Resultater for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2019 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2019 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 701 | 4:26.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:16.15 | |||||||||
2 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 626 | 4:36.33 | ||||||
A6 | 4:26.94 | |||||||||
3 | Ebba Olsson | 2001 | 626 | 4:36.37 | ||||||
Team West | 4:36.08 | |||||||||
4 | Mai Pallvi | 2000 | 598 | 4:40.57 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:33.84 | |||||||||
5 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 584 | 4:42.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:29.54 | |||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucie Hanquet | 2003 | 647 | 4:33.27 | ||||||
Team West | 4:26.12 | |||||||||
2 | Michelle Mortensen | 2002 | 624 | 4:36.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:31.32 | |||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 602 | 4:39.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:43.62 | |||||||||
4 | Marit Cuperus | 2002 | 595 | 4:41.12 | ||||||
Team West | 4:39.42 | |||||||||
5 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 594 | 4:41.25 | ||||||
A6 | 4:24.04 | |||||||||
6 | Sofia Henningsson | 2004 | 586 | 4:42.53 | ||||||
Team West | 4:33.94 | |||||||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | 582 | 4:43.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:36.43 | |||||||||
8 | Linn Thid | 2003 | 580 | 4:43.38 | ||||||
Team West | 4:35.72 | |||||||||
9 | Karin Widerberg | 2003 | 579 | 4:43.60 | ||||||
Team West | 4:34.10 | |||||||||
10 | Fiona Andrea Have | 2004 | 567 | 4:45.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:37.07 | |||||||||
11 | Selma Avdic | 2003 | 565 | 4:45.94 | ||||||
Team West | 4:39.51 | |||||||||
12 | Mia Lindberg | 2003 | 562 | 4:46.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:40.20 | |||||||||
13 | Clara Carlquist | 2003 | 554 | 4:47.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:57.80 | |||||||||
14 | Linnea Edgren | 2002 | 548 | 4:48.84 | ||||||
Team West | 4:44.34 | |||||||||
15 | Hannah Höesch | 2003 | 545 | 4:49.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:42.99 | |||||||||
16 | Olivia Callesen | 2004 | 544 | 4:49.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:43.02 | |||||||||
17 | Josefine Zebitz | 2004 | 540 | 4:50.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:40.08 | |||||||||
18 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 539 | 4:50.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:46.67 | |||||||||
19 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 536 | 4:50.99 | ||||||
Sigma Swim | 4:44.49 | |||||||||
20 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 529 | 4:52.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:55.05 | |||||||||
21 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 528 | 4:52.42 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:45.00 | |||||||||
22 | Isabella Rosenberg | 2003 | 516 | 4:54.72 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:49.68 | |||||||||
23 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 515 | 4:54.92 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:55.40 | |||||||||
24 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 512 | 4:55.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:43.98 | |||||||||
25 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 510 | 4:55.79 | ||||||
A6 | 4:59.28 | |||||||||
26 | Mathilde Nielsen | 2003 | 509 | 4:56.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:48.93 | |||||||||
27 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 503 | 4:57.30 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 4:43.98 | |||||||||
27 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 503 | 4:57.30 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:59.12 | |||||||||
29 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 491 | 4:59.64 | ||||||
GTI | 4:48.62 | |||||||||
30 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 478 | 5:02.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:11.40 | |||||||||
31 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 473 | 5:03.39 | ||||||
Sigma Swim | 4:48.36 | |||||||||
32 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 460 | 5:06.15 | ||||||
GTI | 4:57.94 | |||||||||
33 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 443 | 5:09.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:10.50 | |||||||||
34 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 442 | 5:10.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 5:14.30 | |||||||||
35 | Clara Schmedes | 2004 | 394 | 5:22.39 | ||||||
GTI | 5:15.44 | |||||||||
36 | Astrid Nyblom | 2002 | 382 | 5:25.86 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | 5:20.20 | |||||||||
37 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 369 | 5:29.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 5:33.30 | |||||||||
38 | Laura Thomadsen | 2004 | 363 | 5:31.27 | ||||||
VAT Copenhagen | 6:00.62 | |||||||||
39 | Silja Mortensen | 2003 | 362 | 5:31.75 | ||||||
VAT Copenhagen | 5:43.82 | |||||||||
- | Liva Buchholt Johansen | 2003 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:49.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |