Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.63 | 1:24.44 | 2:10.68 | 2:57.13 | |||
2 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 42.19 | 1:28.34 | 2:16.79 | 3:03.82 | |||
3 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 43.50 | 1:31.08 | 2:19.03 | 3:04.49 | |||
4 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 42.70 | 1:30.27 | 2:18.27 | 3:06.28 | |||
5 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.25 | 1:30.88 | 2:19.19 | 3:07.71 | |||
6 | Maria Grandt | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 42.83 | 1:32.09 | 2:21.93 | 3:10.42 | |||
7 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.66 | 1:31.86 | 2:21.90 | 3:10.53 | |||
8 | Merle F. V. Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 44.35 | 1:33.00 | 2:21.93 | 3:11.04 | |||
9 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | GI-40 Hermes | 45.80 | 1:34.70 | 2:24.26 | 3:12.32 | |||
10 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 46.06 | 1:35.83 | 2:24.99 | 3:12.97 | |||
11 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.82 | 1:35.19 | 2:25.76 | 3:13.84 | |||
12 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 45.99 | 1:35.81 | 2:26.67 | 3:19.16 | |||
- | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ryg m. bund v vend. | |||||
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 44.95 | 1:34.79 | 2:23.67 | 3:13.24 | |||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.08 | 1:37.05 | 2:29.48 | 3:21.00 | |||
3 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 47.34 | 1:38.46 | 2:29.54 | 3:21.07 | |||
4 | Emily Kay | 1999 | GI-40 Hermes | 46.49 | 1:38.45 | 2:32.52 | 3:23.68 | |||
5 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 48.05 | 1:40.43 | 2:34.82 | 3:26.88 | |||
6 | Ida Hansgaard | 1999 | Køge Svømmeklub | 46.96 | 1:39.12 | 2:33.36 | 3:27.58 | |||
7 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 50.50 | 1:44.04 | 2:38.11 | 3:29.53 | |||
8 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 48.66 | 1:41.58 | 2:36.78 | 3:31.55 | |||
9 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 48.04 | 1:42.55 | 2:37.98 | 3:32.06 | |||
10 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 49.64 | 1:45.05 | 2:41.15 | 3:34.10 | |||
11 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.22 | 1:45.75 | 2:40.68 | 3:36.59 | |||
11 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 49.34 | 1:44.86 | 2:41.02 | 3:36.59 | |||
13 | Agnes Esbjerg | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 51.43 | 1:50.76 | 2:50.37 | 3:50.15 | |||
- | Sara Koefod Steffensen | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | 2 armt. u v v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 11:10 |