Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 27 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Avoimet Mestaruusuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 05 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 10:28 | |||
Järjestäjä | Tampereen Uinnin Tuki Ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 04 toukokuu 2019 |
Laji 27, 4X50m SKUV Miehet (SM), Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tatu Tampere Ry 1 | 1993 | 702 | 1:45.10 | ||||||
TaTu Tampere | 1:44.98 | |||||||||
Roope Kastarinen | 1994 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Jyri Lähde | 1996 | 29.58 | 57.53 | |||||||
Anton Herrala | 1993 | 24.21 | 1:21.74 | |||||||
Tony Eriksson | 1995 | 23.36 | 1:45.10 | |||||||
2 | Oulun Uinti 1 | 1992 | 693 | 1:45.56 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:45.23 | |||||||||
Topias Nygård | 2000 | 27.76 | 27.76 | |||||||
Sami Aaltomaa | 1992 | 28.02 | 55.78 | |||||||
Arttu Erkinaro | 1992 | 25.68 | 1:21.46 | |||||||
Miro Vasko | 1993 | 24.10 | 1:45.56 | |||||||
3 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1988 | 682 | 1:46.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.00 | |||||||||
Lauri Elomaa | 2000 | 28.16 | 28.16 | |||||||
Ossi Oksa | 1988 | 28.50 | 56.66 | |||||||
Otto Rannikko | 1999 | 25.31 | 1:21.97 | |||||||
Wilhelm Suominen | 1999 | 24.17 | 1:46.14 | |||||||
4 | Cetus Espoo I | 1989 | 679 | 1:46.29 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.89 | |||||||||
Roni Kallström | 2001 | 27.22 | 27.22 | |||||||
Miika Pentti | 1997 | 30.35 | 57.57 | |||||||
Sergey Kuznetsov | 2000 | 24.46 | 1:22.03 | |||||||
Eemil Kylmä | 2001 | 24.26 | 1:46.29 | |||||||
5 | Joensuun Uimaseura | 1996 | 677 | 1:46.40 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:49.18 | |||||||||
Akseli Kontiainen | 2002 | 27.38 | 27.38 | |||||||
Miika Tolvanen | 1996 | 29.35 | 56.73 | |||||||
Veeti Ruohtula | 2001 | 24.79 | 1:21.52 | |||||||
Miiro Vartiainen | 2001 | 24.88 | 1:46.40 | |||||||
6 | Uita 1 | 1989 | 649 | 1:47.87 | ||||||
Uinti Tampere | 1:46.33 | |||||||||
Tatu Hörkkö | 2001 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Atte Kulmala | 1998 | 29.24 | 59.09 | |||||||
Kalle Pyykkönen | 1996 | 25.43 | 1:24.52 | |||||||
Jakob Sievers | 2000 | 23.35 | 1:47.87 | |||||||
7 | Swimming Jyväskylä | 1994 | 645 | 1:48.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:47.60 | |||||||||
Janne Markus Markkanen | 1994 | 27.73 | 27.73 | |||||||
Teemu Vuorela | 1994 | 28.55 | 56.28 | |||||||
Alexander Kislitsyn | 2001 | 26.95 | 1:23.23 | |||||||
Elias Päivinen | 1997 | 24.88 | 1:48.11 | |||||||
8 | Cetus Espoo Ii | 1997 | 627 | 1:49.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:48.81 | |||||||||
Eetu Alitalo | 1999 | 28.07 | 28.07 | |||||||
Tuomas Jokinen | 2001 | 30.41 | 58.48 | |||||||
Anton Nuottajärvi | 2000 | 26.38 | 1:24.86 | |||||||
Joel Knaapi | 2001 | 24.26 | 1:49.12 | |||||||
9 | Tatu Tampere Ry 2 | 1989 | 611 | 1:50.07 | ||||||
TaTu Tampere | 1:47.98 | |||||||||
Teemu Viitanen | 1992 | 28.74 | 28.74 | |||||||
Juho Eerola | 1995 | 31.33 | 1:00.07 | |||||||
Efim Romanov | 2002 | 26.40 | 1:26.47 | |||||||
Matias Tyry | 1993 | 23.60 | 1:50.07 | |||||||
10 | Helsingfors Simsällskap | 2000 | 604 | 1:50.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:51.59 | |||||||||
Veeti Haikonen | 2001 | 28.65 | 28.65 | |||||||
Marcus Forsel | 2003 | 30.97 | 59.62 | |||||||
Lari Tumanoff | 2003 | 26.67 | 1:26.29 | |||||||
Leevi Lehti | 2000 | 24.20 | 1:50.49 | |||||||
11 | Lahden Uimaseura | 2000 | 583 | 1:51.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:55.41 | |||||||||
Antti Leppänen | 2002 | 30.17 | 30.17 | |||||||
Atte Pennanen | 2001 | 30.59 | 1:00.76 | |||||||
Jasu Ovaskainen | 2002 | 26.36 | 1:27.12 | |||||||
Santeri Hulkko | 2000 | 24.67 | 1:51.79 | |||||||
12 | Uita 2 | 2000 | 558 | 1:53.45 | ||||||
Uinti Tampere | 1:53.28 | |||||||||
Joona Korhonen | 2000 | 30.16 | 30.16 | |||||||
Walentin Koskinen | 2000 | 31.17 | 1:01.33 | |||||||
Eemeli Leinonen | 2002 | 27.09 | 1:28.42 | |||||||
Eero Rautaporras | 2005 | 25.03 | 1:53.45 | |||||||
13 | Oulun Uinti 2 | 1994 | 550 | 1:53.97 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:54.47 | |||||||||
Anssi Hätälä | 1994 | 29.88 | 29.88 | |||||||
Lasse Pulkkinen | 2002 | 31.60 | 1:01.48 | |||||||
Atte Moilanen | 2001 | 27.79 | 1:29.27 | |||||||
Noa Mäkelä | 2001 | 24.70 | 1:53.97 | |||||||
14 | Pus | 1993 | 546 | 1:54.27 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:54.01 | |||||||||
Toni Knuutila | 1993 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Oskari Ovaskainen | 2000 | 32.88 | 1:01.69 | |||||||
Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 27.35 | 1:29.04 | |||||||
Leevi Luhtanen | 2000 | 25.23 | 1:54.27 | |||||||
15 | Uita 3 | 2000 | 516 | 1:56.45 | ||||||
Uinti Tampere | 1:54.68 | |||||||||
Konsta Kallio | 2004 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Eetu Nyrhinen | 2000 | 31.82 | 1:03.15 | |||||||
Visa Kotiniitty | 2003 | 27.46 | 1:30.61 | |||||||
Jere Broman | 2002 | 25.84 | 1:56.45 | |||||||
- | Vanders | 2001 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:49.56 | |||||||||
Kalle Mäkinen | 2002 | 27.43 | 27.43 | |||||||
Matias Hjelm | 2002 | 29.86 | 57.29 | |||||||
Erik Nurmi | 2001 | 25.80 | 1:23.09 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 10:28 |