Resultater for Limfjords Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 10, 200m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 41.92 | 1:26.02 | 2:20.66 | 2:57.38 | |||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.08 | 1:32.11 | 2:31.37 | 3:13.96 | |||
3 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 46.33 | 1:38.34 | 2:36.54 | 3:16.59 | |||
4 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 50.21 | 1:41.09 | 2:47.38 | 3:34.50 | |||
- | Kasper Mertz Borum | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Afslut ryg på maven | |||||
- | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 125m | |||||
Løb 10, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:27.74 | ||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 2:27.85 | ||||||
3 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 2:29.42 | ||||||
4 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 2:43.41 | ||||||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.84 | 1:20.16 | 2:10.06 | 2:46.89 | |||
6 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 2:50.80 | ||||||
7 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.40 | 1:22.25 | 2:16.46 | 2:53.38 | |||
8 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.41 | 1:26.80 | 2:20.33 | 2:59.71 | |||
9 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 41.85 | 1:26.04 | 2:22.74 | 3:01.34 | |||
10 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.50 | 1:37.69 | 2:27.58 | 3:11.65 | |||
11 | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | 44.27 | 1:32.63 | 2:30.81 | 3:14.38 | |||
12 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 47.54 | 1:38.01 | 2:34.41 | 3:14.78 | |||
13 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 48.24 | 1:37.32 | 2:34.97 | 3:16.77 | |||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Udsvøm.på mave 75m | |||||
Løb 10, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 32.02 | 1:08.00 | 1:52.91 | 2:25.20 | |||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 2:27.55 | ||||||
3 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 2:29.54 | ||||||
4 | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:35.47 | ||||||
5 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.12 | 1:14.56 | 2:02.04 | 2:36.44 | |||
6 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 2:37.94 | ||||||
7 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 2:39.78 | ||||||
8 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 2:42.05 | ||||||
9 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 35.24 | 1:18.22 | 2:11.75 | 2:48.91 | |||
10 | Láimutis Bendikas | 1995 | Viborg Svømme Klub | 36.49 | 1:21.53 | 2:14.27 | 2:52.31 | |||
11 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 39.61 | 1:24.94 | 2:14.46 | 2:53.43 | |||
12 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.88 | 1:21.34 | 2:14.21 | 2:54.44 | |||
13 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 36.99 | 1:22.84 | 2:16.70 | 2:57.54 | |||
14 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 1:27.28 | 2:19.85 | 2:57.96 | 2:57.96 | |||
15 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 47.71 | 1:33.15 | 2:34.56 | 3:16.06 | |||
- | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Afslut ryg på maven | |||||
Løb 10, 200m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 28.26 | 1:03.90 | 1:42.74 | 2:12.43 | |||
2 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 31.16 | 1:09.25 | 1:52.50 | 2:24.36 | |||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 33.36 | 1:12.31 | 1:54.02 | 2:25.17 | |||
4 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 30.73 | 1:10.95 | 1:52.82 | 2:26.84 | |||
5 | Kasper Dyrehauge | 1989 | Svømmeklubben Koral | 31.21 | 1:09.92 | 1:54.86 | 2:28.79 | |||
6 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 33.25 | 1:10.92 | 1:57.11 | 2:32.33 | |||
7 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 32.52 | 1:15.63 | 2:06.32 | 2:41.56 | |||
8 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Aars Svømmeklub | 38.74 | 1:24.59 | 2:12.94 | 2:50.86 | |||
9 | Patrick Rolighed Bjerrega | 1992 | Durup IF | 36.25 | 1:26.53 | 2:23.09 | 3:07.41 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:50 |