Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
29 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
14:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Bager |
2005 |
|
629 |
37.22 |
1:18.57 |
2:00.51 |
|
2:42.35 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alma Bendix Dahl |
2005 |
|
589 |
37.95 |
1:21.16 |
2:03.95 |
|
2:45.92 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
2:43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Busk Olesen |
2005 |
|
579 |
36.57 |
1:18.47 |
2:02.67 |
|
2:46.88 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mette Holstein |
2005 |
|
575 |
38.38 |
1:21.04 |
2:04.67 |
|
2:47.25 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
|
561 |
38.27 |
1:20.28 |
2:05.07 |
|
2:48.58 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
|
551 |
38.81 |
1:22.04 |
2:05.91 |
|
2:49.65 |
Deltager ikke i finalen |
|
Herlev Svømning |
2:47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
|
550 |
38.27 |
1:21.79 |
2:05.89 |
|
2:49.75 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ronja K. S. Josephsen |
2005 |
|
547 |
38.63 |
1:22.30 |
2:06.39 |
|
2:50.09 |
|
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
2:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
|
543 |
36.76 |
1:18.86 |
2:03.90 |
|
2:50.43 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Rønn |
2005 |
|
529 |
39.06 |
1:22.38 |
2:06.79 |
|
2:51.98 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
|
519 |
39.38 |
1:24.53 |
2:08.68 |
|
2:53.05 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
|
518 |
39.65 |
1:23.94 |
2:08.95 |
|
2:53.11 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Asta Højberg |
2005 |
|
518 |
39.07 |
1:22.52 |
2:07.22 |
|
2:53.14 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Caroline Koch |
2005 |
|
513 |
38.93 |
1:23.75 |
2:09.16 |
|
2:53.68 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
|
483 |
40.02 |
1:25.42 |
2:11.78 |
|
2:57.27 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jette Muusmann |
2005 |
|
480 |
38.93 |
1:24.05 |
2:10.75 |
|
2:57.62 |
|
|
Bov IF |
2:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Agnete Habermann |
2005 |
|
474 |
41.14 |
1:27.11 |
2:12.00 |
|
2:58.40 |
|
|
H2Odense |
2:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Marie Jensen |
2005 |
|
473 |
39.90 |
1:24.67 |
2:11.04 |
|
2:58.42 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Luna Luminari |
2005 |
|
472 |
40.44 |
1:25.67 |
2:12.43 |
|
2:58.62 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
|
468 |
41.01 |
1:25.96 |
2:11.84 |
|
2:59.13 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
|
464 |
40.21 |
1:26.07 |
2:12.46 |
|
2:59.64 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
|
462 |
40.11 |
1:26.13 |
2:12.93 |
|
2:59.86 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
|
457 |
41.73 |
1:28.01 |
2:14.10 |
|
3:00.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Rebecca Petersen |
2005 |
|
457 |
41.11 |
1:27.06 |
2:13.85 |
|
3:00.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:53.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sofie Dyg Holme |
2005 |
|
456 |
41.46 |
1:27.81 |
2:13.99 |
|
3:00.69 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
|
452 |
41.81 |
1:29.70 |
2:17.21 |
|
3:01.14 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
|
452 |
40.42 |
1:27.04 |
2:14.02 |
|
3:01.26 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:54.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Jazmin Jensen |
2005 |
|
447 |
41.79 |
1:27.91 |
2:14.88 |
|
3:01.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
|
445 |
40.06 |
1:27.42 |
2:14.47 |
|
3:02.17 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Emma Nygaard |
2005 |
|
444 |
41.10 |
1:28.32 |
2:15.13 |
|
3:02.24 |
|
|
Frem Odense |
3:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
|
441 |
40.57 |
1:27.32 |
2:14.76 |
|
3:02.73 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
|
441 |
41.95 |
1:29.29 |
2:16.04 |
|
3:02.75 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Anna Mundt Karup |
2005 |
|
438 |
41.17 |
1:28.38 |
2:16.63 |
|
3:03.16 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Johanne Weber |
2005 |
|
430 |
40.03 |
1:26.70 |
2:15.48 |
|
3:04.19 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
|
426 |
42.85 |
1:29.75 |
2:17.82 |
|
3:04.86 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
|
424 |
41.73 |
1:28.79 |
2:17.06 |
|
3:05.06 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Elisabeth Vingborg |
2005 |
|
421 |
42.69 |
1:29.36 |
2:17.52 |
|
3:05.59 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Ida Hovmark |
2005 |
|
418 |
41.50 |
1:30.67 |
2:19.02 |
|
3:05.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Olivia Mai Gustafson |
2005 |
|
418 |
42.24 |
1:29.71 |
2:17.81 |
|
3:06.00 |
|
|
Køge Svømmeklub |
3:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
|
417 |
42.45 |
1:29.67 |
2:18.59 |
|
3:06.07 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Freja Threms |
2005 |
|
416 |
42.58 |
1:29.87 |
2:18.35 |
|
3:06.29 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
3:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Olivia Cruse |
2005 |
|
414 |
41.30 |
1:27.93 |
2:16.31 |
|
3:06.50 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
3:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Stine Mejdahl |
2005 |
|
412 |
41.34 |
1:28.97 |
2:17.39 |
|
3:06.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
412 |
42.52 |
1:29.49 |
2:18.12 |
|
3:06.91 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Frederikke Larsen |
2005 |
|
409 |
41.10 |
1:27.92 |
2:17.21 |
|
3:07.40 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Josefine Staudt |
2005 |
|
399 |
42.99 |
1:32.17 |
2:20.40 |
|
3:08.85 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Johanne Heilmann |
2005 |
|
373 |
44.42 |
1:34.09 |
2:23.86 |
|
3:13.23 |
|
|
Kolding SK |
3:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Camilla Porsdal |
2005 |
|
364 |
43.31 |
1:31.66 |
2:22.93 |
|
3:14.82 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 flysp v st SW7.1 |
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:09 |
|