Resultater for Hillerød Langbane Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hillerød Langbane Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Hillerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:39 |
|
|
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martine Damborg |
2007 |
|
|
36.48 |
1:17.85 |
1:58.85 |
|
2:39.27 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andrea Strandby |
2007 |
|
|
40.90 |
1:26.40 |
2:12.86 |
|
2:59.07 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
|
|
43.71 |
1:30.35 |
2:17.48 |
|
3:02.26 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
3:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
|
|
47.04 |
1:36.88 |
2:27.20 |
|
3:13.49 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
3:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emily Amalie Jensen |
2007 |
|
|
46.59 |
1:36.55 |
2:28.89 |
|
3:18.70 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alberte Ricken |
2007 |
|
|
47.94 |
1:42.67 |
2:35.65 |
|
3:24.74 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
3:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Christoffersen |
2007 |
|
|
49.23 |
1:41.65 |
2:36.69 |
|
3:28.98 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
|
|
48.83 |
1:45.24 |
2:42.29 |
|
3:33.76 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofie K. Eriksen |
2007 |
|
|
53.92 |
1:51.31 |
2:47.16 |
|
3:40.64 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nanna Hessner |
2007 |
|
|
55.12 |
1:53.69 |
2:54.43 |
|
3:50.90 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
4:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sophia Groth |
2010 |
|
|
57.83 |
2:01.25 |
3:05.21 |
|
4:05.39 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
4:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Freja Lego Berg |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
svøm på maven v 150m |
|
Værløse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Mølholm |
2005 |
|
|
39.64 |
1:19.77 |
2:01.65 |
|
2:42.75 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sophie Kronborg |
2005 |
|
|
38.41 |
1:20.44 |
2:02.97 |
|
2:44.11 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
|
|
38.88 |
1:21.03 |
2:04.57 |
|
2:46.14 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frida Høj Andersen |
2005 |
|
|
39.73 |
1:22.45 |
2:05.40 |
|
2:47.21 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
2:45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie Segato |
2005 |
|
|
39.48 |
1:22.50 |
2:06.24 |
|
2:49.71 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Rømer |
2006 |
|
|
39.77 |
1:23.22 |
2:07.75 |
|
2:51.91 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
|
|
40.36 |
1:25.10 |
2:09.28 |
|
2:53.04 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aurora Troldahl Jakobsen |
2005 |
|
|
40.25 |
1:23.93 |
2:09.28 |
|
2:53.59 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
|
|
42.47 |
1:27.56 |
2:13.48 |
|
2:57.21 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
2:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
|
|
42.68 |
1:28.23 |
2:14.26 |
|
2:58.94 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
2:58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Isabella Borgmann |
2005 |
|
|
44.52 |
1:32.35 |
2:21.70 |
|
3:08.22 |
|
|
Farum Svømmeklub |
3:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helene Orben |
2005 |
|
|
44.91 |
1:35.33 |
2:25.79 |
|
3:10.34 |
|
|
Farum Svømmeklub |
3:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Natalie Dang N. Larsen |
2006 |
|
|
45.85 |
1:36.13 |
2:26.62 |
|
3:14.89 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
3:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amalie Lythcke |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
|
|
36.18 |
1:15.23 |
1:56.02 |
|
2:34.61 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
2:29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
|
|
38.28 |
1:18.95 |
1:59.93 |
|
2:40.13 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
|
|
38.04 |
1:18.76 |
2:00.88 |
|
2:42.26 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Jørgensen |
2004 |
|
|
39.17 |
1:20.85 |
2:03.83 |
|
2:46.01 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
|
|
39.87 |
1:21.30 |
2:05.24 |
|
2:48.89 |
|
|
Albertslund IF |
2:47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nomi I. K. Schau |
2004 |
|
|
40.43 |
1:24.25 |
2:09.50 |
|
2:52.94 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Thomadsen |
2004 |
|
|
42.26 |
1:27.96 |
2:15.13 |
|
3:00.92 |
|
|
Albertslund IF |
3:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karoline K. Larsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
svøm på maven v 50m |
|
Farum Svømmeklub |
2:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
|
|
36.19 |
1:15.80 |
1:56.88 |
|
2:36.77 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 juni 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:39 |
|