Results for DGI Sprint 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2019 |
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsk 1 | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:59.09 | ||||||
Naja Johnsen | 2003 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 28.79 | 58.59 | |||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 29.82 | 1:28.41 | |||||||
Katrine S. Kristensen | 2004 | 30.68 | 1:59.09 | |||||||
2 | Sønderborg Piger 1 | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:02.68 | ||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 32.43 | 32.43 | |||||||
Karoline Hellesøe | 2006 | 31.02 | 1:03.45 | |||||||
Clara Kapke | 2006 | 30.77 | 1:34.22 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 28.46 | 2:02.68 | |||||||
3 | Bhs Piger 1 | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:08.90 | ||||||
Alberte Randlev Laustsen | 2005 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 31.98 | 1:03.52 | |||||||
Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 34.52 | 1:38.04 | |||||||
Signe Holst Jacobsen | 2007 | 30.86 | 2:08.90 | |||||||
4 | Vamdrups Piger . | 2003 | Vamdrup Idrætsforening | 2:18.54 | ||||||
Mathilde Baltsersen | 2003 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Sara Als | 2006 | 36.02 | 1:09.24 | |||||||
Cecilie Meier | 2003 | 37.00 | 1:46.24 | |||||||
Manja Laursen | 2003 | 32.30 | 2:18.54 | |||||||
5 | Hsk 2 | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 2:21.79 | ||||||
Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Anne Horn | 2004 | 37.02 | 1:11.98 | |||||||
Maja Emilie Skjødt | 2005 | 34.88 | 1:46.86 | |||||||
Frida B. Kristensen | 2005 | 34.93 | 2:21.79 | |||||||
6 | Koral Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Koral | 2:28.05 | ||||||
Sara Høi Graversen | 2003 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Silja Larsen | 2006 | 36.93 | 1:15.27 | |||||||
Thea Kvejborg | 2006 | 35.68 | 1:50.95 | |||||||
Karoline Christiansen | 2007 | 37.10 | 2:28.05 | |||||||
7 | Sprintpiger Rødekro | 2005 | Rødekro Svømmeklub | 2:35.57 | ||||||
Pernille Hermannsen | 2005 | 40.19 | 40.19 | |||||||
Pernille Ravn | 2006 | 39.32 | 1:19.51 | |||||||
Gro Holt | 2007 | 40.12 | 1:59.63 | |||||||
Mathilde S. Iversen | 2007 | 35.94 | 2:35.57 | |||||||
8 | Nord-Als Piger | 2003 | Nord-Als Svømmeklub | 2:38.20 | ||||||
Thilde Jensen | 2006 | 38.68 | 38.68 | |||||||
Laura Holmgaard Jordt | 2004 | 40.12 | 1:18.80 | |||||||
Isabell Chelina Diab Fros | 2005 | 40.35 | 1:59.15 | |||||||
Karen Liv Hyttel | 2004 | 39.05 | 2:38.20 | |||||||
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sønderborg Piger 2 | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:17.59 | ||||||
Sofie Skibelund Olesen | 2007 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Andrea Berg Nielsen | 2007 | 33.56 | 1:09.17 | |||||||
Lotta Træger | 2008 | 36.22 | 1:45.39 | |||||||
Kalina Gamisheva | 2008 | 32.20 | 2:17.59 | |||||||
2 | Mini Bov | 2007 | Bov IF | 2:48.40 | ||||||
Lucie Hempel | 2008 | 42.08 | 42.08 | |||||||
Stina Elise Sørensen | 2007 | 43.11 | 1:25.19 | |||||||
Drea Schmidt | 2008 | 42.34 | 2:07.53 | |||||||
Lahisha Nakkeeran | 2007 | 40.87 | 2:48.40 | |||||||
3 | Vamdrups Piger 2 . | 2009 | Vamdrup Idrætsforening | 3:25.08 | ||||||
Sofie Simonsen Buerstedde | 2007 | 41.53 | 41.53 | |||||||
Emma Schmidt | 2008 | 53.13 | 1:34.66 | |||||||
Tinke Johannesen | 2007 | 1:08.76 | 2:43.42 | |||||||
Emma Jensen Børager | 2009 | 41.66 | 3:25.08 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 13:55 |