Resultater for Sydkystens Børne- og Årgangs Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Børne-ogÅrgangs Cup | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | GTI Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 419 | 31.65 | 1:05.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.58 | |||||||||
2 | Emil Søby | 2004 | 404 | 31.87 | 1:06.14 | |||||
GTI | 1:06.66 | |||||||||
3 | Tobias Mølbak | 2004 | 368 | 33.48 | 1:08.23 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:07.90 | |||||||||
4 | Alexander Hillhouse | 2004 | 295 | 35.35 | 1:13.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.45 | |||||||||
5 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 235 | 39.06 | 1:19.23 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.42 | |||||||||
6 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 175 | 43.24 | 1:27.42 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:27.50 | |||||||||
- | Marius Andersen | 2004 | DSQ | SW 6.2 Ud på mave 25 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Bogø Andersen | 2005 | 356 | 33.72 | 1:08.99 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.18 | |||||||||
2 | Daniel Bastholm | 2005 | 309 | 34.82 | 1:12.27 | |||||
GTI | 1:13.90 | |||||||||
3 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 264 | 37.12 | 1:16.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.73 | |||||||||
4 | Mathias Olsen | 2005 | 259 | 37.41 | 1:16.71 | |||||
GTI | 1:19.38 | |||||||||
5 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 256 | 37.52 | 1:16.98 | |||||
GTI | 1:17.45 | |||||||||
6 | Martin Svendson | 2005 | 251 | 38.35 | 1:17.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.78 | |||||||||
7 | Marius Mains | 2005 | 251 | 38.21 | 1:17.43 | |||||
GTI | 1:16.82 | |||||||||
8 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 246 | 38.10 | 1:18.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.17 | |||||||||
9 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 226 | 40.17 | 1:20.23 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.95 | |||||||||
10 | Alexander Brink | 2005 | 143 | 45.50 | 1:33.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.60 | |||||||||
11 | Malthe Langhoff | 2005 | 137 | 47.53 | 1:34.67 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:40.42 | |||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zacharias Houman | 2006 | 336 | 34.38 | 1:10.33 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:15.60 | |||||||||
2 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 265 | 37.22 | 1:16.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
3 | Emil Espinoza | 2006 | 254 | 37.49 | 1:17.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.29 | |||||||||
4 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 231 | 38.67 | 1:19.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.50 | |||||||||
5 | William Brix Søhoel | 2006 | 205 | 40.52 | 1:22.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.79 | |||||||||
6 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 172 | 42.78 | 1:27.78 | |||||
GTI | 1:33.06 | |||||||||
7 | Victor Hemmingsen | 2006 | 169 | 41.66 | 1:28.43 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:23.84 | |||||||||
8 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 147 | 45.75 | 1:32.57 | |||||
GTI | 1:35.18 | |||||||||
9 | Simon Dines Hansen | 2006 | 128 | 46.83 | 1:36.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.45 | |||||||||
10 | Mark Dimon | 2006 | 123 | 47.41 | 1:38.24 | |||||
GTI | 1:34.31 | |||||||||
- | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.29 | |||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 288 | 36.07 | 1:14.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.83 | |||||||||
2 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 272 | 36.01 | 1:15.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.58 | |||||||||
3 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 225 | 39.08 | 1:20.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.89 | |||||||||
4 | Frederik William Holm | 2007 | 215 | 40.72 | 1:21.52 | |||||
GTI | 1:25.89 | |||||||||
5 | Lukas Peacock | 2007 | 204 | 40.52 | 1:23.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.87 | |||||||||
6 | Victor Bjørneborg | 2007 | 191 | 41.10 | 1:24.86 | |||||
GTI | 1:32.57 | |||||||||
7 | Mathias Johansen | 2007 | 190 | 41.90 | 1:24.98 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.84 | |||||||||
8 | August Juul-Andersen | 2007 | 151 | 44.94 | 1:31.73 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:31.41 | |||||||||
9 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 147 | 44.50 | 1:32.60 | |||||
GTI | 1:34.41 | |||||||||
10 | Frej Matias Krog | 2007 | 138 | 46.21 | 1:34.45 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:34.89 | |||||||||
11 | Toke Hjalholdt | 2007 | 108 | 51.17 | 1:42.53 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:36.95 | |||||||||
12 | Noah Heuser | 2007 | 96 | 51.68 | 1:46.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:47.44 | |||||||||
13 | Lukas Hitlev | 2007 | 77 | 56.63 | 1:54.53 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:13.13 | |||||||||
14 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | 73 | 53.59 | 1:56.64 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | DSQ | SW 6.2 Mavelig 25m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Villads Moefelt | 2008 | 215 | 38.53 | 1:21.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.74 | |||||||||
2 | David Bergmann | 2008 | 208 | 40.03 | 1:22.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.69 | |||||||||
3 | Damjan Kruc | 2008 | 190 | 40.62 | 1:24.99 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.75 | |||||||||
4 | Anton Wiuf | 2008 | 143 | 45.21 | 1:33.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.07 | |||||||||
5 | Nikolaj Oliver | 2008 | 141 | 47.69 | 1:33.88 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:38.59 | |||||||||
6 | Nicklas Hiort | 2008 | 140 | 45.25 | 1:33.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.89 | |||||||||
7 | Simon Nyhus | 2009 | 140 | 46.10 | 1:34.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.58 | |||||||||
8 | Arthur Nøddekær | 2009 | 138 | 47.24 | 1:34.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.33 | |||||||||
9 | Carl Hertel | 2009 | 120 | 48.33 | 1:38.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.38 | |||||||||
10 | Frederik Billing | 2008 | 115 | 51.32 | 1:40.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.75 | |||||||||
11 | Laust Madsen | 2008 | 111 | 49.98 | 1:41.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
12 | Sebastian Brice Meierhans | 2008 | 111 | 51.35 | 1:41.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.65 | |||||||||
13 | Julius Karl Johannsson | 2009 | 108 | 50.74 | 1:42.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.89 | |||||||||
14 | Nikolaj Skak Pedersen | 2008 | 106 | 50.86 | 1:43.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 99 | 51.64 | 1:45.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.57 | |||||||||
16 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | 94 | 1:47.43 | ||||||
GTI | 1:50.81 | |||||||||
17 | Carl Rygaard Truelsen | 2008 | 87 | 53.82 | 1:50.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
18 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | 85 | 55.62 | 1:50.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.44 | |||||||||
19 | August Spellerberg | 2009 | 82 | 51.64 | 1:52.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
20 | Buster Watkin | 2008 | 80 | 55.96 | 1:53.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.27 | |||||||||
21 | William Svane | 2009 | 80 | 55.95 | 1:53.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
22 | Adam Hardt Andersen | 2008 | 79 | 55.63 | 1:53.86 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
23 | Asger Gregersen | 2008 | 71 | 59.78 | 1:57.98 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:54.21 | |||||||||
24 | Mikkel Olsen | 2009 | 70 | 56.64 | 1:58.60 | |||||
GTI | 2:17.77 | |||||||||
25 | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | 64 | 1:00.78 | 2:01.67 | |||||
GTI | ||||||||||
26 | Albert Valgreen | 2009 | 60 | 1:00.98 | 2:04.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
27 | Johan Fjord Kristensen | 2008 | 58 | 59.70 | 2:06.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Samuel Bred | 2009 | 52 | 1:05.86 | 2:10.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
29 | Alfred N. G. Lindberg | 2009 | 48 | 1:07.37 | 2:13.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
30 | Otto Galberg-Lund | 2010 | 47 | 1:04.57 | 2:14.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Filip Usiewicz | 2008 | 43 | 1:05.31 | 2:19.37 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Hektor Wind Appel | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.82 | |||||||||
- | Leif E. Haunstrup Larsen | 2010 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.41 | |||||||||
- | Manlio Pesci | 2009 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.21 | |||||||||
- | Albert Benian | 2009 | DSQ | SW6.5 Svøm på maven | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Alfred J. R. Pedas | 2009 | DSQ | SW6.5 Mavel. v. 100m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Dominic Torkamani | 2009 | DSQ | SW6.5 Afsl. mave 100 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Felix Cordova Schultz | 2010 | DSQ | SW6.2 mavel. 25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Silas Falktoft Bojsen | 2009 | DSQ | SW 6.4 EFB 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:32 |