Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 34.87 | 1:12.18 | |||||
2 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.58 | 1:16.81 | |||||
3 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 37.86 | 1:18.36 | |||||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.36 | 1:19.82 | |||||
5 | Karen Gjerløff | 1998 | JGI Svømning | 37.59 | 1:20.05 | |||||
6 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 36.44 | 1:20.66 | |||||
7 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 39.63 | 1:22.62 | |||||
7 | Kathrine Jokumsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 40.55 | 1:22.62 | |||||
9 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 39.63 | 1:22.94 | |||||
10 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.62 | 1:23.13 | |||||
11 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 38.82 | 1:23.52 | |||||
12 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 40.00 | 1:25.54 | |||||
13 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 40.78 | 1:25.67 | |||||
14 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.23 | 1:26.03 | |||||
15 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 41.45 | 1:26.32 | |||||
16 | Isabella B. Grant | 1998 | Vest-Brøndby | 40.00 | 1:28.39 | |||||
17 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 39.88 | 1:28.55 | |||||
18 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.55 | 1:32.34 | |||||
19 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 42.50 | 1:33.60 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 38.92 | 1:22.04 | |||||
2 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 43.02 | 1:30.33 | |||||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.47 | 1:30.48 | |||||
4 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 43.86 | 1:30.77 | |||||
5 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.84 | 1:33.06 | |||||
6 | Clara West Truelsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 47.66 | 1:37.19 | |||||
7 | Naya Jacobsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 45.79 | 1:38.21 | |||||
8 | Lærke Toft Ruby | 1999 | Svømmeklubben Laksen | 48.36 | 1:40.28 | |||||
9 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 47.06 | 1:40.59 | |||||
10 | Sebine Møller | 1999 | JGI Svømning | 49.91 | 1:45.25 | |||||
11 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 50.48 | 1:47.22 | |||||
- | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | fremf. af arm u.vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 15:27 |