Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.51 | 1:03.39 | 1:36.23 | 2:08.13 | |||
2 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 30.28 | 1:03.41 | 1:37.48 | 2:08.83 | |||
3 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.78 | 1:02.89 | 1:36.31 | 2:09.56 | |||
4 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.18 | 1:05.49 | 1:39.08 | 2:11.62 | |||
5 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.57 | 1:05.26 | 1:39.43 | 2:12.75 | |||
6 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 29.82 | 1:03.42 | 1:38.53 | 2:13.32 | |||
7 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.40 | 1:05.59 | 1:40.26 | 2:14.13 | |||
8 | Mikkel Nyegaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.41 | 1:05.53 | 1:40.38 | 2:14.72 | |||
9 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 30.99 | 1:05.36 | 1:40.80 | 2:14.92 | |||
10 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 32.18 | 1:06.98 | 1:41.73 | 2:15.11 | |||
11 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 30.80 | 1:05.26 | 1:40.63 | 2:15.45 | |||
12 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 31.54 | 1:06.21 | 1:41.84 | 2:17.67 | |||
13 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.47 | 1:07.66 | 1:43.45 | 2:18.82 | |||
14 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 31.67 | 1:07.04 | 1:43.82 | 2:19.30 | |||
- | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.23 | 1:05.30 | 1:40.39 | 2:14.45 | |||
2 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 32.09 | 1:06.55 | 1:41.17 | 2:15.41 | |||
3 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 31.82 | 1:06.49 | 1:42.23 | 2:17.41 | |||
4 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.01 | 1:06.59 | 1:42.51 | 2:17.78 | |||
5 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.53 | 1:08.73 | 1:43.72 | 2:18.16 | |||
6 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 33.12 | 1:08.44 | 1:44.41 | 2:19.78 | |||
7 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 34.35 | 1:10.55 | 1:45.49 | 2:20.06 | |||
8 | Jonas Kaadtmann | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 32.76 | 1:08.45 | 1:44.92 | 2:20.81 | |||
9 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.51 | 1:09.32 | 1:46.19 | 2:21.05 | |||
10 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.72 | 1:10.21 | 1:46.34 | 2:23.05 | |||
11 | Henrik Mortensen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.50 | 1:09.06 | 1:46.72 | 2:23.18 | |||
12 | Victor Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.13 | 1:09.90 | 1:48.19 | 2:23.93 | |||
13 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 33.72 | 1:10.35 | 1:47.42 | 2:24.31 | |||
14 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.93 | 1:10.23 | 1:48.54 | 2:24.82 | |||
15 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.11 | 1:11.63 | 1:48.33 | 2:25.10 | |||
16 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 34.26 | 1:11.97 | 1:50.10 | 2:25.99 | |||
17 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 34.68 | 1:12.60 | 1:50.44 | 2:26.09 | |||
18 | Sebastian Langhorn | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 33.07 | 1:10.10 | 1:48.62 | 2:26.43 | |||
19 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 33.86 | 1:12.00 | 1:50.59 | 2:26.69 | |||
20 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 33.21 | 1:11.37 | 1:50.16 | 2:26.94 | |||
21 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.16 | 1:11.70 | 1:50.04 | 2:26.96 | |||
22 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.19 | 1:12.31 | 1:50.52 | 2:27.00 | |||
23 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 34.53 | 1:12.32 | 1:50.46 | 2:27.54 | |||
24 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 34.20 | 1:11.72 | 1:50.77 | 2:27.92 | |||
25 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 34.37 | 1:12.71 | 1:51.33 | 2:28.30 | |||
26 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 34.78 | 1:13.32 | 1:51.20 | 2:28.62 | |||
27 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 35.16 | 1:13.06 | 1:50.89 | 2:28.84 | |||
28 | Christoffer Krogh | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 34.75 | 1:12.78 | 1:51.50 | 2:29.24 | |||
29 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.93 | 1:13.74 | 1:52.20 | 2:29.44 | |||
30 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 34.81 | 1:13.94 | 1:52.75 | 2:29.47 | |||
31 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.59 | 1:12.54 | 1:51.56 | 2:30.38 | |||
32 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.36 | 1:14.17 | 1:53.85 | 2:31.77 | |||
33 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 34.82 | 1:14.17 | 1:53.47 | 2:32.02 | |||
34 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 35.06 | 1:14.38 | 1:54.96 | 2:33.51 | |||
35 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 35.08 | 1:14.16 | 1:54.68 | 2:34.67 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 12:54 |