Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 32.40 | 1:06.78 | |||||
2 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.64 | 1:06.93 | |||||
3 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.46 | 1:07.70 | |||||
4 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 33.66 | 1:08.07 | |||||
5 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.93 | 1:08.13 | |||||
6 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.11 | 1:09.31 | |||||
7 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | Svømmeklubben Laksen | 34.28 | 1:09.67 | |||||
8 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.25 | 1:09.68 | |||||
9 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 34.24 | 1:09.71 | |||||
10 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 34.89 | 1:11.77 | |||||
11 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 34.87 | 1:11.89 | |||||
12 | Malte Frederiksen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 35.04 | 1:11.98 | |||||
13 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.96 | 1:12.07 | |||||
14 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.35 | 1:12.18 | |||||
15 | August Warrer | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.58 | 1:12.71 | |||||
16 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 35.74 | 1:13.25 | |||||
- | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Sv. på mave v. 25 m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 34.91 | 1:10.55 | |||||
2 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.46 | 1:11.28 | |||||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 35.60 | 1:12.95 | |||||
4 | Isak Lichi | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 36.24 | 1:13.23 | |||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.57 | 1:13.48 | |||||
6 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.06 | 1:13.73 | |||||
7 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.66 | 1:15.62 | |||||
8 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.98 | 1:15.65 | |||||
- | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 12:31 |