Results for Triton Open 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cathrine Wismann | 2002 | 471 | 1:06.44 | 1:06.44 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.54 | |||||||||
2 | Mikkeline Mentz | 2001 | 464 | 32.55 | 1:06.75 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.68 | |||||||||
3 | Ida Larsen | 2000 | 445 | 32.81 | 1:07.69 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.37 | |||||||||
4 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 435 | 32.83 | 1:08.23 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.01 | |||||||||
5 | Josephine Wismann | 2002 | 426 | 32.85 | 1:08.68 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.84 | |||||||||
6 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 392 | 33.19 | 1:10.64 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.80 | |||||||||
- | Julie Darlem Brandt | 2001 | 28.90 | 59.76 | EXTRA | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 560 | 30.54 | 1:02.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.24 | |||||||||
2 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 544 | 30.47 | 1:03.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.02 | |||||||||
3 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 518 | 30.83 | 1:04.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.08 | |||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2003 | 513 | 31.26 | 1:04.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.20 | |||||||||
5 | Mie Mørkedal | 2003 | 486 | 32.25 | 1:05.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.19 | |||||||||
6 | Olivia Augustinus | 2004 | 484 | 31.63 | 1:05.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.14 | |||||||||
7 | Olivia Mammen | 2003 | 469 | 31.94 | 1:06.54 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.29 | |||||||||
8 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 468 | 31.75 | 1:06.57 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.65 | |||||||||
9 | Wilma Anker | 2004 | 452 | 32.34 | 1:07.35 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:04.28 | |||||||||
10 | Josefine Krumbak | 2004 | 451 | 32.38 | 1:07.39 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.95 | |||||||||
11 | Maja Buck | 2004 | 451 | 33.06 | 1:07.41 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.85 | |||||||||
12 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 448 | 33.13 | 1:07.55 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.54 | |||||||||
13 | Anna Marott Hansen | 2004 | 442 | 32.55 | 1:07.88 | |||||
Kalundborg SK | 1:07.51 | |||||||||
14 | Sophia Christensen | 2003 | 440 | 31.40 | 1:07.98 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.29 | |||||||||
15 | Maya Baltser | 2004 | 432 | 33.26 | 1:08.36 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:08.02 | |||||||||
16 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 431 | 32.82 | 1:08.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.17 | |||||||||
17 | Signe Bagge Møller | 2004 | 421 | 32.74 | 1:08.98 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:11.17 | |||||||||
18 | Emma M. Andersen | 2003 | 416 | 32.70 | 1:09.24 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.12 | |||||||||
19 | Ida Kjølby | 2003 | 412 | 33.63 | 1:09.48 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:09.15 | |||||||||
20 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 408 | 33.39 | 1:09.70 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.18 | |||||||||
21 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 403 | 33.79 | 1:09.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.08 | |||||||||
22 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 396 | 34.08 | 1:10.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.24 | |||||||||
23 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 393 | 33.67 | 1:10.58 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.70 | |||||||||
24 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 371 | 34.88 | 1:11.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.85 | |||||||||
25 | Line Høj | 2004 | 364 | 34.00 | 1:12.41 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:13.84 | |||||||||
26 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 342 | 35.43 | 1:13.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.83 | |||||||||
27 | Mathilde Lund | 2004 | 317 | 35.78 | 1:15.81 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.84 | |||||||||
28 | Malou Hansen | 2004 | 317 | 36.34 | 1:15.83 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:15.42 | |||||||||
29 | Kristine Erringsø | 2004 | 307 | 36.15 | 1:16.58 | |||||
Roskilde Svømning | 1:16.08 | |||||||||
30 | Majken Haarup | 2004 | 307 | 36.52 | 1:16.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.88 | |||||||||
31 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 298 | 37.37 | 1:17.41 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:18.20 | |||||||||
32 | Sara Juul-Andersen | 2004 | 233 | 40.44 | 1:23.98 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:19.69 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 496 | 31.65 | 1:05.32 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.41 | |||||||||
2 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 478 | 32.05 | 1:06.13 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.79 | |||||||||
3 | Asta Palmund | 2005 | 477 | 32.05 | 1:06.15 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.41 | |||||||||
4 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 463 | 32.60 | 1:06.84 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.75 | |||||||||
5 | Ida Marie Platzer | 2005 | 459 | 32.60 | 1:06.99 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
6 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 456 | 33.38 | 1:07.18 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.89 | |||||||||
7 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 455 | 33.15 | 1:07.20 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.45 | |||||||||
8 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 448 | 32.49 | 1:07.56 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:06.97 | |||||||||
9 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 445 | 32.12 | 1:07.71 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.92 | |||||||||
10 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 431 | 33.48 | 1:08.44 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.11 | |||||||||
11 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 428 | 32.96 | 1:08.57 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.71 | |||||||||
12 | Klara Frida Johansen | 2005 | 423 | 33.10 | 1:08.84 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.48 | |||||||||
13 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 418 | 34.36 | 1:09.11 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.66 | |||||||||
14 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 417 | 33.88 | 1:09.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:09.10 | |||||||||
15 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 416 | 32.87 | 1:09.23 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.65 | |||||||||
16 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 411 | 33.79 | 1:09.50 | |||||
Kalundborg SK | 1:11.01 | |||||||||
17 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 409 | 32.66 | 1:09.64 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.83 | |||||||||
18 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 390 | 33.74 | 1:10.76 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.34 | |||||||||
19 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 389 | 33.71 | 1:10.81 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
20 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 388 | 34.71 | 1:10.89 | |||||
Kalundborg SK | 1:09.45 | |||||||||
21 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 387 | 33.66 | 1:10.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.24 | |||||||||
22 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 382 | 34.47 | 1:11.24 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.11 | |||||||||
23 | Frederikke Larsen | 2005 | 380 | 35.06 | 1:11.38 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
24 | Liv Salhauge | 2005 | 378 | 34.01 | 1:11.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.58 | |||||||||
25 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 376 | 35.53 | 1:11.60 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.18 | |||||||||
26 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 375 | 33.51 | 1:11.70 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
27 | Annette Toft | 2006 | 368 | 35.04 | 1:12.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.49 | |||||||||
28 | Cecilie Amalie Holst Sørensen | 2006 | 347 | 34.27 | 1:13.52 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 347 | 35.14 | 1:13.54 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.91 | |||||||||
30 | Josephine N. Østergaard | 2005 | 343 | 35.49 | 1:13.82 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:14.98 | |||||||||
31 | Frederikke Olsen | 2006 | 343 | 34.96 | 1:13.87 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.66 | |||||||||
32 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 340 | 35.55 | 1:14.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.48 | |||||||||
33 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 337 | 34.89 | 1:14.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.02 | |||||||||
34 | Dina Shapley | 2006 | 328 | 35.37 | 1:14.92 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.61 | |||||||||
35 | Daniella Li West | 2006 | 323 | 35.18 | 1:15.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.48 | |||||||||
36 | Emma Spang | 2006 | 320 | 37.04 | 1:15.53 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.11 | |||||||||
37 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 315 | 36.00 | 1:15.96 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:14.09 | |||||||||
38 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 304 | 36.95 | 1:16.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.65 | |||||||||
39 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 291 | 37.90 | 1:17.97 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.69 | |||||||||
40 | Isabella Koch Juhl | 2006 | 286 | 37.29 | 1:18.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.20 | |||||||||
41 | Cecilie Møller | 2005 | 253 | 39.52 | 1:21.70 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:18.39 | |||||||||
42 | Caroline Bluhm | 2006 | 245 | 38.81 | 1:22.55 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.29 | |||||||||
43 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | 241 | 39.68 | 1:23.07 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:21.37 | |||||||||
44 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 178 | 42.11 | 1:31.78 | |||||
Roskilde Svømning | 1:35.24 | |||||||||
45 | Shauli Mortensen | 2006 | 151 | 46.06 | 1:37.04 | |||||
Kalundborg SK | 1:32.72 | |||||||||
- | Fanny Grange | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | 1:15.13 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 390 | 33.88 | 1:10.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.35 | |||||||||
2 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 370 | 34.66 | 1:11.98 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
3 | Molly Borchorst | 2007 | 357 | 35.21 | 1:12.84 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
4 | Amanda Liechti | 2008 | 348 | 34.87 | 1:13.48 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:13.49 | |||||||||
5 | Mejse Jakobsen | 2007 | 333 | 36.48 | 1:14.60 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.01 | |||||||||
6 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 323 | 34.75 | 1:15.30 | |||||
Kalundborg SK | 1:16.96 | |||||||||
7 | Mathilde Kristensen | 2007 | 306 | 36.51 | 1:16.70 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.95 | |||||||||
8 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 273 | 38.03 | 1:19.67 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.96 | |||||||||
9 | Emilie Dommer | 2007 | 262 | 37.58 | 1:20.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.69 | |||||||||
10 | Helene Heegaard | 2007 | 253 | 1:21.72 | 1:21.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.72 | |||||||||
11 | Lærke Jensen | 2008 | 250 | 39.54 | 1:22.01 | |||||
Kalundborg SK | 1:23.42 | |||||||||
12 | Anna Høyer | 2007 | 226 | 41.02 | 1:24.84 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.54 | |||||||||
13 | Laura Krogsgaard | 2007 | 225 | 38.35 | 1:24.99 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.85 | |||||||||
14 | Emma Brøndum | 2007 | 216 | 40.50 | 1:26.15 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.59 | |||||||||
15 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 213 | 39.34 | 1:26.57 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.50 | |||||||||
15 | Vica Lucie Axen | 2008 | 213 | 42.32 | 1:26.57 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.65 | |||||||||
17 | Helena Gagnér | 2008 | 201 | 41.60 | 1:28.19 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.86 | |||||||||
18 | Caroline Terney | 2007 | 200 | 41.79 | 1:28.37 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.42 | |||||||||
19 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 199 | 42.63 | 1:28.43 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.26 | |||||||||
20 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 198 | 41.06 | 1:28.62 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:34.41 | |||||||||
21 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | 193 | 41.75 | 1:29.43 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.99 | |||||||||
22 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 184 | 43.18 | 1:30.88 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:30.24 | |||||||||
23 | Mia Højer Poulsen | 2007 | 171 | 44.14 | 1:33.02 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.19 | |||||||||
24 | Thea Emilia Andersen | 2007 | 163 | 44.57 | 1:34.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Ida Hinchely | 2008 | 105 | 48.32 | 1:49.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:46.32 | |||||||||
- | Johanne Lund Bro | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | 1:37.49 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | 243 | 38.41 | 1:22.81 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.68 | |||||||||
2 | Emma Nørskov | 2009 | 238 | 39.94 | 1:23.36 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.58 | |||||||||
3 | Mia Halskov | 2009 | 227 | 39.41 | 1:24.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.96 | |||||||||
4 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 211 | 43.11 | 1:26.82 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:36.16 | |||||||||
5 | Caroline Milling | 2009 | 132 | 47.27 | 1:41.40 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:38.91 | |||||||||
6 | Sarah Rindum | 2009 | 119 | 48.74 | 1:44.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:44.81 | |||||||||
7 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 72 | 54.66 | 2:03.90 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 15:10 |