Resultater for Øst Årgang
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 30 marts 2019 | |||
Stævne by | Ringssted | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 marts 2019 |
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silja Brage | 2005 | 712 | 1:12.48 | 2:33.90 | 4:03.32 | 5:12.58 | |||
JGI Svømning | 5:14.17 | |||||||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 690 | 1:11.54 | 2:29.96 | 4:05.65 | 5:15.88 | |||
Køge Svømmeklub | 5:18.00 | |||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 681 | 1:13.98 | 2:32.78 | 4:04.77 | 5:17.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:22.47 | |||||||||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | 664 | 1:13.51 | 2:36.46 | 4:07.67 | 5:19.91 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:23.11 | |||||||||
5 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 650 | 1:12.00 | 2:34.65 | 4:06.28 | 5:22.24 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:28.14 | |||||||||
6 | Ida Marie Platzer | 2005 | 643 | 1:12.87 | 2:37.36 | 4:08.64 | 5:23.34 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:24.22 | |||||||||
7 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 630 | 1:18.22 | 2:44.27 | 4:10.40 | 5:25.59 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 626 | 1:11.68 | 2:32.07 | 4:13.62 | 5:26.27 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:31.71 | |||||||||
9 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 610 | 1:19.53 | 2:44.11 | 4:17.07 | 5:29.18 | |||
Helsingør Svømmeklub | 6:00.00 | |||||||||
10 | Caroline Koch | 2005 | 605 | 1:17.24 | 2:42.94 | 4:14.73 | 5:30.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:26.74 | |||||||||
11 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 596 | 1:17.72 | 2:39.61 | 4:16.66 | 5:31.72 | |||
JGI Svømning | 5:36.27 | |||||||||
12 | Caroline Villum Færch | 2005 | 594 | 1:16.50 | 2:47.18 | 4:16.65 | 5:32.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | 6:00.00 | |||||||||
13 | Josephine Thomsen | 2005 | 590 | 1:15.03 | 2:37.66 | 4:17.54 | 5:32.84 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 590 | 1:18.67 | 2:41.30 | 4:16.44 | 5:32.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:30.77 | |||||||||
15 | Catrine Porsdal | 2005 | 586 | 1:17.92 | 2:38.25 | 4:16.19 | 5:33.48 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:33.32 | |||||||||
16 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 585 | 1:16.28 | 2:42.01 | 4:17.05 | 5:33.85 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:31.06 | |||||||||
17 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 584 | 1:23.59 | 2:50.42 | 4:18.85 | 5:33.95 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:43.81 | |||||||||
18 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 583 | 1:11.61 | 2:39.45 | 4:18.38 | 5:34.14 | |||
Helsingør Svømmeklub | 6:00.00 | |||||||||
19 | Ella Gohr Metz | 2005 | 577 | 1:25.73 | 2:49.95 | 4:20.92 | 5:35.25 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Camilla Porsdal | 2005 | 567 | 1:24.46 | 2:46.12 | 4:21.06 | 5:37.30 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:43.17 | |||||||||
21 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 566 | 1:21.72 | 2:45.59 | 4:20.99 | 5:37.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:43.35 | |||||||||
22 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 564 | 1:21.47 | 2:43.63 | 4:22.64 | 5:37.88 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
23 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 560 | 1:14.62 | 2:46.32 | 4:21.15 | 5:38.75 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:53.82 | |||||||||
24 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 559 | 1:19.54 | 2:42.60 | 4:23.20 | 5:38.83 | |||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
25 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 558 | 1:19.37 | 2:46.12 | 4:23.70 | 5:38.99 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 5:49.63 | |||||||||
26 | Alma Olivarius | 2005 | 557 | 1:22.52 | 2:45.26 | 4:23.27 | 5:39.28 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:57.78 | |||||||||
27 | Cille Kirketerp | 2005 | 553 | 1:19.67 | 3:36.58 | 5:02.96 | 5:40.10 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
28 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 553 | 1:15.45 | 2:42.85 | 4:22.50 | 5:40.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:39.91 | |||||||||
29 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 552 | 1:23.84 | 2:51.05 | 4:23.15 | 5:40.31 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 5:52.72 | |||||||||
30 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 544 | 1:20.02 | 2:48.18 | 4:21.24 | 5:41.84 | |||
Solrød Svømmeklub | 6:05.99 | |||||||||
31 | Elida Thornsen | 2005 | 543 | 1:19.05 | 2:51.78 | 4:28.04 | 5:42.20 | |||
SVØM Korsør | 5:49.91 | |||||||||
32 | Malene Reynolds | 2005 | 542 | 1:17.61 | 2:48.29 | 4:27.28 | 5:42.43 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:54.37 | |||||||||
33 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 539 | 1:20.64 | 2:45.38 | 4:27.45 | 5:42.91 | |||
Herlev Svømning | 5:47.99 | |||||||||
34 | Anna R. Strøbek | 2005 | 534 | 1:22.62 | 2:49.61 | 4:25.17 | 5:44.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:39.41 | |||||||||
35 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 533 | 1:20.49 | 2:47.12 | 4:27.45 | 5:44.37 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:41.61 | |||||||||
36 | Asta Højberg | 2005 | 532 | 1:22.90 | 2:52.94 | 4:25.35 | 5:44.38 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:47.83 | |||||||||
36 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 532 | 1:13.10 | 2:43.82 | 4:25.73 | 5:44.38 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:53.97 | |||||||||
38 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 530 | 1:23.45 | 2:53.90 | 4:24.27 | 5:44.94 | |||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
39 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 529 | 1:17.78 | 2:52.31 | 4:27.57 | 5:45.24 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 528 | 1:26.17 | 2:57.81 | 4:26.70 | 5:45.31 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
41 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 527 | 1:14.86 | 2:39.52 | 4:26.60 | 5:45.49 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 6:02.67 | |||||||||
42 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 526 | 1:21.97 | 2:50.04 | 4:23.37 | 5:45.74 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
43 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 515 | 1:21.98 | 2:48.65 | 4:31.05 | 5:48.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:53.11 | |||||||||
44 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 513 | 1:19.85 | 2:48.17 | 4:30.38 | 5:48.58 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
45 | Frederikke Larsen | 2005 | 513 | 1:22.70 | 2:54.64 | 4:28.57 | 5:48.78 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
46 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 512 | 1:24.43 | 2:56.05 | 4:28.28 | 5:48.87 | |||
Slangerup Svømmeklub | 5:57.59 | |||||||||
47 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 510 | 1:24.35 | 2:51.51 | 4:32.04 | 5:49.35 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:43.21 | |||||||||
48 | Josefine Staudt | 2005 | 505 | 1:22.04 | 2:48.85 | 4:27.16 | 5:50.49 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:56.05 | |||||||||
49 | Anna Mundt Karup | 2005 | 493 | 1:24.03 | 2:57.22 | 4:31.40 | 5:53.25 | |||
Holbæk Svømme Klub | 5:49.39 | |||||||||
50 | Signe Eie | 2005 | 488 | 1:20.92 | 2:49.73 | 4:34.64 | 5:54.53 | |||
Herlev Svømning | 5:55.79 | |||||||||
51 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 459 | 1:26.08 | 3:00.13 | 4:36.59 | 6:01.79 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
52 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 427 | 1:22.36 | 2:56.74 | 4:43.84 | 6:10.61 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:51.20 | |||||||||
- | Caroline Trøjgaard | 2005 | DSQ | sw 5.1. ved 300 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 5:38.51 | |||||||||
- | Lise Refsgaard | 2005 | DSQ | sw 8.4 v 75m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:53.10 | |||||||||
- | Liv Salhauge | 2005 | DSQ | sw 4.4. | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:34.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 marts 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |