Results for Hansens Flødeis A6 Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hansens Flødeis A6 Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 april 2019 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Sponsor: Hansens Flødeis |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 54.24 - 2018 |
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.51,58 - 2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | A6 | 28.01 | 58.29 | |||||
2 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 28.27 | 58.72 | |||||
3 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.61 | 59.35 | |||||
4 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 29.26 | 1:00.44 | |||||
5 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 28.93 | 1:00.81 | |||||
6 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.19 | 1:01.64 | |||||
7 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 29.80 | 1:03.24 | |||||
- | Maria Jensen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Hansens Flødeis |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 54.24 - 2018 |
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.51,58 - 2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.86 | 57.82 | |||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.75 | 1:00.17 | |||||
3 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 29.76 | 1:01.11 | |||||
4 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 29.16 | 1:01.52 | |||||
5 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.73 | 1:05.03 | |||||
6 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.05 | 1:05.64 | |||||
7 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.93 | 1:06.26 | |||||
8 | Frederikke Meisner From | 2004 | Roskilde Svømning | 31.92 | 1:07.74 | |||||
9 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.14 | 1:07.76 | |||||
10 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.98 | 1:07.98 | |||||
11 | Kristine Erringsø | 2004 | Roskilde Svømning | 33.84 | 1:11.30 | |||||
12 | Mille Jylov | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 46.90 | 1:40.17 | |||||
- | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Hansens Flødeis |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 54.24 - 2018 |
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.51,58 - 2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Antoinette Zafra | 2005 | Roskilde Svømning | 30.65 | 1:04.08 | |||||
2 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 | 31.55 | 1:04.82 | |||||
3 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 31.43 | 1:05.14 | |||||
4 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 32.23 | 1:05.88 | |||||
5 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 | 33.43 | 1:08.79 | |||||
6 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 33.78 | 1:09.89 | |||||
7 | Liva Gydesen | 2005 | A6 | 34.54 | 1:10.85 | |||||
8 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 34.02 | 1:11.26 | |||||
9 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 34.54 | 1:11.91 | |||||
10 | Clara Øvergård Ottosen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 42.61 | 1:33.93 | |||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Sponsor: Hansens Flødeis |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 54.24 - 2018 |
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.51,58 - 2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 29.98 | 1:02.16 | |||||
2 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 31.47 | 1:03.66 | |||||
3 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 33.66 | 1:08.45 | |||||
4 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 32.86 | 1:08.48 | |||||
5 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 33.07 | 1:09.01 | |||||
6 | Frederikke Olsen | 2006 | Roskilde Svømning | 33.41 | 1:09.93 | |||||
7 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.02 | 1:10.88 | |||||
8 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 34.33 | 1:12.27 | |||||
9 | Fanny Grange | 2006 | Roskilde Svømning | 34.44 | 1:13.34 | |||||
10 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.59 | 1:13.40 | |||||
11 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.75 | 1:14.71 | |||||
12 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 35.43 | 1:16.04 | |||||
13 | Caroline Bluhm | 2006 | Roskilde Svømning | 37.58 | 1:19.36 | |||||
14 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 37.81 | 1:19.48 | |||||
15 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 39.14 | 1:21.91 | |||||
16 | Augusta Anemone Friis | 2006 | Roskilde Svømning | 42.76 | 1:28.80 | |||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Sponsor: Hansens Flødeis |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 54.24 - 2018 |
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.51,58 - 2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.69 | 1:08.34 | |||||
2 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.38 | 1:09.32 | |||||
3 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | A6 | 34.13 | 1:09.68 | |||||
4 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.71 | 1:10.12 | |||||
5 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.51 | 1:10.45 | |||||
6 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 | 34.63 | 1:11.51 | |||||
6 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 34.28 | 1:11.51 | |||||
8 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.33 | 1:13.58 | |||||
9 | Mira Capito | 2007 | A6 | 35.13 | 1:14.21 | |||||
10 | Smilla Hauge | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.88 | 1:15.00 | |||||
11 | Laura Jørgensen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.77 | 1:16.54 | |||||
12 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 36.61 | 1:17.43 | |||||
13 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.23 | 1:17.52 | |||||
14 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | A6 | 37.64 | 1:18.87 | |||||
15 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 38.36 | 1:19.21 | |||||
16 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.71 | 1:20.04 | |||||
17 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 38.01 | 1:20.11 | |||||
18 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.32 | 1:21.37 | |||||
19 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.09 | 1:22.10 | |||||
20 | Amanda Aidinian | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.69 | 1:22.43 | |||||
21 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.26 | 1:24.37 | |||||
22 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.40 | 1:25.91 | |||||
23 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 41.62 | 1:26.26 | |||||
24 | Julia Vincentz | 2007 | Roskilde Svømning | 41.10 | 1:28.27 | |||||
25 | Josephine Michelsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.26 | 1:28.57 | |||||
26 | Viktoria Illemann | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.38 | 1:30.25 | |||||
27 | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | 43.19 | 1:30.54 | |||||
28 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.82 | 1:31.33 | |||||
29 | Freja Lego Berg | 2007 | Værløse Svømmeklub | 45.45 | 1:36.39 | |||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Hansens Flødeis |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 54.24 - 2018 |
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.51,58 - 2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucca Frydendahl | 2008 | A6 | 34.88 | 1:11.63 | |||||
2 | Zenia Englund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.44 | 1:16.99 | |||||
3 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 35.69 | 1:17.03 | |||||
4 | Johanne Højer | 2008 | A6 | 38.54 | 1:21.98 | |||||
5 | Liv Frost Juhler | 2008 | A6 | 41.06 | 1:24.22 | |||||
6 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 41.07 | 1:24.78 | |||||
7 | Vigga Skou | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.72 | 1:25.29 | |||||
8 | Adia Brekling | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.13 | 1:27.29 | |||||
9 | Mille Reimer | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.54 | 1:33.11 | |||||
10 | Clara Scheibye | 2008 | A6 | 43.45 | 1:33.15 | |||||
11 | Sofie Lykke | 2008 | A6 | 43.68 | 1:33.27 | |||||
12 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 46.28 | 1:38.63 | |||||
13 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.35 | 1:40.54 | |||||
14 | Ella Frydendahl | 2010 | A6 | 46.43 | 1:40.57 | |||||
15 | Melissa Walther Capito | 2009 | A6 | 48.00 | 1:41.10 | |||||
16 | Signe Grynnerup | 2009 | A6 | 45.37 | 1:41.32 | |||||
17 | Rosa Nørgaard | 2010 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.67 | 1:58.63 | |||||
18 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 56.38 | 2:02.26 | |||||
19 | Chili Bruun Larsen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:04.78 | 2:24.29 | |||||
- | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til A6 | Udskriftstidspunkt | 13:39 |