Results for DM Årgang Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | DM rgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stvne by | Nrresundby | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Aalborg Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 29 juni 2019 |
Lb 33, 100m Frisvmning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 683 | 28.39 | 59.11 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.98 | |||||||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | 656 | 28.66 | 59.90 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 59.14 | |||||||||
3 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 604 | 29.30 | 1:01.58 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:00.88 | |||||||||
4 | Cecilie Care Helmark | 2005 | 598 | 29.72 | 1:01.76 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:00.82 | |||||||||
5 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 589 | 30.22 | 1:02.08 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:01.26 | |||||||||
6 | Ellen Jensen | 2005 | 582 | 30.03 | 1:02.35 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:02.64 | |||||||||
7 | Josephine Thomsen | 2005 | 573 | 30.59 | 1:02.66 | |||||
Herlev Svmning | 1:02.63 | |||||||||
7 | Mette Holstein | 2005 | 573 | 30.31 | 1:02.66 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:01.61 | |||||||||
9 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 567 | 29.99 | 1:02.89 | |||||
Swim Team Neptun | 1:02.86 | |||||||||
10 | Caroline Trjgaard | 2005 | 562 | 30.48 | 1:03.07 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 1:02.82 | |||||||||
11 | Nanna Langvad | 2005 | 560 | 30.25 | 1:03.14 | |||||
Lyseng IF | 1:00.73 | |||||||||
12 | Maya Krogh Brnnicke | 2005 | 550 | 30.53 | 1:03.51 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.69 | |||||||||
13 | Amalie Tolderlund | 2005 | 550 | 30.46 | 1:03.52 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:03.35 | |||||||||
14 | Cille Kirketerp | 2005 | 548 | 30.24 | 1:03.61 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.98 | |||||||||
15 | Camilla Nrgaard Frost | 2005 | 546 | 30.58 | 1:03.67 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:03.55 | |||||||||
16 | Anna Rnn | 2005 | 545 | 30.41 | 1:03.70 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:02.97 | |||||||||
17 | Anna Varming | 2005 | 545 | 30.83 | 1:03.73 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:03.01 | |||||||||
18 | Natacha Munch | 2005 | 541 | 30.90 | 1:03.89 | |||||
Hvidovre Svmmeklub | 1:05.11 | |||||||||
19 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 536 | 30.77 | 1:04.07 | |||||
Skive Svmmeklub Poseidon | 1:03.83 | |||||||||
20 | Malou Sejr | 2005 | 534 | 30.81 | 1:04.13 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:04.82 | |||||||||
21 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 534 | 30.53 | 1:04.16 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:03.35 | |||||||||
22 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 527 | 30.76 | 1:04.45 | |||||
Hillerd Svmmeklub | 1:04.22 | |||||||||
23 | Liva Lund Hansen | 2005 | 524 | 30.92 | 1:04.57 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:03.81 | |||||||||
24 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 522 | 31.31 | 1:04.64 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 1:04.37 | |||||||||
25 | Maja Friis | 2005 | 520 | 31.23 | 1:04.73 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:04.52 | |||||||||
26 | Filippa Eiler | 2005 | 519 | 30.95 | 1:04.76 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.95 | |||||||||
27 | Amalie Henriksen | 2005 | 519 | 31.21 | 1:04.77 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:03.68 | |||||||||
28 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 517 | 31.37 | 1:04.86 | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:03.07 | |||||||||
29 | Josefine Nielsen | 2005 | 508 | 31.26 | 1:05.24 | |||||
Frederiksvrk Svmmeklub | 1:05.04 | |||||||||
30 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 507 | 30.75 | 1:05.25 | |||||
Sllerd Svmmeklub | 1:04.41 | |||||||||
31 | Tilde Se Bach | 2005 | 507 | 31.06 | 1:05.28 | |||||
Thisted Svmmeklub | 1:05.15 | |||||||||
32 | Elida Thornsen | 2005 | 505 | 31.31 | 1:05.35 | |||||
SVM Korsr | 1:04.43 | |||||||||
33 | Louise Lie Thisted | 2005 | 502 | 31.20 | 1:05.50 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:05.41 | |||||||||
34 | Ella Gohr Metz | 2005 | 499 | 31.18 | 1:05.62 | |||||
Vest-Brndby | 1:04.16 | |||||||||
35 | Ellen Marie Ulrich-Jrgen | 2005 | 497 | 31.61 | 1:05.70 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:04.41 | |||||||||
36 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 496 | 31.34 | 1:05.76 | |||||
Vrlse Svmmeklub | 1:06.55 | |||||||||
37 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 494 | 31.20 | 1:05.85 | |||||
Slagelse Svmmeklub | 1:02.60 | |||||||||
38 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 493 | 31.87 | 1:05.88 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:04.47 | |||||||||
39 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 493 | 31.79 | 1:05.90 | |||||
Aabybro Idrtsforening | 1:04.57 | |||||||||
40 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 490 | 31.11 | 1:05.99 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.75 | |||||||||
41 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 490 | 31.21 | 1:06.03 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:04.68 | |||||||||
41 | Emily Hansen | 2005 | 490 | 31.88 | 1:06.03 | |||||
Helsinge Svmmeklub | 1:05.19 | |||||||||
43 | Femke Iris Keulen | 2005 | 487 | 31.56 | 1:06.15 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:06.60 | |||||||||
44 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 482 | 31.29 | 1:06.37 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.31 | |||||||||
45 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 481 | 32.13 | 1:06.41 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.93 | |||||||||
46 | Antoinette Zafra | 2005 | 475 | 32.01 | 1:06.69 | |||||
Roskilde Svmning | 1:05.07 | |||||||||
47 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 473 | 31.68 | 1:06.78 | |||||
Hvidovre Svmmeklub | 1:05.47 | |||||||||
48 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 471 | 31.65 | 1:06.90 | |||||
Haslev Svmmeklub | 1:06.61 | |||||||||
49 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 470 | 31.75 | 1:06.93 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:04.28 | |||||||||
50 | Annika Khn | 2005 | 470 | 32.76 | 1:06.94 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:05.15 | |||||||||
51 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 469 | 31.92 | 1:06.97 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | 1:04.62 | |||||||||
52 | Asta Palmund | 2005 | 467 | 32.15 | 1:07.06 | |||||
Roskilde Svmning | 1:05.41 | |||||||||
53 | Lise Refsgaard | 2005 | 464 | 31.93 | 1:07.21 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.59 | |||||||||
54 | Victoria Frhr Piihl | 2005 | 462 | 32.70 | 1:07.34 | |||||
Kolding SK | 1:05.36 | |||||||||
55 | Emma Nygaard | 2005 | 460 | 32.28 | 1:07.42 | |||||
Frem Odense | 1:08.59 | |||||||||
56 | Mathilde Linnet Nrgaard | 2005 | 454 | 32.83 | 1:07.73 | |||||
DeltaSwim | 1:07.45 | |||||||||
57 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 453 | 32.30 | 1:07.74 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.16 | |||||||||
58 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 453 | 32.27 | 1:07.77 | |||||
Roskilde Svmning | 1:07.52 | |||||||||
59 | Sophie Lrke Sandell | 2005 | 450 | 32.51 | 1:07.89 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:07.65 | |||||||||
60 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 450 | 32.92 | 1:07.90 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
61 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 444 | 32.59 | 1:08.20 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:07.21 | |||||||||
62 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 435 | 32.24 | 1:08.67 | |||||
Ikast Svmmeklub | 1:07.89 | |||||||||
63 | Caroline Sgaard Pedersen | 2005 | 431 | 31.68 | 1:08.89 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 1:08.29 | |||||||||
64 | Ida Marie Platzer | 2005 | 425 | 33.36 | 1:09.19 | |||||
Sllerd Svmmeklub | 1:04.70 | |||||||||
65 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 423 | 33.48 | 1:09.33 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:10.74 | |||||||||
66 | Maja Rolighed | 2005 | 410 | 33.28 | 1:10.05 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | 1:13.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:02 |