Results for DM-H 2018 Ã…ben Turnering Gruppe 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
11:52 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Føyn |
2002 |
|
696 |
29.19 |
1:00.46 |
1:32.38 |
|
2:04.96 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
|
606 |
29.50 |
1:02.56 |
1:36.60 |
|
2:10.87 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
|
581 |
30.35 |
1:03.54 |
1:38.21 |
|
2:12.72 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
574 |
30.19 |
1:03.92 |
1:38.58 |
|
2:13.24 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
|
557 |
30.52 |
1:04.09 |
1:38.85 |
|
2:14.63 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
|
518 |
31.94 |
1:07.26 |
1:42.81 |
|
2:17.87 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anne-Sofie Løhr Simonsen |
2004 |
|
462 |
32.70 |
1:09.03 |
1:46.58 |
|
2:23.22 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maiken Steen-Andersen |
1992 |
|
461 |
33.06 |
1:08.79 |
1:45.77 |
|
2:23.32 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sarah Larsen |
2003 |
|
457 |
33.10 |
1:08.97 |
1:46.95 |
|
2:23.75 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emily Hansen |
2005 |
|
448 |
31.60 |
1:07.59 |
1:46.39 |
|
2:24.70 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julia Palotas |
1999 |
|
402 |
33.62 |
1:11.10 |
1:50.52 |
|
2:30.08 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ellen Lunn |
2008 |
|
253 |
39.11 |
1:26.11 |
2:12.35 |
|
2:55.04 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:52 |
|