Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 29, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Ns Piger | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 2:05.21 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 33.81 | 1:04.74 | |||||||
Anna Boutrup | 1998 | 31.27 | 1:36.01 | |||||||
Emilia Lüders | 1998 | 29.20 | 2:05.21 | |||||||
2 | A6 Piger | 1998 | A6 | 2:06.30 | ||||||
Karen Gjerløff | 1998 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 31.99 | 1:03.56 | |||||||
Isabel Mass | 1998 | 31.15 | 1:34.71 | |||||||
Pernille Nislev | 1998 | 31.59 | 2:06.30 | |||||||
3 | Køge Piger | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:06.42 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Astrid Delin | 1999 | 32.47 | 1:03.99 | |||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 30.39 | 1:34.38 | |||||||
Ida Henriksen | 1998 | 32.04 | 2:06.42 | |||||||
4 | Hørsholm Piger | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 2:10.16 | ||||||
Sofia Altoft | 1998 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Kathrine Jokumsen | 1998 | 31.92 | 1:03.01 | |||||||
Thea Schulze | 1998 | 33.06 | 1:36.07 | |||||||
Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 34.09 | 2:10.16 | |||||||
5 | Hovedstaden Piger | 1998 | Swim Team Hovedstaden | 2:12.96 | ||||||
Mathilde Zaggai | 1998 | 32.34 | 32.34 | |||||||
Marie Louise L. Petersen | 1998 | 33.83 | 1:06.17 | |||||||
Alberte Sara Cornelius | 1998 | 33.67 | 1:39.84 | |||||||
Tenna Jensen | 1998 | 33.12 | 2:12.96 | |||||||
6 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.57 | ||||||
Chamie Kann | 1999 | 1:07.70 | 1:07.70 | |||||||
Mei Mei Dreyer | 1998 | 32.53 | 1:40.23 | |||||||
Josephine Holm | 1999 | 34.34 | 2:14.57 | |||||||
Sara Sylvest | 2000 | 2:14.57 | ||||||||
7 | Triton Piger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.97 | ||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 32.09 | 1:06.33 | |||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | 35.00 | 1:41.33 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 35.64 | 2:16.97 | |||||||
8 | Lyngbys Superpiger | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.70 | ||||||
Nikoline Svensson | 1998 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Clara Lerche | 1999 | 38.20 | 1:11.13 | |||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 34.45 | 1:45.58 | |||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 32.12 | 2:17.70 | |||||||
9 | Gsc Piger | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:18.38 | ||||||
Laura Rimmer Hansen | 1998 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Amalie Henum | 1999 | 38.21 | 1:11.40 | |||||||
Camilla Skrindo | 1998 | 31.41 | 1:42.81 | |||||||
Freja Gram | 1999 | 35.57 | 2:18.38 | |||||||
10 | Hovedstaden Piger 1 | 1999 | Swim Team Hovedstaden | 2:24.77 | ||||||
Deirdre Ø. Hansen | 1999 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Emily Kay | 1999 | 36.03 | 1:10.39 | |||||||
Emma Maagøe | 1999 | 38.03 | 1:48.42 | |||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 36.35 | 2:24.77 | |||||||
11 | Psyko Piger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:28.74 | ||||||
Signe Hauch | 1998 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 39.13 | 1:14.48 | |||||||
Agnes Esbjerg | 1999 | 40.92 | 1:55.40 | |||||||
Dorthea Hauch | 2000 | 33.34 | 2:28.74 | |||||||
12 | Lyngbys Superpiger2 | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:32.54 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 37.41 | 37.41 | |||||||
Louise Bromose | 1999 | 36.55 | 1:13.96 | |||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 39.36 | 1:53.32 | |||||||
Naya Jacobsen | 1999 | 39.22 | 2:32.54 | |||||||
- | Vi39 Bella Belissimo | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:49 |