Resultat för Polisen HEAD summer Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Polisen HEAD Summer Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet, Stockholm |
Stockholmspolisens IF Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
2:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Hagen |
2006 |
Bærumsvømmerne |
+0.69 |
|
2:39.92 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
-.-- |
|
2:41.40 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
2:44.21 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.79 |
|
2:44.94 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Wang |
2006 |
SK Speed |
+0.60 |
|
2:46.48 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
|
2:46.63 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
|
2:49.09 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
|
2:51.30 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Sørlie Nordquist |
2006 |
Bærumsvømmerne |
-.-- |
|
2:51.93 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
|
2:52.37 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fredrik Magnus H. Dahle |
2007 |
Skjetten Svømming |
+0.72 |
|
2:52.94 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sander Kiær Sørensen |
2007 |
Bærumsvømmerne |
+0.79 |
|
2:54.18 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
2:55.06 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
|
2:56.86 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
|
3:02.05 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
|
3:02.17 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
|
3:02.22 |
+27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.92 |
|
3:02.43 |
+27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicholas Benyammine |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
|
3:02.64 |
+28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
3:03.24 |
+28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Even Littorin Birkeland |
2006 |
Bærumsvømmerne |
+0.70 |
|
3:04.18 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
3:04.89 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.58 |
|
3:08.31 |
+33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
3:12.76 |
+38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
|
3:14.53 |
+40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
|
3:16.09 |
+41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Frank Floren |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.65 |
|
3:28.66 |
+54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.85 |
|
3:35.31 |
+1:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Theodore McMillan |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.87 |
|
3:36.35 |
+1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jonas Mortelmans Somby |
2007 |
Karasjok SK |
+0.85 |
|
3:41.17 |
+1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sam Asaad |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
-.-- |
|
3:46.80 |
+1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
|
3:55.41 |
+1:20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Brunborg |
2006 |
Skjetten Svømming |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-29 10:28:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Herman Røed |
2005 |
SK Speed |
-.-- |
|
2:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
|
2:26.32 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Emil Windel Stang |
2005 |
Bærumsvømmerne |
+0.72 |
|
2:27.06 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Kitsmarishvili |
2004 |
VICS |
+0.67 |
|
2:28.60 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Sala Simsällskap |
+0.82 |
|
2:29.69 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
2:30.56 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sander Sand |
2004 |
Skjetten Svømming |
+0.71 |
|
2:33.90 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolas Montfort |
2005 |
VICS |
-.-- |
|
2:34.25 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
2:34.58 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Do |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
2:37.87 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
2:37.96 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Krohn-Dale |
2005 |
Bergens Svømme Club |
+0.82 |
|
2:39.21 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Martin Gertz |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.91 |
|
2:40.12 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melvin Rinaldo |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.82 |
|
2:40.70 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.85 |
|
2:41.28 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elijas Eriksson |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.87 |
|
2:44.77 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isak Ekman |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.82 |
|
2:44.97 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.83 |
|
2:45.92 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Eiken Borge |
2004 |
Bærumsvømmerne |
+0.76 |
|
2:46.58 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sindre Kalvø Dalby |
2005 |
Bærumsvømmerne |
+0.73 |
|
2:48.27 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Bilal Mustefa |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
|
2:49.70 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Henrik Sunde |
2004 |
Skjetten Svømming |
+0.75 |
|
2:50.26 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
2:52.55 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Axel Wium Arneson |
2005 |
Bærumsvømmerne |
+0.77 |
|
2:53.23 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
|
2:55.01 |
+30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tarik Muratovic |
2005 |
Skjetten Svømming |
-.-- |
|
2:58.55 |
+33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
2:59.31 |
+34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
3:08.89 |
+44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
|
3:12.45 |
+47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edvin Kallin |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-29 10:28:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urs-Laurin Bludau |
1998 |
SWV TuR Dresden |
+0.65 |
|
2:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Tatar |
2002 |
Orca Swim Club |
+0.69 |
|
2:22.25 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
2:22.85 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
+0.63 |
|
2:22.86 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
-.-- |
|
2:26.67 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
2:27.48 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Hjelseth Storstad |
2003 |
Trondhjems SLK |
+0.70 |
|
2:27.92 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.65 |
|
2:28.20 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.62 |
|
2:29.05 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
|
2:33.18 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Karell |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.71 |
|
2:33.21 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Gilbu |
2002 |
Trondhjems SLK |
+0.69 |
|
2:33.37 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Paal |
2003 |
Audentese Spordiklubi |
+0.75 |
|
2:38.29 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Henning Raknerud Soelberg |
2003 |
Skjetten Svømming |
+0.85 |
|
2:38.80 |
+26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
|
2:39.85 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
+0.92 |
|
2:42.30 |
+29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adam Hansrud-Kjær |
2003 |
Skjetten Svømming |
+0.75 |
|
2:44.49 |
+31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oskar Hägglund |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
+0.76 |
|
2:47.60 |
+34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Berg |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.85 |
|
3:00.59 |
+47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elilan Gregory |
2003 |
Skjetten Svømming |
+0.77 |
|
3:02.42 |
+49.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Fiskaa Barstad |
2000 |
Trondhjems SLK |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-29 10:28:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-29 10:29:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|