2019-07-21   22:21:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  11:09   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1952-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rina Damsgaard  1956  Bjerre Herreds Svømmeklub            59.00   
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olivia Steenstrup  2000  Rødding Svømmeklub            36.43   
Signe Frits Nielsen  2002  Haderslev Svømme Klub            36.91   
Julie Fink  2001  Svømmeklubben Sønderborg            37.16   
Lucca Mikkelsen  2002  Bov IF            41.87   
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub            31.93   
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub            32.37   
Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            32.69   
Katrine S. Kristensen  2004  Haderslev Svømme Klub            34.53   
Naja Johnsen  2003  Haderslev Svømme Klub            35.63   
Emma Lundorff Johannsen  2003  Svømmeklubben Sønderborg            36.65   
Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg            37.39   
Cheyenne Erdmann  2004  Bov IF            37.62   
Mathilde Baltsersen  2003  Vamdrup Idrætsforening            40.23   
10  Anne Horn  2004  Haderslev Svømme Klub            40.51   
10  Cecilie Meier  2003  Vamdrup Idrætsforening            40.51   
12  Sara Høi Graversen  2003  Svømmeklubben Koral            42.26   
13  Katrine Nyholm-Rønning  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            43.63   
14  Laura Holmgaard Jordt  2004  Nord-Als Svømmeklub            45.49   
15  Isabella Knudsen  2004  Bov IF            50.68   
16  Dichte Kristensen  2003  Vamdrup Idrætsforening            51.15   
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg            32.85   
Ellen Jensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            34.75   
Karoline Hellesøe  2006  Svømmeklubben Sønderborg            35.67   
Jette Muusmann  2005  Bov IF            35.79   
Alberte Randlev Laustsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            36.22   
Anne Thastrup-Hansen  2006  Haderslev Svømme Klub            36.68   
Sofie Hjorth Jakobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            37.36   
Maria Crisan  2005  Svømmeklubben Opnør            37.46   
Xenia Juhl Leiszner  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            39.09   
10  Anna Mai Andersen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            39.45   
11  Maja Emilie Skjødt  2005  Haderslev Svømme Klub            39.74   
12  Sara Als  2006  Vamdrup Idrætsforening            41.69   
13  Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev Svømme Klub            41.94   
14  Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral            42.46   
15  Sara Holst Gregersen  2006  Svømmeklubben Koral            42.65   
16  Sofie Damm Johansen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            43.13   
17  Katrine Due Sørensen  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            43.64   
18  Line Horn  2006  Haderslev Svømme Klub            44.15   
19  Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svømme Klub            45.27   
20  Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svømme Klub            45.47   
21  Norgee Lauren Schmidt  2006  Bov IF            47.05   
22  Pernille Ravn  2006  Rødekro Svømmeklub            48.43   
23  Hanne Mærsk Johannsen  2006  Bov IF            50.89   
Laura Ranch  2006  Rødekro Svømmeklub            DNS   
Sophia Lee Axholdt  2006  Svømmeklubben Opnør            DNS   
Pernille Hermannsen  2005  Rødekro Svømmeklub            DSQ  ei rørt ved vending 
Thea Kvejborg  2006  Svømmeklubben Koral            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Holst Jacobsen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub            36.69   
Kalina Gamisheva  2008  Svømmeklubben Sønderborg            37.86   
Andrea Berg Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            38.52   
Sigrid Sand Jürgensen  2007  Svømmeklubben Opnør            39.95   
Sofie Skibelund Olesen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            40.57   
Mathilde S. Iversen  2007  Rødekro Svømmeklub            41.75   
Gro Holt  2007  Rødekro Svømmeklub            43.48   
Lotta Træger  2008  Svømmeklubben Sønderborg            44.24   
Anja Kisielewicz  2007  Haderslev Svømme Klub            44.62   
10  Anneli Paulson  2007  Rødekro Svømmeklub            45.58   
11  Katharina Poulsen  2007  Haderslev Svømme Klub            47.95   
12  Mille-Marie Dalby Sternbe  2007  Svømmeklubben Koral            48.10   
13  Drea Schmidt  2008  Bov IF            48.69   
14  Emma Schmidt  2008  Vamdrup Idrætsforening            53.42   
15  Julie Holmgaard Hansen  2008  Nord-Als Svømmeklub            54.38   
16  Signe Sperling  2007  Nord-Als Svømmeklub            54.61   
Karoline Christiansen  2007  Svømmeklubben Koral            DSQ  aflslut på mave 
Lahisha Nakkeeran  2007  Bov IF            DSQ  brystag ved vending 
Lucie Hempel  2008  Bov IF            DSQ  tyvstart 
Stina Elise Sørensen  2007  Bov IF            DSQ  EFB25m 
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Jensen Børager  2009  Vamdrup Idrætsforening            48.41   
Ellen Lassen  2009  Rødding Svømmeklub            51.76   
Camilla Søjberg  2009  H.G.F. Svømning            59.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  11:09 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            31.19   
André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            31.63   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral            30.44   
Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral            33.24   
Casper Fink  2003  Svømmeklubben Sønderborg            34.33   
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF            34.75   
Anders Munksgaard-Ottosen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            37.56   
Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svømning            38.15   
Marcus Kjær Nielsen  2004  Haderslev Svømme Klub            39.44   
Alexander Schmidt  2004  Bov IF            40.18   
Amir Dawoud  2004  Svømmeklubben Opnør            43.12   
10  Emil Stidsen  2003  H.G.F. Svømning            46.48   
Asger Moos Hansen  2004  Svømmeklubben Opnør            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eskild Noah Johannsen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            34.17   
Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svømme Klub            35.55   
Nikolai Kristensen  2005  Vamdrup Idrætsforening            37.74   
Jonathan Præstiin  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            38.00   
Lasse Hansen  2006  Bov IF            38.41   
Aske Ying Sandvej Møller  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            38.46   
Rasmus Thulstrup Lemming  2005  H.G.F. Svømning            39.89   
Alexander Juul Dahl  2006  H.G.F. Svømning            44.52   
Martin Mark Hansen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            45.42   
10  Andreas Nygaard Skødt  2006  Svømmeklubben Opnør            46.14   
11  Kristian Kruse Frederiksen  2006  H.G.F. Svømning            46.36   
12  Gustav Kollander  2006  Svømmeklubben Opnør            46.39   
13  Issa Dawoud  2006  Svømmeklubben Opnør            54.13   
Jasper Balle West  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Hauge Holm  2007  Bov IF            43.93   
Johannes Due Jessen  2008  Haderslev Svømme Klub            44.69   
Sophus Heningsen  2007  H.G.F. Svømning            45.01   
Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup Idrætsforening            46.35   
Jacob Rosenstand  2007  Rødekro Svømmeklub            48.24   
Zacharias Falk Caspersen  2007  Nord-Als Svømmeklub            52.03   
Frederik Elling  2007  Bov IF            1:01.04   
Bertram Johannsen  2008  Svømmeklubben Opnør            DSQ  EFB25m 
Columbus Vibild  2007  Rødding Svømmeklub            DSQ  2 crawlbentag v ven 
Kasper O. Jensen  2007  Haderslev Svømme Klub            DSQ  EFB 25m 
Silas Krogh  2007  Nord-Als Svømmeklub            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Niclas Petersen  2009  Svømmeklubben Sønderborg            48.45   
Luis Cayetano Alonso  2009  Rødding Svømmeklub            50.78   
Simon Als  2010  Vamdrup Idrætsforening            1:02.64   
Mikkel Fangel Christensen  2009  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  udsvøm på mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Frits Nielsen  2002  Haderslev Svømme Klub            34.89   
Olivia Steenstrup  2000  Rødding Svømmeklub            35.26   
Julie Fink  2001  Svømmeklubben Sønderborg            38.24   
Lucca Mikkelsen  2002  Bov IF            38.43   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            30.45   
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub            31.55   
Naja Johnsen  2003  Haderslev Svømme Klub            32.06   
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub            32.34   
Cheyenne Erdmann  2004  Bov IF            34.48   
Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg            35.04   
Manja Laursen  2003  Vamdrup Idrætsforening            35.10   
Iben Mønsted  2003  Svømmeklubben Opnør            35.66   
Katrine S. Kristensen  2004  Haderslev Svømme Klub            36.46   
10  Trine Ydemann Pedersen  2003  H.G.F. Svømning            36.47   
11  Karen K. H. Hagensen  2004  H.G.F. Svømning            36.97   
12  Mathilde Baltsersen  2003  Vamdrup Idrætsforening            39.42   
13  Anne Horn  2004  Haderslev Svømme Klub            39.62   
14  Cecilie Daugaard  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            39.87   
15  Katrine Nyholm-Rønning  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            40.07   
16  Cecilie Meier  2003  Vamdrup Idrætsforening            42.04   
17  Sille Bramann  2003  Nord-Als Svømmeklub            42.67   
18  Sara Høi Graversen  2003  Svømmeklubben Koral            42.75   
19  Laura Holmgaard Jordt  2004  Nord-Als Svømmeklub            45.91   
20  Isabella Knudsen  2004  Bov IF            47.61   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg            33.21   
Maria Crisan  2005  Svømmeklubben Opnør            35.60   
Karoline Hellesøe  2006  Svømmeklubben Sønderborg            35.77   
Anne Thastrup-Hansen  2006  Haderslev Svømme Klub            35.78   
Jette Muusmann  2005  Bov IF            36.14   
Xenia Juhl Leiszner  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            36.55   
Sofie Hjorth Jakobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            37.18   
Nora Gombos  2006  Svømmeklubben Sønderborg            38.22   
Anna Mai Andersen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            38.98   
10  Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svømme Klub            39.41   
11  Alberte Randlev Laustsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            40.10   
12  Silja Larsen  2006  Svømmeklubben Koral            42.81   
13  Sara Als  2006  Vamdrup Idrætsforening            42.92   
14  Maja Emilie Skjødt  2005  Haderslev Svømme Klub            43.05   
15  Sofie Damm Johansen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            43.61   
16  Josephine Maja Madsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            44.03   
17  Norgee Lauren Schmidt  2006  Bov IF            46.21   
18  Ida Valentiner-Branth  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            46.36   
19  Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svømme Klub            47.00   
20  Hanne Mærsk Johannsen  2006  Bov IF            51.94   
Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev Svømme Klub            DNS   
Anna Emilie Damgaard  2006  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  asynkron arme 
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Jensen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            34.40   
Signe Holst Jacobsen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub            35.20   
Kalina Gamisheva  2008  Svømmeklubben Sønderborg            35.69   
Sofie Skibelund Olesen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            38.92   
Sigrid Sand Jürgensen  2007  Svømmeklubben Opnør            39.08   
Sille Holm-Nissen  2007  Haderslev Svømme Klub            41.91   
Anja Kisielewicz  2007  Haderslev Svømme Klub            44.03   
Lotta Træger  2008  Svømmeklubben Sønderborg            45.60   
Sofie Simonsen Buerstedde  2007  Vamdrup Idrætsforening            46.50   
10  Lucie Hempel  2008  Bov IF            49.29   
11  Josefine K. Pedersen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub            49.96   
12  Karoline Christiansen  2007  Svømmeklubben Koral            50.10   
13  Drea Schmidt  2008  Bov IF            52.25   
14  Stina Elise Sørensen  2007  Bov IF            53.72   
15  Tinke Johannesen  2007  Vamdrup Idrætsforening            1:04.40   
Lahisha Nakkeeran  2007  Bov IF            DNS   
Anna Weltz Sørensen  2008  Rødding Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Jensen Børager  2009  Vamdrup Idrætsforening            52.16   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  10:58   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1952-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svømmeklubben Koral            36.08   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            28.63   
Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral            29.76   
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            29.99   
Simon Damm  2000  Rødekro Svømmeklub            37.07   
Rasmus H. Nørvald  2000  Rødekro Svømmeklub            38.75   
Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral            28.19   
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF            32.48   
Casper Fink  2003  Svømmeklubben Sønderborg            33.05   
Erik Both Schulte  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub            33.27   
Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral            33.88   
Marcus Kjær Nielsen  2004  Haderslev Svømme Klub            34.67   
Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svømning            36.04   
Jacob Bach-Valeur  2004  H.G.F. Svømning            36.93   
Alexander Schmidt  2004  Bov IF            38.98   
10  Eigil Brochner Gregersen  2004  Nord-Als Svømmeklub            39.72   
11  Amir Dawoud  2004  Svømmeklubben Opnør            42.69   
12  Emil Stidsen  2003  H.G.F. Svømning            48.23   
13  Ebbe Weile  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub            52.78   
Asger Moos Hansen  2004  Svømmeklubben Opnør            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svømme Klub            34.27   
Magnus Andersen  2005  Svømmeklubben Koral            36.12   
Eskild Noah Johannsen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            36.29   
Rasmus Thulstrup Lemming  2005  H.G.F. Svømning            36.32   
Jonathan Præstiin  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            37.17   
Nikolai Kristensen  2005  Vamdrup Idrætsforening            38.08   
Lasse Hansen  2006  Bov IF            38.46   
Jasper Balle West  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            39.33   
Aske Ying Sandvej Møller  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            39.53   
10  Gustav Kollander  2006  Svømmeklubben Opnør            42.91   
11  Alexander Juul Dahl  2006  H.G.F. Svømning            44.04   
Kelvin Kirubakaran  2006  Vamdrup Idrætsforening            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Boris Gamishev  2007  Svømmeklubben Sønderborg            33.77   
Kasper Kühne  2007  Rødding Svømmeklub            39.91   
Johannes Due Jessen  2008  Haderslev Svømme Klub            40.12   
Sophus Heningsen  2007  H.G.F. Svømning            44.25   
Bertram Johannsen  2008  Svømmeklubben Opnør            44.69   
Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup Idrætsforening            44.92   
Emil Hauge Holm  2007  Bov IF            45.10   
Max Sierszecki  2007  Svømmeklubben Sønderborg            45.74   
Otto Milther  2007  Haderslev Svømme Klub            47.48   
Frederik Elling  2007  Bov IF            DSQ  brystben v20m 
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Fangel Christensen  2009  Svømmeklubben Sønderborg            54.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  10:58 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1952-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rina Damsgaard  1956  Bjerre Herreds Svømmeklub            1:02.89   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Frits Nielsen  2002  Haderslev Svømme Klub            31.15   
Olivia Steenstrup  2000  Rødding Svømmeklub            31.84   
Julie Fink  2001  Svømmeklubben Sønderborg            34.32   
Lucca Mikkelsen  2002  Bov IF            34.68   
Katrine Jensen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            34.71   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            27.50   
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub            27.78   
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub            28.41   
Naja Johnsen  2003  Haderslev Svømme Klub            29.96   
Katrine S. Kristensen  2004  Haderslev Svømme Klub            31.17   
Cheyenne Erdmann  2004  Bov IF            31.86   
Mathilde Baltsersen  2003  Vamdrup Idrætsforening            32.22   
Manja Laursen  2003  Vamdrup Idrætsforening            32.50   
Emma Lundorff Johannsen  2003  Svømmeklubben Sønderborg            32.52   
Karen K. H. Hagensen  2004  H.G.F. Svømning            32.52   
11  Iben Mønsted  2003  Svømmeklubben Opnør            32.75   
12  Trine Ydemann Pedersen  2003  H.G.F. Svømning            33.13   
13  Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg            34.35   
14  Cecilie Daugaard  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            35.98   
15  Cecilie Meier  2003  Vamdrup Idrætsforening            36.35   
16  Anne Horn  2004  Haderslev Svømme Klub            36.52   
17  Katrine Nyholm-Rønning  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            37.38   
18  Karen Liv Hyttel  2004  Nord-Als Svømmeklub            37.79   
19  Isabella Knudsen  2004  Bov IF            44.13   
Sara Høi Graversen  2003  Svømmeklubben Koral            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Jensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            28.90   
Anne Thastrup-Hansen  2006  Haderslev Svømme Klub            29.44   
Karoline Hellesøe  2006  Svømmeklubben Sønderborg            30.20   
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg            30.44   
Jette Muusmann  2005  Bov IF            30.87   
Alberte Randlev Laustsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            31.35   
Maria Crisan  2005  Svømmeklubben Opnør            32.25   
Sofie Hjorth Jakobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            32.34   
Xenia Juhl Leiszner  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            33.55   
10  Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev Svømme Klub            33.75   
11  Thea Kvejborg  2006  Svømmeklubben Koral            34.01   
12  Sofie Damm Johansen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            34.71   
13  Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svømme Klub            34.83   
14  Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral            34.96   
15  Maja Emilie Skjødt  2005  Haderslev Svømme Klub            35.05   
16  Sara Als  2006  Vamdrup Idrætsforening            35.27   
17  Silja Larsen  2006  Svømmeklubben Koral            36.53   
18  Josephine Maja Madsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            36.65   
19  Anna Emilie Damgaard  2006  Svømmeklubben Sønderborg            36.68   
20  Line Horn  2006  Haderslev Svømme Klub            36.99   
21  Katrine Hesselager Rothe  2005  Nord-Als Svømmeklub            37.02   
22  Sara Holst Gregersen  2006  Svømmeklubben Koral            37.03   
23  Thilde Jensen  2006  Nord-Als Svømmeklub            37.19   
24  Julie Langberg Olesen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            37.30   
25  Katrine Due Sørensen  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            37.37   
26  Isabell Chelina Diab Fros  2005  Nord-Als Svømmeklub            37.93   
27  Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svømme Klub            38.00   
28  Sille Milther  2006  Haderslev Svømme Klub            38.82   
29  Pernille Ravn  2006  Rødekro Svømmeklub            38.88   
30  Norgee Lauren Schmidt  2006  Bov IF            39.04   
31  Ida Valentiner-Branth  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            39.22   
32  Pernille Hermannsen  2005  Rødekro Svømmeklub            39.91   
33  Hanne Mærsk Johannsen  2006  Bov IF            41.10   
Laura Ranch  2006  Rødekro Svømmeklub            DNS   
Sophia Lee Axholdt  2006  Svømmeklubben Opnør            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Jensen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            30.24   
Signe Holst Jacobsen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub            30.73   
Kalina Gamisheva  2008  Svømmeklubben Sønderborg            32.13   
Andrea Berg Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            33.17   
Sille Holm-Nissen  2007  Haderslev Svømme Klub            33.59   
Sigrid Sand Jürgensen  2007  Svømmeklubben Opnør            34.52   
Lotta Træger  2008  Svømmeklubben Sønderborg            34.92   
Anja Kisielewicz  2007  Haderslev Svømme Klub            35.06   
Mathilde S. Iversen  2007  Rødekro Svømmeklub            35.58   
10  Sofie Skibelund Olesen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            36.61   
11  Karoline Christiansen  2007  Svømmeklubben Koral            37.71   
12  Gro Holt  2007  Rødekro Svømmeklub            39.21   
13  Mille-Marie Dalby Sternbe  2007  Svømmeklubben Koral            39.59   
14  Josefine K. Pedersen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub            40.17   
15  Anna Weltz Sørensen  2008  Rødding Svømmeklub            40.79   
16  Sofie Simonsen Buerstedde  2007  Vamdrup Idrætsforening            41.41   
17  Lahisha Nakkeeran  2007  Bov IF            41.43   
18  Drea Schmidt  2008  Bov IF            41.58   
19  Lucie Hempel  2008  Bov IF            42.11   
20  Stina Elise Sørensen  2007  Bov IF            42.24   
21  Katharina Poulsen  2007  Haderslev Svømme Klub            43.27   
22  Anneli Paulson  2007  Rødekro Svømmeklub            43.28   
23  Signe Sperling  2007  Nord-Als Svømmeklub            44.08   
24  Julie Holmgaard Hansen  2008  Nord-Als Svømmeklub            44.78   
25  Emma Schmidt  2008  Vamdrup Idrætsforening            50.35   
26  Tinke Johannesen  2007  Vamdrup Idrætsforening            1:05.81   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Jensen Børager  2009  Vamdrup Idrætsforening            44.34   
Ellen Lassen  2009  Rødding Svømmeklub            46.03   
Camilla Søjberg  2009  H.G.F. Svømning            48.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  11:15   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1952-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svømmeklubben Koral            31.92   
Poul Erik Tankred  1953  Bjerre Herreds Svømmeklub            49.47   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg            26.00   
André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            26.82   
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            26.87   
Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral            27.14   
Simon Damm  2000  Rødekro Svømmeklub            31.68   
Rasmus H. Nørvald  2000  Rødekro Svømmeklub            31.99   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral            25.29   
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF            27.65   
Nicholas Kristiansen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            28.33   
Erik Both Schulte  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub            28.52   
Marcus Kjær Nielsen  2004  Haderslev Svømme Klub            29.06   
Casper Fink  2003  Svømmeklubben Sønderborg            29.23   
Anders Munksgaard-Ottosen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            30.16   
Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svømning            30.24   
Alexander Schmidt  2004  Bov IF            31.77   
10  Jacob Bach-Valeur  2004  H.G.F. Svømning            31.96   
11  Sander Kejser  2003  H.G.F. Svømning            32.99   
12  Amir Dawoud  2004  Svømmeklubben Opnør            33.00   
13  Eigil Brochner Gregersen  2004  Nord-Als Svømmeklub            34.47   
14  Emil Stidsen  2003  H.G.F. Svømning            39.30   
15  Ebbe Weile  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub            40.99   
Asger Moos Hansen  2004  Svømmeklubben Opnør            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svømme Klub            31.30   
Jasper Balle West  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            31.49   
Magnus Andersen  2005  Svømmeklubben Koral            31.51   
Esben Frimand  2006  H.G.F. Svømning            31.84   
Lasse Hansen  2006  Bov IF            31.96   
Aske Ying Sandvej Møller  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            32.44   
Nikolai Kristensen  2005  Vamdrup Idrætsforening            33.27   
Rasmus Thulstrup Lemming  2005  H.G.F. Svømning            34.42   
Alexander Juul Dahl  2006  H.G.F. Svømning            35.23   
10  Gustav Kollander  2006  Svømmeklubben Opnør            35.80   
11  Andreas Nygaard Skødt  2006  Svømmeklubben Opnør            35.91   
12  Martin Mark Hansen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            36.75   
13  Issa Dawoud  2006  Svømmeklubben Opnør            44.11   
Kelvin Kirubakaran  2006  Vamdrup Idrætsforening            DNS   
Kristian Kruse Frederiksen  2006  H.G.F. Svømning            DSQ  ej rørt 25m 
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Boris Gamishev  2007  Svømmeklubben Sønderborg            30.65   
Kasper Kühne  2007  Rødding Svømmeklub            32.80   
Sophus Heningsen  2007  H.G.F. Svømning            33.65   
Tobias Werge  2007  Nord-Als Svømmeklub            33.87   
Otto Milther  2007  Haderslev Svømme Klub            36.02   
Bertram Johannsen  2008  Svømmeklubben Opnør            36.09   
Stefan Brochner Gregersen  2007  Nord-Als Svømmeklub            37.56   
Johannes Due Jessen  2008  Haderslev Svømme Klub            37.88   
Columbus Vibild  2007  Rødding Svømmeklub            38.05   
10  Silas Krogh  2007  Nord-Als Svømmeklub            38.09   
11  Max Sierszecki  2007  Svømmeklubben Sønderborg            38.25   
12  Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup Idrætsforening            38.33   
13  Jacob Rosenstand  2007  Rødekro Svømmeklub            39.54   
14  Kasper O. Jensen  2007  Haderslev Svømme Klub            43.18   
15  Frederik Elling  2007  Bov IF            52.53   
Emil Hauge Holm  2007  Bov IF            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Kuettel  2009  Svømmeklubben Sønderborg            42.47   
Luis Cayetano Alonso  2009  Rødding Svømmeklub            42.97   
Mikkel Fangel Christensen  2009  Svømmeklubben Sønderborg            43.34   
Simon Als  2010  Vamdrup Idrætsforening            55.32   
Niclas Petersen  2009  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  11:15 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  12:29   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hsk 1  2003  Haderslev Svømme Klub            2:07.84   
  Alberte Hedevang Petersen  2003      32.60        32.60   
  Mira Emilie Schmidt  2003      36.03        1:08.63   
  Naja Johnsen  2003      31.69        1:40.32   
  Pernille Thastrup Hansen  2003      27.52        2:07.84   
                     
Bhs Piger 1  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:22.80   
  Alberte Randlev Laustsen  2005      36.28        36.28   
  Sofie Hjorth Jakobsen  2005      38.66        1:14.94   
  Xenia Juhl Leiszner  2005      37.01        1:51.95   
  Signe Holst Jacobsen  2007      30.85        2:22.80   
                     
Sønderborg Piger 1  2006  Svømmeklubben Sønderborg            2:41.52   
  Sofie Damm Johansen  2006      43.61        43.61   
  Nora Gombos  2006      41.96        1:25.57   
  Anna Mai Andersen  2006      38.48        2:04.05   
  Anna Emilie Damgaard  2006      37.47        2:41.52   
                     
Vamdrups Piger .  2003  Vamdrup Idrætsforening            2:48.13   
  Sara Als  2006      42.90        42.90   
  Dichte Kristensen  2003      49.33        1:32.23   
  Mathilde Baltsersen  2003      39.46        2:11.69   
  Cecilie Meier  2003      36.44        2:48.13   
                     
Nord-Als Piger  2003  Nord-Als Svømmeklub            2:57.87   
  Katrine Hesselager Rothe  2005      48.33        48.33   
  Sille Bramann  2003      45.66        1:33.99   
  Laura Holmgaard Jordt  2004      46.13        2:20.12   
  Karen Liv Hyttel  2004      37.75        2:57.87   
                     
Bhs Piger 2  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            DSQ  EFB 25m 
                     
Hsk 2  2004  Haderslev Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
  Maja Emilie Skjødt  2005      40.73        40.73   
  Anne Horn  2004      42.86        1:23.59   
                     
Koral Piger  2003  Svømmeklubben Koral            DSQ  EFB25m 
                     
                     
 
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sønderborg Piger 2  2007  Svømmeklubben Sønderborg            2:30.28   
  Andrea Berg Nielsen  2007      39.11        39.11   
  Kalina Gamisheva  2008      40.85        1:19.96   
  Sofie Skibelund Olesen  2007      39.56        1:59.52   
  Signe Jensen  2007      30.76        2:30.28   
                     
Vamdrups Piger 2 .  2009  Vamdrup Idrætsforening            3:28.49   
  Emma Schmidt  2008      54.61        54.61   
  Emma Jensen Børager  2009      1:04.56        1:59.17   
  Tinke Johannesen  2007      47.13        2:46.30   
  Sofie Simonsen Buerstedde  2007      42.19        3:28.49   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  12:29 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  12:38   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1952-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Koral Drenge  1997  Svømmeklubben Koral            2:08.59   
  Jakob Krag Sørensen  2004      33.92        33.92   
  Alexander Roe  1997      35.63        1:09.55   
  Jesper V. Bylling Jensen  2003      27.57        1:37.12   
  Magnus Andersen  2005      31.47        2:08.59   
                     
                     
 
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bhs Drenge 1  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:26.42   
  Jasper Balle West  2006      41.26        41.26   
  Jonathan Præstiin  2005      39.84        1:21.10   
  Erik Both Schulte  2004      33.16        1:54.26   
  Aske Ying Sandvej Møller  2005      32.16        2:26.42   
                     
Vamdrups Drenge .  2005  Vamdrup Idrætsforening            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Hgf Jysk Lakrids  2003  H.G.F. Svømning            DSQ  EFB25m 
                     
                     
 
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sønderborg Drenge 2  2007  Svømmeklubben Sønderborg            2:55.28   
  Mikkel Fangel Christensen  2009      48.36        48.36   
  Oliver Kuettel  2009      53.22        1:41.58   
  Boris Gamishev  2007      34.40        2:15.98   
  Max Sierszecki  2007      39.30        2:55.28   
                     
Nord-Als Drenge  2007  Nord-Als Svømmeklub            3:01.77   
  Zacharias Falk Caspersen  2007      52.21        52.21   
  Stefan Brochner Gregersen  2007      49.77        1:41.98   
  Tobias Werge  2007      42.84        2:24.82   
  Silas Krogh  2007      36.95        3:01.77   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  12:38 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  12:42   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2003-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hsk Mix 1  2003  Haderslev Svømme Klub            2:18.01   
  Katrine S. Kristensen  2004      34.85        34.85   
  Andreas Bahnsen  2005      39.32        1:14.17   
  Marcus Kjær Nielsen  2004      34.27        1:48.44   
  Anne Thastrup-Hansen  2006      29.57        2:18.01   
                     
Tornados  2003  Bov IF            2:18.67   
  Alexander Schmidt  2004      39.98        39.98   
  Jette Muusmann  2005      36.99        1:16.97   
  Cheyenne Erdmann  2004      34.65        1:51.62   
  Marius V. Kjærsgaard  2004      27.05        2:18.67   
                     
Hgf Chokoladetudser  2003  H.G.F. Svømning            2:28.42   
  Jacob Bach-Valeur  2004      39.92        39.92   
  Karen K. H. Hagensen  2004      41.46        1:21.38   
  Trine Ydemann Pedersen  2003      36.44        1:57.82   
  Jakob Frimand  2004      30.60        2:28.42   
                     
Mix 1 Vamdrup .  2003  Vamdrup Idrætsforening            2:40.27   
  Nikolai Kristensen  2005      38.89        38.89   
  Ebbe Als Olsen  2007      46.85        1:25.74   
  Cecilie Meier  2003      42.45        2:08.19   
  Manja Laursen  2003      32.08        2:40.27   
                     
Nord-Als Mix 1  2003  Nord-Als Svømmeklub            2:48.74   
  Karen Liv Hyttel  2004      43.55        43.55   
  Eigil Brochner Gregersen  2004      47.80        1:31.35   
  Sille Bramann  2003      42.46        2:13.81   
  Tobias Werge  2007      34.93        2:48.74   
                     
Bhs Mix 1  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            DSQ  flere flyben v 60m 
  Cecilie Daugaard  2003      40.45        40.45   
  Ebbe Weile  2004      50.55        1:31.00   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2007-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rødding Mix  2007  Rødding Svømmeklub            3:06.88   
  Ellen Lassen  2009      52.29        52.29   
  Anna Weltz Sørensen  2008      53.68        1:45.97   
  Kasper Kühne  2007      40.88        2:26.85   
  Columbus Vibild  2007      40.03        3:06.88   
                     
Hsk Mix 2  2007  Haderslev Svømme Klub            DSQ  EFB25m 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  12:42 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  12:56   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1952-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rina Damsgaard  1956  Bjerre Herreds Svømmeklub            1:05.91   
                     
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Frits Nielsen  2002  Haderslev Svømme Klub            37.70   
Olivia Steenstrup  2000  Rødding Svømmeklub            40.97   
Julie Fink  2001  Svømmeklubben Sønderborg            41.70   
Lucca Mikkelsen  2002  Bov IF            47.27   
                     
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub            35.46   
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub            37.11   
Iben Mønsted  2003  Svømmeklubben Opnør            38.81   
Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            38.96   
Naja Johnsen  2003  Haderslev Svømme Klub            39.38   
Anne Horn  2004  Haderslev Svømme Klub            41.68   
Karen K. H. Hagensen  2004  H.G.F. Svømning            42.06   
Emma Lundorff Johannsen  2003  Svømmeklubben Sønderborg            43.23   
Cheyenne Erdmann  2004  Bov IF            43.82   
10  Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg            44.32   
11  Cecilie Daugaard  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            45.52   
12  Mathilde Baltsersen  2003  Vamdrup Idrætsforening            47.48   
13  Dichte Kristensen  2003  Vamdrup Idrætsforening            48.86   
14  Cecilie Meier  2003  Vamdrup Idrætsforening            51.34   
15  Isabella Knudsen  2004  Bov IF            52.55   
                     
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jette Muusmann  2005  Bov IF            37.70   
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg            38.06   
Sofie Hjorth Jakobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            38.90   
Anne Thastrup-Hansen  2006  Haderslev Svømme Klub            39.14   
Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral            42.55   
Nora Gombos  2006  Svømmeklubben Sønderborg            42.71   
Xenia Juhl Leiszner  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            43.16   
Maria Crisan  2005  Svømmeklubben Opnør            43.82   
Alberte Randlev Laustsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            44.05   
10  Line Horn  2006  Haderslev Svømme Klub            46.13   
11  Silja Larsen  2006  Svømmeklubben Koral            46.23   
12  Maja Emilie Skjødt  2005  Haderslev Svømme Klub            46.79   
13  Pernille Hermannsen  2005  Rødekro Svømmeklub            47.19   
14  Norgee Lauren Schmidt  2006  Bov IF            47.62   
15  Hanne Mærsk Johannsen  2006  Bov IF            48.79   
16  Sofie Damm Johansen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            49.33   
17  Sara Als  2006  Vamdrup Idrætsforening            49.38   
18  Anna Emilie Damgaard  2006  Svømmeklubben Sønderborg            49.39   
19  Thilde Jensen  2006  Nord-Als Svømmeklub            49.54   
20  Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svømme Klub            49.62   
21  Sille Milther  2006  Haderslev Svømme Klub            50.18   
22  Julie Langberg Olesen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            51.05   
23  Katrine Due Sørensen  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            52.57   
Laura Ranch  2006  Rødekro Svømmeklub            DNS   
Sophia Lee Axholdt  2006  Svømmeklubben Opnør            DNS   
Ida Valentiner-Branth  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Thea Kvejborg  2006  Svømmeklubben Koral            DSQ  ej samtidig rørt 25m 
                     
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Holst Jacobsen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub            41.12   
Sigrid Sand Jürgensen  2007  Svømmeklubben Opnør            45.02   
Andrea Berg Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            45.35   
Anja Kisielewicz  2007  Haderslev Svømme Klub            46.68   
Stina Elise Sørensen  2007  Bov IF            47.34   
Sille Holm-Nissen  2007  Haderslev Svømme Klub            48.21   
Mille-Marie Dalby Sternbe  2007  Svømmeklubben Koral            48.90   
Josefine K. Pedersen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub            49.06   
Sofie Skibelund Olesen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            49.37   
10  Mathilde S. Iversen  2007  Rødekro Svømmeklub            49.90   
11  Gro Holt  2007  Rødekro Svømmeklub            50.34   
12  Lucie Hempel  2008  Bov IF            50.93   
13  Sofie Simonsen Buerstedde  2007  Vamdrup Idrætsforening            51.20   
14  Drea Schmidt  2008  Bov IF            53.62   
15  Anna Weltz Sørensen  2008  Rødding Svømmeklub            54.09   
16  Lotta Træger  2008  Svømmeklubben Sønderborg            54.76   
17  Anneli Paulson  2007  Rødekro Svømmeklub            57.93   
18  Emma Schmidt  2008  Vamdrup Idrætsforening            1:01.53   
19  Tinke Johannesen  2007  Vamdrup Idrætsforening            1:02.05   
Katharina Poulsen  2007  Haderslev Svømme Klub            DNS   
Lahisha Nakkeeran  2007  Bov IF            DSQ  asynkrone ben 
                     
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Lassen  2009  Rødding Svømmeklub            1:01.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  12:56 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  13:20   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1952-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Poul Erik Tankred  1953  Bjerre Herreds Svømmeklub            58.12   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            33.72   
Simon Damm  2000  Rødekro Svømmeklub            41.99   
André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  2 flyben ved 25m 
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Casper Fink  2003  Svømmeklubben Sønderborg            35.11   
Nicholas Kristiansen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            37.70   
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF            37.91   
Erik Both Schulte  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub            39.50   
Anders Munksgaard-Ottosen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            40.85   
Alexander Schmidt  2004  Bov IF            40.90   
Sander Kejser  2003  H.G.F. Svømning            41.48   
Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svømning            41.81   
Amir Dawoud  2004  Svømmeklubben Opnør            46.63   
10  Ebbe Weile  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub            53.31   
Asger Moos Hansen  2004  Svømmeklubben Opnør            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jasper Balle West  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub            38.83   
Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svømme Klub            39.75   
Eskild Noah Johannsen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            40.68   
Lasse Hansen  2006  Bov IF            43.92   
Nikolai Kristensen  2005  Vamdrup Idrætsforening            46.27   
Rasmus Thulstrup Lemming  2005  H.G.F. Svømning            46.43   
Andreas Nygaard Skødt  2006  Svømmeklubben Opnør            48.71   
Martin Mark Hansen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            50.62   
Gustav Kollander  2006  Svømmeklubben Opnør            51.93   
10  Alexander Juul Dahl  2006  H.G.F. Svømning            52.04   
11  Issa Dawoud  2006  Svømmeklubben Opnør            1:03.44   
Kelvin Kirubakaran  2006  Vamdrup Idrætsforening            DNS   
Esben Frimand  2006  H.G.F. Svømning            DSQ  ej samtidig rørt 25m 
Jonathan Præstiin  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            DSQ  ej samtidig rørt 25m 
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Boris Gamishev  2007  Svømmeklubben Sønderborg            39.27   
Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup Idrætsforening            45.14   
Emil Hauge Holm  2007  Bov IF            47.29   
Max Sierszecki  2007  Svømmeklubben Sønderborg            48.53   
Jacob Rosenstand  2007  Rødekro Svømmeklub            50.89   
Stefan Brochner Gregersen  2007  Nord-Als Svømmeklub            51.43   
Bertram Johannsen  2008  Svømmeklubben Opnør            51.93   
Sophus Heningsen  2007  H.G.F. Svømning            56.14   
Zacharias Falk Caspersen  2007  Nord-Als Svømmeklub            56.14   
10  Frederik Elling  2007  Bov IF            57.83   
11  Kasper O. Jensen  2007  Haderslev Svømme Klub            58.01   
12  Johannes Due Jessen  2008  Haderslev Svømme Klub            58.16   
Columbus Vibild  2007  Rødding Svømmeklub            DSQ  flere crawltag 
Kasper Kühne  2007  Rødding Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Otto Milther  2007  Haderslev Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Fangel Christensen  2009  Svømmeklubben Sønderborg            54.97   
Oliver Kuettel  2009  Svømmeklubben Sønderborg            54.99   
Niclas Petersen  2009  Svømmeklubben Sønderborg            58.72   
Luis Cayetano Alonso  2009  Rødding Svømmeklub            1:02.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  13:20 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  13:32   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Signe Frits Nielsen  2002  Haderslev Svømme Klub    35.83        1:16.85   
Olivia Steenstrup  2000  Rødding Svømmeklub    35.51        1:17.46   
Julie Fink  2001  Svømmeklubben Sønderborg    39.87        1:23.55   
Katrine Jensen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    42.28        1:29.57   
Lucca Mikkelsen  2002  Bov IF    41.71        1:29.87   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub    31.97        1:08.28   
Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub    32.05        1:10.80   
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub    33.26        1:11.42   
Naja Johnsen  2003  Haderslev Svømme Klub    36.06        1:16.97   
Katrine S. Kristensen  2004  Haderslev Svømme Klub    36.59        1:17.74   
Emma Lundorff Johannsen  2003  Svømmeklubben Sønderborg    37.73        1:22.19   
Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg    38.39        1:22.77   
Iben Mønsted  2003  Svømmeklubben Opnør    39.32        1:22.85   
Trine Ydemann Pedersen  2003  H.G.F. Svømning    40.17        1:23.87   
10  Manja Laursen  2003  Vamdrup Idrætsforening    37.73        1:24.13   
11  Karen K. H. Hagensen  2004  H.G.F. Svømning    40.00        1:24.16   
12  Cheyenne Erdmann  2004  Bov IF    38.32        1:25.56   
13  Anne Horn  2004  Haderslev Svømme Klub    41.61        1:26.83   
14  Mathilde Baltsersen  2003  Vamdrup Idrætsforening    40.55        1:27.16   
15  Cecilie Daugaard  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub    41.50        1:27.95   
16  Sille Bramann  2003  Nord-Als Svømmeklub    42.74        1:29.82   
17  Cecilie Meier  2003  Vamdrup Idrætsforening    41.56        1:31.46   
18  Katrine Nyholm-Rønning  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub    41.57        1:33.41   
19  Karen Liv Hyttel  2004  Nord-Als Svømmeklub    44.76        1:33.84   
20  Isabella Knudsen  2004  Bov IF    52.63        1:47.71   
Dichte Kristensen  2003  Vamdrup Idrætsforening            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ellen Jensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg    33.35        1:10.39   
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg    33.68        1:12.51   
Jette Muusmann  2005  Bov IF    36.58        1:15.36   
Anne Thastrup-Hansen  2006  Haderslev Svømme Klub    36.97        1:16.61   
Sofie Hjorth Jakobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    38.03        1:17.95   
Karoline Hellesøe  2006  Svømmeklubben Sønderborg    36.35        1:19.48   
Alberte Randlev Laustsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    39.02        1:21.85   
Xenia Juhl Leiszner  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    39.00        1:22.25   
Maria Crisan  2005  Svømmeklubben Opnør    37.57        1:22.29   
10  Nora Gombos  2006  Svømmeklubben Sønderborg    38.90        1:22.74   
11  Anna Mai Andersen  2006  Svømmeklubben Sønderborg    40.06        1:25.44   
12  Maja Emilie Skjødt  2005  Haderslev Svømme Klub    40.69        1:27.71   
13  Josephine Maja Madsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    43.30        1:30.06   
14  Line Horn  2006  Haderslev Svømme Klub    43.98        1:30.98   
15  Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev Svømme Klub    42.86        1:31.83   
16  Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svømme Klub    43.65        1:32.31   
17  Sara Als  2006  Vamdrup Idrætsforening    43.12        1:32.38   
18  Sofie Damm Johansen  2006  Svømmeklubben Sønderborg    44.13        1:34.30   
19  Anna Emilie Damgaard  2006  Svømmeklubben Sønderborg    45.18        1:34.51   
20  Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svømme Klub    46.89        1:35.36   
21  Norgee Lauren Schmidt  2006  Bov IF    49.40        1:38.53   
22  Isabell Chelina Diab Fros  2005  Nord-Als Svømmeklub    47.27        1:40.21   
23  Katrine Due Sørensen  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub    46.99        1:40.71   
24  Katrine Hesselager Rothe  2005  Nord-Als Svømmeklub    47.09        1:40.78   
25  Julie Langberg Olesen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    50.51        1:41.56   
26  Sara Holst Gregersen  2006  Svømmeklubben Koral    45.01        1:41.79   
Hanne Mærsk Johannsen  2006  Bov IF            DSQ  ej rygliggende 50m 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Signe Jensen  2007  Svømmeklubben Sønderborg    36.46        1:16.69   
Signe Holst Jacobsen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub    38.03        1:17.35   
Kalina Gamisheva  2008  Svømmeklubben Sønderborg    36.59        1:18.84   
Andrea Berg Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg    40.37        1:24.61   
Sigrid Sand Jürgensen  2007  Svømmeklubben Opnør    41.94        1:27.82   
Sofie Skibelund Olesen  2007  Svømmeklubben Sønderborg    42.06        1:28.78   
Mathilde S. Iversen  2007  Rødekro Svømmeklub    45.69        1:35.18   
Lotta Træger  2008  Svømmeklubben Sønderborg    48.49        1:39.85   
Sofie Simonsen Buerstedde  2007  Vamdrup Idrætsforening    47.85        1:42.29   
10  Lucie Hempel  2008  Bov IF    50.30        1:42.33   
11  Anna Weltz Sørensen  2008  Rødding Svømmeklub    48.83        1:42.96   
12  Drea Schmidt  2008  Bov IF    50.33        1:44.43   
13  Stina Elise Sørensen  2007  Bov IF    52.36        1:44.66   
14  Josefine K. Pedersen  2007  Bjerre Herreds Svømmeklub    55.93        1:45.91   
15  Tinke Johannesen  2007  Vamdrup Idrætsforening    1:08.70        2:25.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  13:32 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  13:44   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1952-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svømmeklubben Koral    38.29        1:21.70   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    30.59        1:05.33   
Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    31.92        1:05.68   
André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    32.16        1:07.05   
Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral    33.02        1:10.63   
Simon Damm  2000  Rødekro Svømmeklub    38.30        1:22.17   
Rasmus H. Nørvald  2000  Rødekro Svømmeklub    39.13        1:30.99   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Fink  2003  Svømmeklubben Sønderborg    33.70        1:12.28   
Erik Both Schulte  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub    35.03        1:13.54   
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF    35.16        1:13.83   
Nicholas Kristiansen  2004  Svømmeklubben Sønderborg    35.27        1:14.01   
Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral    33.24        1:14.32   
Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svømning    36.59        1:18.27   
Marcus Kjær Nielsen  2004  Haderslev Svømme Klub    37.01        1:18.97   
Anders Munksgaard-Ottosen  2004  Svømmeklubben Sønderborg    37.76        1:20.00   
Alexander Schmidt  2004  Bov IF    39.13        1:21.02   
10  Jacob Bach-Valeur  2004  H.G.F. Svømning    38.41        1:21.09   
11  Amir Dawoud  2004  Svømmeklubben Opnør    41.88        1:29.34   
Asger Moos Hansen  2004  Svømmeklubben Opnør            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Eskild Noah Johannsen  2006  Svømmeklubben Sønderborg    34.97        1:14.31   
Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svømme Klub    36.70        1:17.76   
Jasper Balle West  2006  Bjerre Herreds Svømmeklub    41.88        1:22.87   
Lasse Hansen  2006  Bov IF    40.83        1:26.01   
Nikolai Kristensen  2005  Vamdrup Idrætsforening    38.92        1:26.86   
Gustav Kollander  2006  Svømmeklubben Opnør    45.51        1:35.04   
Andreas Nygaard Skødt  2006  Svømmeklubben Opnør    47.60        1:40.53   
Martin Mark Hansen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub    48.99        1:40.95   
Issa Dawoud  2006  Svømmeklubben Opnør    54.76        1:57.06   
Kelvin Kirubakaran  2006  Vamdrup Idrætsforening            DNS   
Aske Ying Sandvej Møller  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            DSQ  afslut på mave 50m 
Magnus Andersen  2005  Svømmeklubben Koral            DSQ  ej rygliggende 50m 
Rasmus Thulstrup Lemming  2005  H.G.F. Svømning            DSQ  udsvøm på mave 25m 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Boris Gamishev  2007  Svømmeklubben Sønderborg    37.02        1:19.29   
Kasper Kühne  2007  Rødding Svømmeklub    43.80        1:26.71   
Emil Hauge Holm  2007  Bov IF    45.66        1:32.99   
Bertram Johannsen  2008  Svømmeklubben Opnør    43.57        1:33.94   
Tobias Werge  2007  Nord-Als Svømmeklub    44.30        1:34.40   
Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup Idrætsforening    45.70        1:34.42   
Max Sierszecki  2007  Svømmeklubben Sønderborg    50.51        1:40.05   
Sophus Heningsen  2007  H.G.F. Svømning            DSQ  ryg ej afsluttet 50m 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Fangel Christensen  2009  Svømmeklubben Sønderborg    52.26        1:47.61   
Oliver Kuettel  2009  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  ryg ej afslut 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  13:44 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  13:55   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hsk 1  2003  Haderslev Svømme Klub            1:59.09   
  Naja Johnsen  2003      29.80        29.80   
  Alberte Hedevang Petersen  2003      28.79        58.59   
  Anne Thastrup-Hansen  2006      29.82        1:28.41   
  Katrine S. Kristensen  2004      30.68        1:59.09   
                     
Sønderborg Piger 1  2005  Svømmeklubben Sønderborg            2:02.68   
  Emma Lundorff Johannsen  2003      32.43        32.43   
  Karoline Hellesøe  2006      31.02        1:03.45   
  Clara Kapke  2006      30.77        1:34.22   
  Ellen Jensen  2005      28.46        2:02.68   
                     
Bhs Piger 1  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:08.90   
  Alberte Randlev Laustsen  2005      31.54        31.54   
  Sofie Hjorth Jakobsen  2005      31.98        1:03.52   
  Xenia Juhl Leiszner  2005      34.52        1:38.04   
  Signe Holst Jacobsen  2007      30.86        2:08.90   
                     
Vamdrups Piger .  2003  Vamdrup Idrætsforening            2:18.54   
  Mathilde Baltsersen  2003      33.22        33.22   
  Sara Als  2006      36.02        1:09.24   
  Cecilie Meier  2003      37.00        1:46.24   
  Manja Laursen  2003      32.30        2:18.54   
                     
Hsk 2  2004  Haderslev Svømme Klub            2:21.79   
  Maja Kirstine Karlsen  2005      34.96        34.96   
  Anne Horn  2004      37.02        1:11.98   
  Maja Emilie Skjødt  2005      34.88        1:46.86   
  Frida B. Kristensen  2005      34.93        2:21.79   
                     
Koral Piger 1  2003  Svømmeklubben Koral            2:28.05   
  Sara Høi Graversen  2003      38.34        38.34   
  Silja Larsen  2006      36.93        1:15.27   
  Thea Kvejborg  2006      35.68        1:50.95   
  Karoline Christiansen  2007      37.10        2:28.05   
                     
Sprintpiger Rødekro  2005  Rødekro Svømmeklub            2:35.57   
  Pernille Hermannsen  2005      40.19        40.19   
  Pernille Ravn  2006      39.32        1:19.51   
  Gro Holt  2007      40.12        1:59.63   
  Mathilde S. Iversen  2007      35.94        2:35.57   
                     
Nord-Als Piger  2003  Nord-Als Svømmeklub            2:38.20   
  Thilde Jensen  2006      38.68        38.68   
  Laura Holmgaard Jordt  2004      40.12        1:18.80   
  Isabell Chelina Diab Fros  2005      40.35        1:59.15   
  Karen Liv Hyttel  2004      39.05        2:38.20   
                     
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sønderborg Piger 2  2007  Svømmeklubben Sønderborg            2:17.59   
  Sofie Skibelund Olesen  2007      35.61        35.61   
  Andrea Berg Nielsen  2007      33.56        1:09.17   
  Lotta Træger  2008      36.22        1:45.39   
  Kalina Gamisheva  2008      32.20        2:17.59   
                     
Mini Bov  2007  Bov IF            2:48.40   
  Lucie Hempel  2008      42.08        42.08   
  Stina Elise Sørensen  2007      43.11        1:25.19   
  Drea Schmidt  2008      42.34        2:07.53   
  Lahisha Nakkeeran  2007      40.87        2:48.40   
                     
Vamdrups Piger 2 .  2009  Vamdrup Idrætsforening            3:25.08   
  Sofie Simonsen Buerstedde  2007      41.53        41.53   
  Emma Schmidt  2008      53.13        1:34.66   
  Tinke Johannesen  2007      1:08.76        2:43.42   
  Emma Jensen Børager  2009      41.66        3:25.08   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  13:55 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  13:56   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1952-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sønderborg Drenge 1  2000  Svømmeklubben Sønderborg            1:48.92   
  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001      27.97        27.97   
  Casper Fink  2003      29.11        57.08   
  Christopher Kristiansen  2000      25.36        1:22.44   
  André Iversen  2001      26.48        1:48.92   
                     
Koral Drenge 1  1997  Svømmeklubben Koral            1:52.39   
  Alexander Roe  1997      27.49        27.49   
  Jesper V. Bylling Jensen  2003      25.00        52.49   
  Jakob Krag Sørensen  2004      28.56        1:21.05   
  Magnus Andersen  2005      31.34        1:52.39   
                     
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bhs Drenge 1  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:09.06   
  Erik Both Schulte  2004      29.65        29.65   
  Jasper Balle West  2006      33.55        1:03.20   
  Jonathan Præstiin  2005      33.20        1:36.40   
  Aske Ying Sandvej Møller  2005      32.66        2:09.06   
                     
Vamdrups Drenge .  2005  Vamdrup Idrætsforening            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nord-Als Drenge  2007  Nord-Als Svømmeklub            2:46.64   
  Stefan Brochner Gregersen  2007      39.32        39.32   
  Silas Krogh  2007      38.48        1:17.80   
  Zacharias Falk Caspersen  2007      52.45        2:10.25   
  Tobias Werge  2007      36.39        2:46.64   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  13:56 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  14:00   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 16, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1952-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sks Sønderborg Mix  2001  Svømmeklubben Sønderborg            2:12.80   
  Nicholas Kristiansen  2004      29.53        29.53   
  Sara Farag  2003      34.82        1:04.35   
  Julie Fink  2001      35.68        1:40.03   
  Anders Munksgaard-Ottosen  2004      32.77        2:12.80   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2003-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hsk Mix 1  2003  Haderslev Svømme Klub            1:55.28   
  Pernille Thastrup Hansen  2003      27.52        27.52   
  Andreas Bahnsen  2005      30.45        57.97   
  Marcus Kjær Nielsen  2004      28.54        1:26.51   
  Mira Emilie Schmidt  2003      28.77        1:55.28   
                     
Tornados  2003  Bov IF            2:02.82   
  Jette Muusmann  2005      30.34        30.34   
  Cheyenne Erdmann  2004      32.01        1:02.35   
  Alexander Schmidt  2004      32.31        1:34.66   
  Marius V. Kjærsgaard  2004      28.16        2:02.82   
                     
Mix 1 Vamdrup .  2003  Vamdrup Idrætsforening            2:21.87   
  Manja Laursen  2003      33.53        33.53   
  Ebbe Als Olsen  2007      39.34        1:12.87   
  Nikolai Kristensen  2005      32.59        1:45.46   
  Cecilie Meier  2003      36.41        2:21.87   
                     
Bhs Mix 1  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:30.24   
  Martin Mark Hansen  2005      36.20        36.20   
  Cecilie Daugaard  2003      36.06        1:12.26   
  Ebbe Weile  2004      42.42        1:54.68   
  Katrine Nyholm-Rønning  2003      35.56        2:30.24   
                     
Bubibjørne  2003  Bov IF            2:32.85   
  Emil Hauge Holm  2007      38.32        38.32   
  Hanne Mærsk Johannsen  2006      42.81        1:21.13   
  Norgee Lauren Schmidt  2006      39.37        2:00.50   
  Lasse Hansen  2006      32.35        2:32.85   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2007-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hsk Mix 2  2007  Haderslev Svømme Klub            2:31.66   
  Sille Holm-Nissen  2007      34.05        34.05   
  Otto Milther  2007      37.14        1:11.19   
  Johannes Due Jessen  2008      38.27        1:49.46   
  Katharina Poulsen  2007      42.20        2:31.66   
                     
Nord-Als Mix 1  2007  Nord-Als Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Silas Krogh  2007      39.02        39.02   
  Signe Sperling  2007      43.45        1:22.47   
                     
Rødding Mix  2007  Rødding Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Anna Weltz Sørensen  2008      42.95        42.95   
  Luis Cayetano Alonso  2009      43.55        1:26.50   
  Ellen Lassen  2009      46.90        2:13.40   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  14:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark