Results for UGP 1 2018-2019, Norrtälje
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 2 Lördag 13 okt
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | U-GP 1 2018/2019 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund med föreningar | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 oktober 2018 |
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.79 | 1:10.52 | |||||
2 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 34.37 | 1:10.98 | |||||
3 | Linus Eriksson | 2001 | Ålands Simförening | 34.89 | 1:13.99 | |||||
4 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 36.70 | 1:17.65 | |||||
5 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.89 | 1:19.42 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 33.16 | 1:06.25 | |||||
2 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 32.87 | 1:09.47 | |||||
3 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 34.06 | 1:10.10 | |||||
4 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 36.64 | 1:15.45 | |||||
- | Hannes Olin | 2003 | Ålands Simförening | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.76 | 1:06.94 | |||||
2 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.41 | 1:12.70 | |||||
3 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.58 | 1:18.45 | |||||
4 | Einar Melin | 2004 | Ålands Simförening | 42.76 | 1:27.46 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.46 | 1:12.52 | |||||
2 | Oliver Aalto-Hardy | 2005 | Ålands Simförening | 36.59 | 1:14.59 | |||||
3 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Turebergs Simklubb | 37.46 | 1:15.47 | |||||
4 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 37.98 | 1:16.01 | |||||
5 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 37.76 | 1:17.43 | |||||
6 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 38.58 | 1:17.89 | |||||
7 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 38.00 | 1:18.01 | |||||
8 | Albin Argelius | 2005 | Turebergs Simklubb | 38.69 | 1:20.67 | |||||
9 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 46.38 | 1:34.10 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 35.82 | 1:13.57 | |||||
2 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 37.36 | 1:15.80 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 16:10 |