Results for Sigma Cup - Birkerød
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.05 | ||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.75 | ||||||
3 | Joline Höstman | 1988 | Helsingør Svømmeklub | 33.77 | ||||||
4 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.89 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.21 | ||||||
6 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 34.28 | ||||||
7 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.43 | ||||||
9 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 34.61 | ||||||
10 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.69 | ||||||
11 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.91 | ||||||
13 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.11 | Deltager ikke i finalen | |||||
14 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.29 | ||||||
15 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.54 | ||||||
16 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.61 | ||||||
17 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.04 | ||||||
18 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.38 | ||||||
19 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.51 | ||||||
20 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.53 | ||||||
21 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 36.77 | ||||||
22 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.78 | ||||||
23 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.80 | ||||||
24 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.88 | ||||||
25 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.26 | ||||||
26 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 37.42 | ||||||
27 | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.43 | ||||||
28 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 37.85 | ||||||
29 | SIF Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.63 | ||||||
30 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.95 | ||||||
31 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.14 | ||||||
32 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.91 | ||||||
33 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.78 | ||||||
- | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:56 |