Results for Sigma Cup - Birkerød
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Indledende fredag
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 27.85 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 27.94 | ||||||
3 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 28.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.48 | ||||||
5 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 29.00 | ||||||
6 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 29.02 | ||||||
7 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.04 | ||||||
8 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 29.23 | ||||||
9 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.88 | ||||||
10 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 30.05 | ||||||
11 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 30.18 | ||||||
12 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 30.21 | ||||||
13 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.32 | ||||||
14 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.45 | ||||||
15 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 30.73 | ||||||
16 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | JGI Svømning | 30.76 | ||||||
17 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 30.90 | ||||||
18 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | JGI Svømning | 31.29 | ||||||
19 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 31.37 | ||||||
20 | Marco Stub Olssen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 31.60 | ||||||
21 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.90 | ||||||
22 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.06 | ||||||
23 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.35 | ||||||
24 | Mads Holger From | 2004 | JGI Svømning | 32.41 | ||||||
25 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.42 | ||||||
26 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.52 | ||||||
27 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.10 | ||||||
28 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.34 | ||||||
29 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 34.27 | ||||||
30 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 34.92 | ||||||
31 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.17 | ||||||
32 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:02 |