Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | st rgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stvne by | Birkerd | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangr | Sigma og Dansk Svmmeunion |
Lb 16, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 r og ldre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Sigma Ns Piger | 1998 | SIGMA Nordsjlland | 2:22.60 | ||||||
Kristin Blach Petersen | 1998 | 38.67 | 38.67 | |||||||
Anna Boutrup | 1998 | 41.55 | 1:20.22 | |||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 31.50 | 1:51.72 | |||||||
Emilia Lders | 1998 | 30.88 | 2:22.60 | |||||||
2 | Kge Piger | 1998 | Kge Svmmeklub | 2:24.02 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Astrid Delin | 1999 | 41.52 | 1:16.84 | |||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 35.34 | 1:52.18 | |||||||
Ida Henriksen | 1998 | 31.84 | 2:24.02 | |||||||
3 | A6 Piger | 1998 | A6 | 2:27.04 | ||||||
Henriette Hemmingsen | 1998 | 39.66 | 39.66 | |||||||
Isabel Mass | 1998 | 41.18 | 1:20.84 | |||||||
Karen Gjerlff | 1998 | |||||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 2:27.04 | 2:27.04 | |||||||
4 | Hrsholm Piger | 1998 | Hrsholm Svmmeforening | 2:27.92 | ||||||
Ida Krogh Gtzsche | 1998 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Thea Schulze | 1998 | 40.06 | 1:20.79 | |||||||
Kathrine Jokumsen | 1998 | 35.84 | 1:56.63 | |||||||
Sofia Altoft | 1998 | 31.29 | 2:27.92 | |||||||
5 | Hovedstaden Piger 1 | 1999 | Swim Team Hovedstaden | 2:28.56 | ||||||
Mathilde Zaggai | 1998 | 37.06 | 37.06 | |||||||
Maria Grandt | 1998 | 40.40 | 1:17.46 | |||||||
Alberte Sara Cornelius | 1998 | |||||||||
Tenna Jensen | 1998 | 2:28.56 | 2:28.56 | |||||||
6 | Helsingr Piger | 1998 | Helsingr Svmmeklub | 2:29.94 | ||||||
Frederikke Houen | 1998 | 39.83 | 39.83 | |||||||
Maria Kaisa Mundt | 1998 | 44.65 | 1:24.48 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 34.51 | 1:58.99 | |||||||
Ingrid Eklundh Srensen | 1998 | 30.95 | 2:29.94 | |||||||
7 | Lyngbys Superpiger | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 2:30.40 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | |||||||||
Nikoline Svensson | 1998 | |||||||||
Sophie Amalie Schn | 1999 | 2:30.40 | 2:30.40 | |||||||
8 | Triton Piger | 1998 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 2:30.61 | ||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | 44.31 | 1:20.17 | |||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 35.80 | 1:55.97 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 34.64 | 2:30.61 | |||||||
9 | Kvik Damer 1 | 0 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.78 | ||||||
Chamie Kann | 1999 | 41.26 | 41.26 | |||||||
Mei Mei Dreyer | 1998 | |||||||||
Sara Sylvest | 2000 | |||||||||
Josephine Holm | 1999 | 2:34.78 | 2:34.78 | |||||||
10 | Gsc Piger | 1998 | Gladsaxe Idrts Forening | 2:47.10 | ||||||
Freja Gram | 1999 | |||||||||
Stine Lrke Strm | 1999 | |||||||||
Camilla Skrindo | 1998 | |||||||||
Veronika Storm | 1998 | 2:47.10 | 2:47.10 | |||||||
11 | Psyko Piger | 1996 | Hillerd Svmmeklub | 2:48.13 | ||||||
Dorthea Hauch | 2000 | 40.96 | 40.96 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 49.60 | 1:30.56 | |||||||
Signe Hauch | 1998 | 38.42 | 2:08.98 | |||||||
Agnes Esbjerg | 1999 | 39.15 | 2:48.13 | |||||||
12 | Hovedstaden Piger | 1998 | Swim Team Hovedstaden | 2:48.72 | ||||||
Emily Kay | 1999 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Deirdre . Hansen | 1999 | 46.03 | 1:24.84 | |||||||
Rikke Dehn | 1999 | |||||||||
Emma Maage | 1999 | 2:48.72 | 2:48.72 | |||||||
13 | Lyngbys Superpiger2 | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 2:51.48 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 41.86 | 41.86 | |||||||
Louise Bromose | 1999 | 50.17 | 1:32.03 | |||||||
Naya Jacobsen | 1999 | |||||||||
Clara Lerche | 1999 | 2:51.48 | 2:51.48 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerd Svmmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 15:31 |