Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.55 | 1:10.09 | |||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 34.67 | 1:11.06 | |||||
3 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.67 | 1:15.25 | |||||
4 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 37.16 | 1:17.75 | |||||
5 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.89 | 1:18.48 | |||||
6 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 38.07 | 1:18.56 | |||||
7 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.75 | 1:18.86 | |||||
8 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.31 | 1:19.78 | |||||
9 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 38.94 | 1:20.05 | |||||
10 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 39.64 | 1:20.18 | |||||
11 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 39.53 | 1:20.77 | |||||
12 | Andrea Reich | 1998 | Farum Svømmeklub | 39.96 | 1:20.99 | |||||
13 | Camilla Skrindo | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.65 | 1:22.12 | |||||
14 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.42 | 1:22.47 | |||||
15 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 40.10 | 1:23.11 | |||||
16 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 40.64 | 1:23.98 | |||||
17 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 40.26 | 1:24.05 | |||||
18 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 42.04 | 1:25.05 | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.44 | 1:20.42 | |||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.67 | 1:20.67 | |||||
3 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 39.08 | 1:21.34 | |||||
4 | Emily Kay | 1999 | GI-40 Hermes | 40.98 | 1:23.15 | |||||
5 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 41.12 | 1:23.84 | |||||
6 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.56 | 1:24.26 | OD1 | ||||
7 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.51 | 1:24.26 | OD2 | ||||
8 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.10 | 1:25.45 | |||||
9 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.76 | 1:26.99 | |||||
10 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.66 | 1:27.46 | |||||
11 | Rosamarie Dolleris | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 42.14 | 1:27.72 | |||||
12 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.79 | 1:27.73 | |||||
13 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 42.93 | 1:27.74 | |||||
14 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 42.84 | 1:28.11 | |||||
15 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 41.77 | 1:28.62 | |||||
16 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 42.71 | 1:28.97 | |||||
17 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 43.14 | 1:29.61 | |||||
18 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.17 | 1:30.89 | |||||
19 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 44.77 | 1:31.23 | |||||
20 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 44.53 | 1:31.29 | |||||
21 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 44.41 | 1:31.85 | |||||
- | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | sv. på maven v.75m | |||||
- | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sv. på maven v. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 12:28 |