Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 27.58 | 58.31 | |||||
2 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.10 | 59.95 | |||||
3 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.76 | 1:00.43 | |||||
4 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.02 | 1:00.54 | |||||
5 | Mikkel Nyegaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.98 | 1:00.62 | |||||
6 | Mikkel Stavngaard | 1996 | Allerød Svømmeklub | 29.77 | 1:01.47 | |||||
7 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 29.31 | 1:01.56 | |||||
8 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.64 | 1:01.72 | |||||
9 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 29.84 | 1:01.77 | |||||
10 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 29.74 | 1:01.83 | |||||
11 | August Warrer | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.01 | 1:02.06 | |||||
12 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 29.50 | 1:02.46 | |||||
13 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 30.17 | 1:02.47 | |||||
14 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 29.70 | 1:02.81 | |||||
15 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.44 | 1:02.91 | |||||
16 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | Svømmeklubben Laksen | 30.22 | 1:02.97 | |||||
17 | Emil Christensen | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 30.58 | 1:03.10 | |||||
18 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.12 | 1:03.19 | |||||
19 | Anders Yttesen | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.03 | 1:03.43 | |||||
20 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 30.53 | 1:03.45 | |||||
21 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.90 | 1:03.50 | |||||
22 | Kasper Tvergaard | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.47 | 1:03.56 | |||||
23 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.06 | 1:03.67 | |||||
24 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.52 | 1:03.75 | |||||
25 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 31.08 | 1:04.20 | |||||
26 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 31.64 | 1:04.23 | |||||
27 | Magnus Wied | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 30.79 | 1:04.35 | |||||
28 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.05 | 1:04.48 | |||||
29 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 30.64 | 1:04.71 | |||||
30 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 31.32 | 1:05.03 | |||||
31 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 31.40 | 1:05.22 | |||||
32 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 31.29 | 1:05.42 | |||||
33 | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.25 | 1:05.43 | |||||
34 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.83 | 1:05.78 | |||||
35 | Hannibal Steenfos | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 32.00 | 1:06.65 | |||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.80 | 1:02.00 | |||||
2 | Isak Lichi | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 29.62 | 1:02.14 | |||||
3 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 29.86 | 1:02.67 | |||||
4 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 29.92 | 1:02.96 | |||||
5 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 31.24 | 1:04.26 | |||||
6 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 30.81 | 1:05.19 | |||||
7 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.28 | 1:05.44 | |||||
8 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.56 | 1:05.80 | |||||
9 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 31.37 | 1:06.23 | |||||
10 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 31.89 | 1:06.30 | |||||
11 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.96 | 1:06.38 | |||||
12 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.45 | 1:06.48 | |||||
13 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 32.26 | 1:06.58 | |||||
14 | Henrik Mortensen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.94 | 1:06.61 | |||||
15 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.07 | 1:06.82 | |||||
15 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.41 | 1:06.82 | |||||
17 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 32.71 | 1:07.47 | |||||
18 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 33.05 | 1:07.59 | |||||
19 | Jonas Kaadtmann | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 32.80 | 1:09.33 | |||||
- | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:08 |