Resultat för SydCup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
13:38 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
|
532 |
|
|
|
|
1:00.29 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
455 |
|
|
|
|
1:03.52 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
435 |
|
|
|
|
1:04.50 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Petersen |
2002 |
|
417 |
|
|
|
|
1:05.41 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
256 |
|
|
|
|
1:16.89 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Göldner |
2003 |
|
195 |
|
|
|
|
1:24.29 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mark Sobczyk |
2003 |
|
130 |
|
|
|
|
1:36.29 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jules Bohnert |
2005 |
|
386 |
|
|
|
|
1:07.12 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
|
378 |
|
|
|
|
1:07.57 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
|
337 |
|
|
|
|
1:10.21 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jens Holst Jacobsen |
2005 |
|
271 |
|
|
|
|
1:15.45 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
|
218 |
|
|
|
|
1:21.19 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicolaj Græsborg |
2005 |
|
204 |
|
|
|
|
1:22.94 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Florian Jurk |
2005 |
|
175 |
|
|
|
|
1:27.31 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thor Bendixen |
2005 |
|
164 |
|
|
|
|
1:29.17 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
|
322 |
|
|
|
|
1:11.29 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Ulleseit |
2008 |
|
296 |
|
|
|
|
1:13.29 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Johannes Dahl |
2006 |
|
293 |
|
|
|
|
1:13.57 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johannes Liebmann |
2007 |
|
293 |
|
|
|
|
1:13.58 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linus Dittloff |
2006 |
|
249 |
|
|
|
|
1:17.64 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emanuel Henn |
2007 |
|
248 |
|
|
|
|
1:17.79 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maximillian Udar |
2006 |
|
242 |
|
|
|
|
1:18.40 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
David Hansen Hobolth |
2006 |
|
221 |
|
|
|
|
1:20.77 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johannes Lund |
2006 |
|
208 |
|
|
|
|
1:22.39 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Bjørn van Barneveld |
2006 |
|
156 |
|
|
|
|
1:30.76 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Zsolt Bokor |
2006 |
|
152 |
|
|
|
|
1:31.47 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Otto Milther |
2007 |
|
148 |
|
|
|
|
1:32.30 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kasper O. Jensen |
2007 |
|
120 |
|
|
|
|
1:39.08 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jeppe Grønfeldt |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eskild M. Omby |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej fort bev 50 |
|
Haderslev Svømme Klub |
2:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Felix Wetcke-Brask |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej fort bev 50 |
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
13:38 |
|