Resultater for Hillerød Langbane Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Langbane Cup 2019 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 521 | 35.45 | 1:12.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.51 | |||||||||
2 | Martine Damborg | 2007 | 521 | 35.15 | 1:12.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.93 | |||||||||
3 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 340 | 40.33 | 1:23.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.34 | |||||||||
4 | Yasmin Thomsen | 2007 | 290 | 43.84 | 1:27.58 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:28.05 | |||||||||
5 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 276 | 43.63 | 1:29.07 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:24.69 | |||||||||
6 | Andrea Strandby | 2007 | 275 | 42.55 | 1:29.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.68 | |||||||||
7 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | 252 | 44.75 | 1:31.72 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:33.01 | |||||||||
8 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | 227 | 46.33 | 1:35.04 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:41.55 | |||||||||
9 | Thea Emilia Andersen | 2007 | 191 | 48.55 | 1:40.54 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.55 | |||||||||
10 | Julie Bjørn-Pedersen | 2007 | 183 | 1:41.99 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:47.48 | |||||||||
11 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | 165 | 51.64 | 1:45.67 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:59.52 | |||||||||
12 | Freja Lego Berg | 2007 | 126 | 56.64 | 1:55.46 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:48.78 | |||||||||
13 | Sophia Groth | 2010 | 119 | 57.58 | 1:57.63 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:55.79 | |||||||||
- | Sofie K. Eriksen | 2007 | DSQ | Ej fortsat bev 50 m | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:41.91 | |||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophie Kronborg | 2005 | 422 | 37.35 | 1:17.27 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.90 | |||||||||
2 | Julie Segato | 2005 | 416 | 37.91 | 1:17.64 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:16.35 | |||||||||
3 | Emma Mølholm | 2005 | 401 | 38.69 | 1:18.64 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:21.55 | |||||||||
4 | Sophia Jochumsen | 2006 | 400 | 38.68 | 1:18.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.05 | |||||||||
5 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | 371 | 40.25 | 1:20.67 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:19.87 | |||||||||
6 | Frida Høj Andersen | 2005 | 364 | 39.85 | 1:21.18 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:20.56 | |||||||||
7 | Mathilde Rømer | 2006 | 354 | 38.99 | 1:21.93 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:17.85 | |||||||||
8 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | 351 | 40.56 | 1:22.21 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:25.93 | |||||||||
9 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 341 | 39.98 | 1:22.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.98 | |||||||||
10 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 327 | 40.77 | 1:24.16 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.05 | |||||||||
11 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 325 | 41.66 | 1:24.34 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:21.66 | |||||||||
12 | Amalie Helfelt | 2006 | 324 | 41.16 | 1:24.37 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:22.04 | |||||||||
13 | Helene Orben | 2005 | 314 | 41.36 | 1:25.29 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:23.93 | |||||||||
14 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 237 | 45.24 | 1:33.61 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:28.79 | |||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Lund-Schierbeck | 2003 | 588 | 34.26 | 1:09.22 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
2 | Karoline K. Larsen | 2004 | 530 | 35.34 | 1:11.64 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.49 | |||||||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | 518 | 34.89 | 1:12.18 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.35 | |||||||||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 498 | 35.83 | 1:13.15 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.18 | |||||||||
5 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 466 | 36.47 | 1:14.80 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.00 | |||||||||
6 | Laura Jørgensen | 2004 | 409 | 38.30 | 1:18.08 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:17.05 | |||||||||
7 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | 399 | 38.61 | 1:18.73 | |||||
Albertslund IF | 1:17.52 | |||||||||
8 | Amalie Klitten | 2004 | 398 | 37.68 | 1:18.84 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:19.62 | |||||||||
9 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 365 | 39.40 | 1:21.13 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:16.47 | |||||||||
10 | Amalie Lund | 2004 | 310 | 41.77 | 1:25.62 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:23.27 | |||||||||
- | Cecilie Hingebjerg | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.98 | |||||||||
- | Maj Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:08.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:23 |