Resultat för RSK International
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2018 | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 21:15 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 27.45 | 1:00.53 | |||||
2 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Ringe Svømme Klub | 28.11 | 1:00.84 | |||||
3 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 28.74 | 1:03.08 | |||||
4 | Reyk Rueger | 1994 | Waspo Nordhorn | 29.57 | 1:03.23 | |||||
5 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 31.03 | 1:05.48 | |||||
6 | Philip Mundt | 2002 | Waspo Nordhorn | 30.39 | 1:07.90 | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 28.62 | 1:02.90 | |||||
2 | Casper Bang Clausen | 2003 | H2Odense | 30.82 | 1:05.45 | |||||
3 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 30.69 | 1:07.53 | |||||
4 | Felix Morshuis | 2003 | Waspo Nordhorn | 31.77 | 1:07.68 | |||||
5 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 33.40 | 1:09.55 | |||||
6 | Alex Fogt | 2004 | H2Odense | 33.39 | 1:09.84 | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 31.44 | 1:09.79 | |||||
2 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 32.76 | 1:11.46 | |||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 32.86 | 1:14.44 | |||||
4 | Johann Küpers | 2005 | Waspo Nordhorn | 34.17 | 1:14.75 | |||||
5 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 33.37 | 1:15.27 | |||||
6 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 35.25 | 1:19.57 | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 34.31 | 1:18.07 | |||||
2 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 41.25 | 1:26.50 | |||||
3 | Niklas Bay Rasmussen | 2007 | H2Odense | 42.63 | 1:34.05 | |||||
4 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 44.44 | 1:34.47 | |||||
5 | Mathias Møller Madsen | 2008 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 45.33 | 1:37.72 | |||||
6 | Ben Strötker | 2007 | Waspo Nordhorn | 45.12 | 1:42.74 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |