39.30 | 2:55.28 | |||||||
2 | Nord-Als Drenge | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | 3:01.77 | ||||||
Zacharias Falk Caspersen | 2007 | 52.21 | 52.21 | |||||||
Stefan Brochner Gregersen | 2007 | 49.77 | 1:41.98 | |||||||
Tobias Werge | 2007 | 42.84 | 2:24.82 | |||||||
Silas Krogh | 2007 | 36.95 | 3:01.77 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2003-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsk Mix 1 | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 2:18.01 | ||||||
Katrine S. Kristensen | 2004 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 39.32 | 1:14.17 | |||||||
Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 34.27 | 1:48.44 | |||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 29.57 | 2:18.01 | |||||||
2 | Tornados | 2003 | Bov IF | 2:18.67 | ||||||
Alexander Schmidt | 2004 | 39.98 | 39.98 | |||||||
Jette Muusmann | 2005 | 36.99 | 1:16.97 | |||||||
Cheyenne Erdmann | 2004 | 34.65 | 1:51.62 | |||||||
Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 27.05 | 2:18.67 | |||||||
3 | Hgf Chokoladetudser | 2003 | H.G.F. Svømning | 2:28.42 | ||||||
Jacob Bach-Valeur | 2004 | 39.92 | 39.92 | |||||||
Karen K. H. Hagensen | 2004 | 41.46 | 1:21.38 | |||||||
Trine Ydemann Pedersen | 2003 | 36.44 | 1:57.82 | |||||||
Jakob Frimand | 2004 | 30.60 | 2:28.42 | |||||||
4 | Mix 1 Vamdrup . | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 2:40.27 | ||||||
Nikolai Kristensen | 2005 | 38.89 | 38.89 | |||||||
Ebbe Als Olsen | 2007 | 46.85 | 1:25.74 | |||||||
Cecilie Meier | 2003 | 42.45 | 2:08.19 | |||||||
Manja Laursen | 2003 | 32.08 | 2:40.27 | |||||||
5 | Nord-Als Mix 1 | 2003 | Nord-Als Svømmeklub | 2:48.74 | ||||||
Karen Liv Hyttel | 2004 | 43.55 | 43.55 | |||||||
Eigil Brochner Gregersen | 2004 | 47.80 | 1:31.35 | |||||||
Sille Bramann | 2003 | 42.46 | 2:13.81 | |||||||
Tobias Werge | 2007 | 34.93 | 2:48.74 | |||||||
- | Bhs Mix 1 | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | flere flyben v 60m | |||||
Cecilie Daugaard | 2003 | 40.45 | 40.45 | |||||||
Ebbe Weile | 2004 | 50.55 | 1:31.00 | |||||||
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rødding Mix | 2007 | Rødding Svømmeklub | 3:06.88 | ||||||
Ellen Lassen | 2009 | 52.29 | 52.29 | |||||||
Anna Weltz Sørensen | 2008 | 53.68 | 1:45.97 | |||||||
Kasper Kühne | 2007 | 40.88 | 2:26.85 | |||||||
Columbus Vibild | 2007 | 40.03 | 3:06.88 | |||||||
- | Hsk Mix 2 | 2007 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | EFB25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1952-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:05.91 | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 37.70 | ||||||
2 | Olivia Steenstrup | 2000 | Rødding Svømmeklub | 40.97 | ||||||
3 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.70 | ||||||
4 | Lucca Mikkelsen | 2002 | Bov IF | 47.27 | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.46 | ||||||
2 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.11 | ||||||
3 | Iben Mønsted | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 38.81 | ||||||
4 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 38.96 | ||||||
5 | Naja Johnsen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 39.38 | ||||||
6 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 41.68 | ||||||
7 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | H.G.F. Svømning | 42.06 | ||||||
8 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.23 | ||||||
9 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Bov IF | 43.82 | ||||||
10 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.32 | ||||||
11 | Cecilie Daugaard | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.52 | ||||||
12 | Mathilde Baltsersen | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 47.48 | ||||||
13 | Dichte Kristensen | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 48.86 | ||||||
14 | Cecilie Meier | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 51.34 | ||||||
15 | Isabella Knudsen | 2004 | Bov IF | 52.55 | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 37.70 | ||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.06 | ||||||
3 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.90 | ||||||
4 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 39.14 | ||||||
5 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 42.55 | ||||||
6 | Nora Gombos | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.71 | ||||||
7 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.16 | ||||||
8 | Maria Crisan | 2005 | Svømmeklubben Opnør | 43.82 | ||||||
9 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.05 | ||||||
10 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 46.13 | ||||||
11 | Silja Larsen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 46.23 | ||||||
12 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 46.79 | ||||||
13 | Pernille Hermannsen | 2005 | Rødekro Svømmeklub | 47.19 | ||||||
14 | Norgee Lauren Schmidt | 2006 | Bov IF | 47.62 | ||||||
15 | Hanne Mærsk Johannsen | 2006 | Bov IF | 48.79 | ||||||
16 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.33 | ||||||
17 | Sara Als | 2006 | Vamdrup Idrætsforening | 49.38 | ||||||
18 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.39 | ||||||
19 | Thilde Jensen | 2006 | Nord-Als Svømmeklub | 49.54 | ||||||
20 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 49.62 | ||||||
21 | Sille Milther | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 50.18 | ||||||
22 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 51.05 | ||||||
23 | Katrine Due Sørensen | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 52.57 | ||||||
- | Laura Ranch | 2006 | Rødekro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sophia Lee Axholdt | 2006 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Ida Valentiner-Branth | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Thea Kvejborg | 2006 | Svømmeklubben Koral | DSQ | ej samtidig rørt 25m | |||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.12 | ||||||
2 | Sigrid Sand Jürgensen | 2007 | Svømmeklubben Opnør | 45.02 | ||||||
3 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.35 | ||||||
4 | Anja Kisielewicz | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 46.68 | ||||||
5 | Stina Elise Sørensen | 2007 | Bov IF | 47.34 | ||||||
6 | Sille Holm-Nissen | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 48.21 | ||||||
7 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 48.90 | ||||||
8 | Josefine K. Pedersen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 49.06 | ||||||
9 | Sofie Skibelund Olesen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.37 | ||||||
10 | Mathilde S. Iversen | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 49.90 | ||||||
11 | Gro Holt | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 50.34 | ||||||
12 | Lucie Hempel | 2008 | Bov IF | 50.93 | ||||||
13 | Sofie Simonsen Buerstedde | 2007 | Vamdrup Idrætsforening | 51.20 | ||||||
14 | Drea Schmidt | 2008 | Bov IF | 53.62 | ||||||
15 | Anna Weltz Sørensen | 2008 | Rødding Svømmeklub | 54.09 | ||||||
16 | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.76 | ||||||
17 | Anneli Paulson | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 57.93 | ||||||
18 | Emma Schmidt | 2008 | Vamdrup Idrætsforening | 1:01.53 | ||||||
19 | Tinke Johannesen | 2007 | Vamdrup Idrætsforening | 1:02.05 | ||||||
- | Katharina Poulsen | 2007 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lahisha Nakkeeran | 2007 | Bov IF | DSQ | asynkrone ben | |||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Lassen | 2009 | Rødding Svømmeklub | 1:01.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 12:56 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1952-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Poul Erik Tankred | 1953 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 58.12 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.72 | ||||||
2 | Simon Damm | 2000 | Rødekro Svømmeklub | 41.99 | ||||||
- | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | 2 flyben ved 25m | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.11 | ||||||
2 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.70 | ||||||
3 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 37.91 | ||||||
4 | Erik Both Schulte | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.50 | ||||||
5 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.85 | ||||||
6 | Alexander Schmidt | 2004 | Bov IF | 40.90 | ||||||
7 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 41.48 | ||||||
8 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 41.81 | ||||||
9 | Amir Dawoud | 2004 | Svømmeklubben Opnør | 46.63 | ||||||
10 | Ebbe Weile | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 53.31 | ||||||
- | Asger Moos Hansen | 2004 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasper Balle West | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.83 | ||||||
2 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 39.75 | ||||||
3 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.68 | ||||||
4 | Lasse Hansen | 2006 | Bov IF | 43.92 | ||||||
5 | Nikolai Kristensen | 2005 | Vamdrup Idrætsforening | 46.27 | ||||||
6 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 46.43 | ||||||
7 | Andreas Nygaard Skødt | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 48.71 | ||||||
8 | Martin Mark Hansen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 50.62 | ||||||
9 | Gustav Kollander | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 51.93 | ||||||
10 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 52.04 | ||||||
11 | Issa Dawoud | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 1:03.44 | ||||||
- | Kelvin Kirubakaran | 2006 | Vamdrup Idrætsforening | DNS | ||||||
- | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | DSQ | ej samtidig rørt 25m | |||||
- | Jonathan Præstiin | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | ej samtidig rørt 25m | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.27 | ||||||
2 | Ebbe Als Olsen | 2007 | Vamdrup Idrætsforening | 45.14 | ||||||
3 | Emil Hauge Holm | 2007 | Bov IF | 47.29 | ||||||
4 | Max Sierszecki | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.53 | ||||||
5 | Jacob Rosenstand | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 50.89 | ||||||
6 | Stefan Brochner Gregersen | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | 51.43 | ||||||
7 | Bertram Johannsen | 2008 | Svømmeklubben Opnør | 51.93 | ||||||
8 | Sophus Heningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 56.14 | ||||||
8 | Zacharias Falk Caspersen | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | 56.14 | ||||||
10 | Frederik Elling | 2007 | Bov IF | 57.83 | ||||||
11 | Kasper O. Jensen | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 58.01 | ||||||
12 | Johannes Due Jessen | 2008 | Haderslev Svømme Klub | 58.16 | ||||||
- | Columbus Vibild | 2007 | Rødding Svømmeklub | DSQ | flere crawltag | |||||
- | Kasper Kühne | 2007 | Rødding Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Otto Milther | 2007 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Fangel Christensen | 2009 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.97 | ||||||
2 | Oliver Kuettel | 2009 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.99 | ||||||
3 | Niclas Petersen | 2009 | Svømmeklubben Sønderborg | 58.72 | ||||||
4 | Luis Cayetano Alonso | 2009 | Rødding Svømmeklub | 1:02.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 35.83 | 1:16.85 | |||||
2 | Olivia Steenstrup | 2000 | Rødding Svømmeklub | 35.51 | 1:17.46 | |||||
3 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.87 | 1:23.55 | |||||
4 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.28 | 1:29.57 | |||||
5 | Lucca Mikkelsen | 2002 | Bov IF | 41.71 | 1:29.87 | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 31.97 | 1:08.28 | |||||
2 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.05 | 1:10.80 | |||||
3 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 33.26 | 1:11.42 | |||||
4 | Naja Johnsen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 36.06 | 1:16.97 | |||||
5 | Katrine S. Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 36.59 | 1:17.74 | |||||
6 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.73 | 1:22.19 | |||||
7 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.39 | 1:22.77 | |||||
8 | Iben Mønsted | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 39.32 | 1:22.85 | |||||
9 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 40.17 | 1:23.87 | |||||
10 | Manja Laursen | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 37.73 | 1:24.13 | |||||
11 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | H.G.F. Svømning | 40.00 | 1:24.16 | |||||
12 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Bov IF | 38.32 | 1:25.56 | |||||
13 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 41.61 | 1:26.83 | |||||
14 | Mathilde Baltsersen | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 40.55 | 1:27.16 | |||||
15 | Cecilie Daugaard | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.50 | 1:27.95 | |||||
16 | Sille Bramann | 2003 | Nord-Als Svømmeklub | 42.74 | 1:29.82 | |||||
17 | Cecilie Meier | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 41.56 | 1:31.46 | |||||
18 | Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.57 | 1:33.41 | |||||
19 | Karen Liv Hyttel | 2004 | Nord-Als Svømmeklub | 44.76 | 1:33.84 | |||||
20 | Isabella Knudsen | 2004 | Bov IF | 52.63 | 1:47.71 | |||||
- | Dichte Kristensen | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.35 | 1:10.39 | |||||
2 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.68 | 1:12.51 | |||||
3 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 36.58 | 1:15.36 | |||||
4 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 36.97 | 1:16.61 | |||||
5 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.03 | 1:17.95 | |||||
6 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.35 | 1:19.48 | |||||
7 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.02 | 1:21.85 | |||||
8 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.00 | 1:22.25 | |||||
9 | Maria Crisan | 2005 | Svømmeklubben Opnør | 37.57 | 1:22.29 | |||||
10 | Nora Gombos | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.90 | 1:22.74 | |||||
11 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.06 | 1:25.44 | |||||
12 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 40.69 | 1:27.71 | |||||
13 | Josephine Maja Madsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.30 | 1:30.06 | |||||
14 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 43.98 | 1:30.98 | |||||
15 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 42.86 | 1:31.83 | |||||
16 | Clara Wesselhoff | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 43.65 | 1:32.31 | |||||
17 | Sara Als | 2006 | Vamdrup Idrætsforening | 43.12 | 1:32.38 | |||||
18 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.13 | 1:34.30 | |||||
19 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.18 | 1:34.51 | |||||
20 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 46.89 | 1:35.36 | |||||
21 | Norgee Lauren Schmidt | 2006 | Bov IF | 49.40 | 1:38.53 | |||||
22 | Isabell Chelina Diab Fros | 2005 | Nord-Als Svømmeklub | 47.27 | 1:40.21 | |||||
23 | Katrine Due Sørensen | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.99 | 1:40.71 | |||||
24 | Katrine Hesselager Rothe | 2005 | Nord-Als Svømmeklub | 47.09 | 1:40.78 | |||||
25 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 50.51 | 1:41.56 | |||||
26 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 45.01 | 1:41.79 | |||||
- | Hanne Mærsk Johannsen | 2006 | Bov IF | DSQ | ej rygliggende 50m | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.46 | 1:16.69 | |||||
2 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.03 | 1:17.35 | |||||
3 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.59 | 1:18.84 | |||||
4 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.37 | 1:24.61 | |||||
5 | Sigrid Sand Jürgensen | 2007 | Svømmeklubben Opnør | 41.94 | 1:27.82 | |||||
6 | Sofie Skibelund Olesen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.06 | 1:28.78 | |||||
7 | Mathilde S. Iversen | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 45.69 | 1:35.18 | |||||
8 | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.49 | 1:39.85 | |||||
9 | Sofie Simonsen Buerstedde | 2007 | Vamdrup Idrætsforening | 47.85 | 1:42.29 | |||||
10 | Lucie Hempel | 2008 | Bov IF | 50.30 | 1:42.33 | |||||
11 | Anna Weltz Sørensen | 2008 | Rødding Svømmeklub | 48.83 | 1:42.96 | |||||
12 | Drea Schmidt | 2008 | Bov IF | 50.33 | 1:44.43 | |||||
13 | Stina Elise Sørensen | 2007 | Bov IF | 52.36 | 1:44.66 | |||||
14 | Josefine K. Pedersen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 55.93 | 1:45.91 | |||||
15 | Tinke Johannesen | 2007 | Vamdrup Idrætsforening | 1:08.70 | 2:25.30 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:44 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1952-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 38.29 | 1:21.70 | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.59 | 1:05.33 | |||||
2 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.92 | 1:05.68 | |||||
3 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.16 | 1:07.05 | |||||
4 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 33.02 | 1:10.63 | |||||
5 | Simon Damm | 2000 | Rødekro Svømmeklub | 38.30 | 1:22.17 | |||||
6 | Rasmus H. Nørvald | 2000 | Rødekro Svømmeklub | 39.13 | 1:30.99 | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.70 | 1:12.28 | |||||
2 | Erik Both Schulte | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.03 | 1:13.54 | |||||
3 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 35.16 | 1:13.83 | |||||
4 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.27 | 1:14.01 | |||||
5 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 33.24 | 1:14.32 | |||||
6 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 36.59 | 1:18.27 | |||||
7 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 37.01 | 1:18.97 | |||||
8 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.76 | 1:20.00 | |||||
9 | Alexander Schmidt | 2004 | Bov IF | 39.13 | 1:21.02 | |||||
10 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | 38.41 | 1:21.09 | |||||
11 | Amir Dawoud | 2004 | Svømmeklubben Opnør | 41.88 | 1:29.34 | |||||
- | Asger Moos Hansen | 2004 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.97 | 1:14.31 | |||||
2 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 36.70 | 1:17.76 | |||||
3 | Jasper Balle West | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.88 | 1:22.87 | |||||
4 | Lasse Hansen | 2006 | Bov IF | 40.83 | 1:26.01 | |||||
5 | Nikolai Kristensen | 2005 | Vamdrup Idrætsforening | 38.92 | 1:26.86 | |||||
6 | Gustav Kollander | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 45.51 | 1:35.04 | |||||
7 | Andreas Nygaard Skødt | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 47.60 | 1:40.53 | |||||
8 | Martin Mark Hansen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.99 | 1:40.95 | |||||
9 | Issa Dawoud | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 54.76 | 1:57.06 | |||||
- | Kelvin Kirubakaran | 2006 | Vamdrup Idrætsforening | DNS | ||||||
- | Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | afslut på mave 50m | |||||
- | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | DSQ | ej rygliggende 50m | |||||
- | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | DSQ | udsvøm på mave 25m | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.02 | 1:19.29 | |||||
2 | Kasper Kühne | 2007 | Rødding Svømmeklub | 43.80 | 1:26.71 | |||||
3 | Emil Hauge Holm | 2007 | Bov IF | 45.66 | 1:32.99 | |||||
4 | Bertram Johannsen | 2008 | Svømmeklubben Opnør | 43.57 | 1:33.94 | |||||
5 | Tobias Werge | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | 44.30 | 1:34.40 | |||||
6 | Ebbe Als Olsen | 2007 | Vamdrup Idrætsforening | 45.70 | 1:34.42 | |||||
7 | Max Sierszecki | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.51 | 1:40.05 | |||||
- | Sophus Heningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | DSQ | ryg ej afsluttet 50m | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Fangel Christensen | 2009 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.26 | 1:47.61 | |||||
- | Oliver Kuettel | 2009 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | ryg ej afslut 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 13:44 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsk 1 | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:59.09 | ||||||
Naja Johnsen | 2003 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 28.79 | 58.59 | |||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 29.82 | 1:28.41 | |||||||
Katrine S. Kristensen | 2004 | 30.68 | 1:59.09 | |||||||
2 | Sønderborg Piger 1 | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:02.68 | ||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 32.43 | 32.43 | |||||||
Karoline Hellesøe | 2006 | 31.02 | 1:03.45 | |||||||
Clara Kapke | 2006 | 30.77 | 1:34.22 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 28.46 | 2:02.68 | |||||||
3 | Bhs Piger 1 | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:08.90 | ||||||
Alberte Randlev Laustsen | 2005 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 31.98 | 1:03.52 | |||||||
Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 34.52 | 1:38.04 | |||||||
Signe Holst Jacobsen | 2007 | 30.86 | 2:08.90 | |||||||
4 | Vamdrups Piger . | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 2:18.54 | ||||||
Mathilde Baltsersen | 2003 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Sara Als | 2006 | 36.02 | 1:09.24 | |||||||
Cecilie Meier | 2003 | 37.00 | 1:46.24 | |||||||
Manja Laursen | 2003 | 32.30 | 2:18.54 | |||||||
5 | Hsk 2 | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 2:21.79 | ||||||
Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Anne Horn | 2004 | 37.02 | 1:11.98 | |||||||
Maja Emilie Skjødt | 2005 | 34.88 | 1:46.86 | |||||||
Frida B. Kristensen | 2005 | 34.93 | 2:21.79 | |||||||
6 | Koral Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Koral | 2:28.05 | ||||||
Sara Høi Graversen | 2003 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Silja Larsen | 2006 | 36.93 | 1:15.27 | |||||||
Thea Kvejborg | 2006 | 35.68 | 1:50.95 | |||||||
Karoline Christiansen | 2007 | 37.10 | 2:28.05 | |||||||
7 | Sprintpiger Rødekro | 2005 | Rødekro Svømmeklub | 2:35.57 | ||||||
Pernille Hermannsen | 2005 | 40.19 | 40.19 | |||||||
Pernille Ravn | 2006 | 39.32 | 1:19.51 | |||||||
Gro Holt | 2007 | 40.12 | 1:59.63 | |||||||
Mathilde S. Iversen | 2007 | 35.94 | 2:35.57 | |||||||
8 | Nord-Als Piger | 2003 | Nord-Als Svømmeklub | 2:38.20 | ||||||
Thilde Jensen | 2006 | 38.68 | 38.68 | |||||||
Laura Holmgaard Jordt | 2004 | 40.12 | 1:18.80 | |||||||
Isabell Chelina Diab Fros | 2005 | 40.35 | 1:59.15 | |||||||
Karen Liv Hyttel | 2004 | 39.05 | 2:38.20 | |||||||
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sønderborg Piger 2 | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:17.59 | ||||||
Sofie Skibelund Olesen | 2007 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Andrea Berg Nielsen | 2007 | 33.56 | 1:09.17 | |||||||
Lotta Træger | 2008 | 36.22 | 1:45.39 | |||||||
Kalina Gamisheva | 2008 | 32.20 | 2:17.59 | |||||||
2 | Mini Bov | 2007 | Bov IF | 2:48.40 | ||||||
Lucie Hempel | 2008 | 42.08 | 42.08 | |||||||
Stina Elise Sørensen | 2007 | 43.11 | 1:25.19 | |||||||
Drea Schmidt | 2008 | 42.34 | 2:07.53 | |||||||
Lahisha Nakkeeran | 2007 | 40.87 | 2:48.40 | |||||||
3 | Vamdrups Piger 2 . | 2009 | Vamdrup Idrætsforening | 3:25.08 | ||||||
Sofie Simonsen Buerstedde | 2007 | 41.53 | 41.53 | |||||||
Emma Schmidt | 2008 | 53.13 | 1:34.66 | |||||||
Tinke Johannesen | 2007 | 1:08.76 | 2:43.42 | |||||||
Emma Jensen Børager | 2009 | 41.66 | 3:25.08 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1952-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sønderborg Drenge 1 | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:48.92 | ||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 27.97 | 27.97 | |||||||
Casper Fink | 2003 | 29.11 | 57.08 | |||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 25.36 | 1:22.44 | |||||||
André Iversen | 2001 | 26.48 | 1:48.92 | |||||||
2 | Koral Drenge 1 | 1997 | Svømmeklubben Koral | 1:52.39 | ||||||
Alexander Roe | 1997 | 27.49 | 27.49 | |||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 25.00 | 52.49 | |||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 28.56 | 1:21.05 | |||||||
Magnus Andersen | 2005 | 31.34 | 1:52.39 | |||||||
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Bhs Drenge 1 | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:09.06 | ||||||
Erik Both Schulte | 2004 | 29.65 | 29.65 | |||||||
Jasper Balle West | 2006 | 33.55 | 1:03.20 | |||||||
Jonathan Præstiin | 2005 | 33.20 | 1:36.40 | |||||||
Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | 32.66 | 2:09.06 | |||||||
- | Vamdrups Drenge . | 2005 | Vamdrup Idrætsforening | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nord-Als Drenge | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | 2:46.64 | ||||||
Stefan Brochner Gregersen | 2007 | 39.32 | 39.32 | |||||||
Silas Krogh | 2007 | 38.48 | 1:17.80 | |||||||
Zacharias Falk Caspersen | 2007 | 52.45 | 2:10.25 | |||||||
Tobias Werge | 2007 | 36.39 | 2:46.64 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 16, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1952-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sks Sønderborg Mix | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:12.80 | ||||||
Nicholas Kristiansen | 2004 | 29.53 | 29.53 | |||||||
Sara Farag | 2003 | 34.82 | 1:04.35 | |||||||
Julie Fink | 2001 | 35.68 | 1:40.03 | |||||||
Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 32.77 | 2:12.80 | |||||||
Løb 16, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2003-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsk Mix 1 | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:55.28 | ||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 27.52 | 27.52 | |||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 30.45 | 57.97 | |||||||
Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 28.54 | 1:26.51 | |||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 28.77 | 1:55.28 | |||||||
2 | Tornados | 2003 | Bov IF | 2:02.82 | ||||||
Jette Muusmann | 2005 | 30.34 | 30.34 | |||||||
Cheyenne Erdmann | 2004 | 32.01 | 1:02.35 | |||||||
Alexander Schmidt | 2004 | 32.31 | 1:34.66 | |||||||
Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 28.16 | 2:02.82 | |||||||
3 | Mix 1 Vamdrup . | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 2:21.87 | ||||||
Manja Laursen | 2003 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Ebbe Als Olsen | 2007 | 39.34 | 1:12.87 | |||||||
Nikolai Kristensen | 2005 | 32.59 | 1:45.46 | |||||||
Cecilie Meier | 2003 | 36.41 | 2:21.87 | |||||||
4 | Bhs Mix 1 | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:30.24 | ||||||
Martin Mark Hansen | 2005 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Cecilie Daugaard | 2003 | 36.06 | 1:12.26 | |||||||
Ebbe Weile | 2004 | 42.42 | 1:54.68 | |||||||
Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | 35.56 | 2:30.24 | |||||||
5 | Bubibjørne | 2003 | Bov IF | 2:32.85 | ||||||
Emil Hauge Holm | 2007 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Hanne Mærsk Johannsen | 2006 | 42.81 | 1:21.13 | |||||||
Norgee Lauren Schmidt | 2006 | 39.37 | 2:00.50 | |||||||
Lasse Hansen | 2006 | 32.35 | 2:32.85 | |||||||
Løb 16, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsk Mix 2 | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 2:31.66 | ||||||
Sille Holm-Nissen | 2007 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Otto Milther | 2007 | 37.14 | 1:11.19 | |||||||
Johannes Due Jessen | 2008 | 38.27 | 1:49.46 | |||||||
Katharina Poulsen | 2007 | 42.20 | 2:31.66 | |||||||
- | Nord-Als Mix 1 | 2007 | Nord-Als Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Silas Krogh | 2007 | 39.02 | 39.02 | |||||||
Signe Sperling | 2007 | 43.45 | 1:22.47 | |||||||
- | Rødding Mix | 2007 | Rødding Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Anna Weltz Sørensen | 2008 | 42.95 | 42.95 | |||||||
Luis Cayetano Alonso | 2009 | 43.55 | 1:26.50 | |||||||
Ellen Lassen | 2009 | 46.90 | 2:13.40 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 14:00 |