Results for Sigma Cup - Birkerød
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.51 | 1:57.29 | 2:57.10 | 3:55.46 | |||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.73 | 2:00.18 | 3:02.27 | 4:03.64 | |||
3 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.11 | 2:02.81 | 3:06.15 | 4:09.01 | |||
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.05 | 2:01.04 | 3:03.45 | 4:05.41 | |||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.82 | 2:00.67 | 3:02.90 | 4:06.64 | |||
3 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.78 | 2:01.60 | 3:04.36 | 4:08.80 | |||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.20 | 2:04.25 | 3:08.45 | 4:11.99 | |||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.67 | 2:05.68 | 3:10.38 | 4:14.05 | |||
6 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:01.69 | 2:07.47 | 3:13.06 | 4:17.84 | |||
7 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.68 | 2:10.56 | 3:17.53 | 4:24.20 | |||
8 | Villads Kruse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:05.68 | 2:16.36 | 3:26.50 | 4:35.45 | |||
- | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.75 | 2:11.65 | 3:18.35 | 4:23.06 | |||
2 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.58 | 2:12.84 | 3:21.41 | 4:26.62 | |||
3 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.78 | 2:12.14 | 3:19.97 | 4:29.28 | |||
4 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.72 | 2:18.30 | 3:31.45 | 4:41.71 | |||
5 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.80 | 2:20.08 | 3:32.55 | 4:46.60 | |||
6 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:07.91 | 2:23.48 | 3:39.44 | 4:53.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:56 |