Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 27.02 | ||||||
2 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 27.30 | ||||||
3 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 27.52 | ||||||
4 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.63 | ||||||
5 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.78 | ||||||
6 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 27.91 | ||||||
7 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 28.10 | ||||||
8 | Mikkel Nyegaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.16 | ||||||
9 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.18 | ||||||
10 | Kasper Tvergaard | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 28.28 | ||||||
11 | August Warrer | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 28.33 | ||||||
12 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 28.41 | ||||||
13 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 28.54 | ||||||
14 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 28.72 | ||||||
15 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | Svømmeklubben Laksen | 28.86 | ||||||
16 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 28.96 | ||||||
17 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 29.10 | ||||||
18 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.17 | ||||||
19 | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.27 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isak Lichi | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 28.18 | ||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.63 | ||||||
3 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 28.64 | ||||||
4 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.79 | ||||||
5 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.54 | ||||||
6 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.89 | ||||||
7 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 30.07 | ||||||
8 | Victor Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.20 | ||||||
9 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 30.21 | ||||||
10 | Kasper Jensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 30.32 | ||||||
11 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 30.55 | ||||||
12 | Henrik Mortensen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.59 | ||||||
13 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.96 | ||||||
14 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 31.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:47 |