Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 37.17 | 1:18.68 | 2:01.56 | 2:42.91 | |||
2 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 37.86 | 1:20.10 | 2:02.25 | 2:44.20 | |||
3 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 37.62 | 1:20.39 | 2:03.47 | 2:47.34 | |||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 38.33 | 1:20.45 | 2:03.39 | 2:47.47 | |||
5 | Timon Wedekind | 1996 | GI-40 Hermes | 38.16 | 1:21.63 | 2:05.15 | 2:49.67 | |||
6 | Kasper Tvergaard | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.20 | 1:22.65 | 2:08.12 | 2:50.15 | |||
7 | Mikkel Stavngaard | 1996 | Allerød Svømmeklub | 40.31 | 1:24.28 | 2:07.88 | 2:50.73 | |||
8 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.48 | 1:24.74 | 2:09.27 | 2:52.60 | |||
9 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.23 | 1:23.62 | 2:08.64 | 2:53.02 | |||
10 | Oskar Bendsen | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 41.23 | 1:25.23 | 2:09.95 | 2:53.35 | |||
11 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 39.15 | 1:23.70 | 2:09.02 | 2:54.18 | |||
12 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.70 | 1:24.77 | 2:10.22 | 2:54.29 | |||
13 | Sune Kokholm | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.52 | 1:26.09 | 2:10.50 | 2:55.45 | |||
14 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 41.31 | 1:26.95 | 2:13.07 | 2:58.82 | |||
15 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 41.14 | 1:26.78 | 2:13.62 | 2:59.65 | |||
16 | Sasha Curti | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 41.56 | 1:28.36 | 2:15.47 | 3:02.96 | |||
17 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 43.06 | 1:31.47 | 2:19.90 | 3:07.25 | |||
18 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.71 | 1:29.91 | 2:18.93 | 3:07.39 | |||
- | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | DSQ | Ryg mod bund v vend | |||||
- | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | DSQ | Ryg mod bund v vend | |||||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isak Lichi | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 39.35 | 1:22.94 | 2:06.83 | 2:47.73 | |||
2 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 38.62 | 1:22.25 | 2:06.22 | 2:48.94 | |||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.77 | 1:26.20 | 2:10.83 | 2:54.84 | |||
4 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 42.40 | 1:29.04 | 2:14.49 | 3:00.06 | |||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 41.92 | 1:28.27 | 2:15.24 | 3:00.88 | |||
6 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.88 | 1:28.49 | 2:15.57 | 3:01.19 | |||
7 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 41.24 | 1:28.92 | 2:16.80 | 3:02.83 | |||
8 | Victor Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.28 | 1:30.09 | 2:17.89 | 3:05.61 | |||
9 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 43.31 | 1:31.19 | 2:20.06 | 3:06.14 | |||
10 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 43.69 | 1:31.32 | 2:20.26 | 3:07.35 | |||
11 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 44.28 | 1:31.99 | 2:20.65 | 3:07.70 | |||
12 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 41.14 | 1:29.25 | 2:18.60 | 3:08.62 | |||
13 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 43.65 | 1:32.89 | 2:22.10 | 3:09.74 | |||
14 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 44.40 | 1:34.79 | 2:25.19 | 3:12.67 | |||
15 | Sebastian Westerby | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 43.00 | 1:33.21 | 2:24.69 | 3:12.79 | |||
16 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 46.01 | 1:36.08 | 2:26.81 | 3:16.50 | |||
17 | Kasper Jensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 44.67 | 1:35.02 | 2:26.59 | 3:18.68 | |||
18 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.00 | 1:35.67 | 2:27.12 | 3:19.63 | |||
- | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | DSQ | Ryg mod bund v vend | |||||
- | Noah Thompson | 1998 | Herlev Svømning | DSQ | Ryg mod bund v vend | |||||
- | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Sv. på ryg v. 175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 11:36 |